Skip to main content

Szkolenia ortodontyczne Smileline oferują możliwość zgłębienia wiedzy o nowoczesnych technologiach wykorzystywanych w leczeniu wad zgryzu oraz standardach pracy z pacjentami. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników gabinetów stomatologicznych, którzy zobowiązani są do nieustannego poszerzania swoich umiejętności, edukujemy i służymy wsparciem na wszystkich etapach wdrażania naszych procedur.

Czym charakteryzują się szkolenia ortodontyczne Smileline?

Szkolenia ortodontyczne są jednym z ważniejszych filarów działalności Smileline. Jest to nasza propozycja skierowana do gabinetów stomatologicznych, której celem jest poznanie innowacyjnych metod korekcji zgryzu. Nasze kursy pomagają rozwijać kompetencje stomatologów, higienistek i asystentów zabiegowych, co przyczynia się do poprawy efektów leczenia i komfortu pacjentów. Przeprowadzamy je, opierając się na wiedzy i doświadczeniu wybitnych specjalistów z dziedziny ortodoncji oraz wynikach prac badawczo-rozwojowych. Nawiąż z nami kontakt, a poinformujemy Cię o szczegółowych warunkach współpracy.

Nowoczesne technologie w służbie leczenia wad zgryzu

Kursy prowadzone przez specjalistów Smileline, kładą szczególny nacisk na zastosowanie w gabinetach ortodontycznych skanera wewnątrzustnego, który znacząco podnosi jakość świadczonych usług. Pozwala on na wykonywanie precyzyjnych obrazów jamy ustnej w sposób szybki i bezbolesny. Na podstawie opracowanego przy jego udziale trójwymiarowego modelu zębów tworzy się przezroczyste nakładki korygujące. Charakteryzują się tym, że są niewidoczne, nie wywołują otarć i można je zdejmować do jedzenia lub mycia zębów.

Zalety stosowania ortodoncji cyfrowej

Wdrożenie w Twoim gabinecie innowacyjnych rozwiązań Smileline, o których dowiesz się więcej na specjalistycznym kursie, a także współpraca z naszymi specjalistami, przyniesie szereg korzyści zarówno dla pacjentów, jak i personelu. Należą do nich m.in.:
– brak nieprzyjemnych doznań pacjentów przy pobieraniu wycisku cyfrowego,
– zmniejszenie poziomu stresu podczas wizyty, zwłaszcza u dzieci,
– łatwość utrzymania higieny jamy ustnej oraz czystości nakładki korygującej,
– możliwość dostosowania terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta,
– przewidywanie zmian w położeniu zębów i wykorzystanie tej wiedzy do utrzymania efektów terapii, tzw. retencji,
– skrócenie procesu leczenia.
W czasie trwania współpracy ze Smileline, Twoi pacjenci będą pod pośrednią opieką prof. Piotra Fudaleja, który, dzięki zastosowaniu telemedycyny w ortodoncji, będzie mieć dostęp do pełnej dokumentacji medycznej. Dzięki naszym rozwiązaniom znaczenie tracą wszelkie przeszkody geograficzne i czasowe, które wcześniej utrudniały współpracę na odległość.

Szkolenia ortodontyczne Smileline krok po kroku

Szkolenia ortodontyczne Smileline rozpoczną się po rozpatrzeniu umowy partnerskiej, opracowanej na podstawie wcześniejszych konsultacji. Jeśli zaakceptujesz jej warunki, nasz zespół wraz z Twoją kadrą przystąpi do działań prowadzących do zdobycia certyfikacji.

Wdrożenie teoretyczne

W pierwszej fazie szkolenia pracownicy Twojego gabinetu pod okiem naszych ekspertów przyswoją podstawową wiedzę z zakresu organizacji leczenia, posługiwania się instrumentarium diagnostycznym kompatybilnym z RTG, skanerem 3D czy cefalometrią, a także gromadzenia i przesyłania danych pacjentów oraz innych kwestii formalnych.

Poszerzanie kompetencji

W kolejnym etapie współpracy Twój personel będzie zgłębiał szczegółową wiedzę na temat koordynacji opieki ortodontycznej, począwszy od konsultacji aż po wdrożenie odpowiedniej terapii. Do tych zagadnień należą kwestie, takie jak klasyfikacja wad zgryzu, mechanobiologia przesuwania zębów, czy zasady stosowania poszczególnych typów aparatów ortodontycznych. W tym kroku odbywa się również dostosowanie naszych procedur do specyfiki Twojego gabinetu stomatologicznego.

Wsparcie podczas zabiegów

Po zdobyciu wiedzy teoretycznej, Twoja kadra zostanie przeszkolona w zakresie praktycznym, co posłuży optymalizacji pracy gabinetu w zgodzie z naszymi procedurami. W tej fazie ekspert Smileline będzie asystował Twoim pracownikom podczas wizyt pacjenta, który rozpoczyna leczenie wad zgryzu. Poza udzielaniem wsparcia merytorycznego, gabinet zostanie wyposażony w komponenty przeznaczone do tworzenia naszych nakładek korygujących zgryz.

Witamy na pokładzie

Jeśli Twoja kadra przejdzie pozytywnie wszystkie etapy szkolenia, otrzymasz certyfikat potwierdzający zgodność wykonywanych procedur z naszymi standardami. Od tego momentu, będziesz mógł korzystać ze wszystkich przywilejów wynikających z przynależności Twojej placówki do sieci gabinetów partnerskich Smileline. Zalicza się do nich m.in. praca na nowoczesnych akcesoriach, czy możliwość wzięcia udziału w kolejnych szkoleniach.

Szkolenia ortodontyczne Smileline są sposobem na zgłębienie wiedzy oraz poznanie najnowszych trendów w stomatologii. Korzystając z naszych kursów, poznasz metody leczenia, które zagwarantują Twoim pacjentom wygodną i skuteczną korekcję zgryzu.

Skorzystaj z formularza kontaktowego

  Polecani przez renomowanych
  lekarzy stomatologów

  Nasi
  eksperci

  Profesor Piotr Fudalej w tle monitor z logiem Smileline 1

  prof. Piotr Fudalej

  Jest profesorem ortodoncji, klinicystą i naukowcem związanym z uniwersytetami w Krakowie (CM Uniwersytetu Jagiellońskiego), Bernie (Szwajcaria) i Ołomuńcu (Czechy). Studia specjalizacyjne z ortodoncji ukończył na Uniwersytecie Waszyngtońskim w USA. Pracę doktorską poświęcił stabilności efektów leczenia ortodontycznego. Pracował między innymi w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmował się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy oraz w Radboud University Medical Centre w Holandii – jednym z pięciu najważniejszych ośrodków naukowych w dziedzinie ortodoncji na świecie. Od 2019 r. jestem również profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz prezydentem elektem Europejskiego Stowarzyszenia Ortodontycznego.

  Aktywność w Stowarzyszeniach:

  Logo European Orthodontic Society 1
  Logo American Association of Orthodontists 1
  Logo American Creft Palate - Craniofacial Association 1

  dr n. med. Ewa Węgrodzka

  Absolwentka studiów ortodontycznych na warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pracę doktorską poświęciła „Ocenie stabilności łuków retencyjnych na podstawie własnego randomizowanego, kontrolnego badania klinicznego”. Specjalizację rozwijała pod okiem najznakomitszych autorytetów ortodoncji, m.in. prof. Kaminka i dr Stefkowej, dr Baccettiego, prof. Kokicha, prof. Pancherza, prof. De Clercka, dr Alperna, dr McLaughlina, prof. Parka, prof. Okesona, dr Luzi, dr Aichinger, dr Maino, dr Wilka, dr Czochrowskiej. Od 2018 roku popularyzuje cyfrowo udoskonalone metody leczenia ortodontycznego, wspierając w ramach Smileline wraz z prof. Fudalejem gabinety i praktyki stomatologiczne w całej Polsce. Członkini Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Zajmuje się leczeniem aparatami stałymi i ruchomymi pacjentów w każdym wieku.

  Doktor Ewa Węgrodzka podczas leczenia wady zgryzu pacjentki 1