Skip to main content
Uśmiechnięta młoda kobieta trzymająca w ręku przezroczystą nakładkę ortodontyczną 3

Poznaj innowacyjne
nakładki prostujące zęby

Znajdź najbliższy gabinet partnerski i dowiedz się więcej!

sprawdź

Smileliner
innowacja od Smileline

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz w oparciu o badania naukowe, prowadzone we współpracy z renomowanymi instytucjami rozwoju nauk medycznych, stworzyliśmy autorski aparat Smileliner.

Ikona podkładka notatka ząb

Kompletny
proces leczenia wady zgryzu

Ikona trzy osoby widok z góry w centrum ząb

Ścisły nadzór
prowadzącego zespołu lekarskiego

Ikona lupa powiększająca w środku człowiek

Stworzony
przez człowieka,
nie robota

Ikona łuk zębowy listek

Odpowiednio
dobrana twardość nakładki

Ikona łuk zębowy gwiazdki

Idealna
przezierność (przezroczystość)

Ikona flo rozeta z sercem w środku

Odpowiedzialne
zaprojektowane (produkujemy nakładki dedykowane etapowi leczenia, a nie na cały okres leczenia)

Chcesz wiedzieć więcej
na temat leczenia za pomocą aparatu Smileliner?

Zapytaj nas o szczegóły
Na pierwszym planie dłoń trzymająca przezroczystą nakładkę ortodontyczną w tle mężczyzna w białym kitlu 1

Leczenie ortodontyczne
aparatem nakładkowym

Smileliner stanowi naszą odpowiedź na oczekiwania pacjentów, którzy chcą korzystać z tej nowoczesnej metody leczenia wad zgryzu, ale zależy im na profesjonalnej terapii ortodontycznej, zamiast zwyczajnych nakładek oferowanych przez internet.

Aparaty nakładkowe Smileliner zapewniają skuteczne i komfortowe leczenie ortodontyczne, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, wspartych najwyższymi kwalifikacjami medycznymi zespołu prof. Piotra Fudaleja, wykonywanych indywidualnie dla każdego pacjenta badań diagnostycznych oraz manualnemu projektowaniu i wytwarzaniu.

Przekazanie Smilelinerów w ręce pacjenta poprzedza wymagająca procedura, gwarantująca rzetelność i najwyższą jakość leczenia ortodontycznego.

Skaner wewnątrzustny monitor doktor Ewa Węgrodzka rozmawia z pacjentką 1
Doktor Ewa węgrodzka wykonuje wycisk cyfrowy przy użyciu skanera wewnątrzustnego 1
Dwie dłonie w niebieskich jednorazowych rękawiczkach nakładają na zęby pacjentki przezroczystą nakładkę prostującą 1
Dwie dłonie w niebieskich jednorazowych rękawiczkach nakładają na zęby pacjentki przezroczystą nakładkę prostującą Smileliner 2
Widok na profil twarzy pacjentki z nałożoną na górny łuk zębowy ortodontyczną nakładką prostującą 1
Kobieta w łazience zdejmująca ortodontyczną przezroczystą nakładkę prostującą 1

Polecani przez renomowanych
lekarzy stomatologów

Nasi
eksperci

Profesor Piotr Fudalej w tle monitor z logiem Smileline 1

prof. Piotr Fudalej

Jest profesorem ortodoncji, klinicystą i naukowcem związanym z uniwersytetami w Krakowie (CM Uniwersytetu Jagiellońskiego), Bernie (Szwajcaria) i Ołomuńcu (Czechy). Studia specjalizacyjne z ortodoncji ukończył na Uniwersytecie Waszyngtońskim w USA. Pracę doktorską poświęcił stabilności efektów leczenia ortodontycznego. Pracował między innymi w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmował się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy oraz w Radboud University Medical Centre w Holandii – jednym z pięciu najważniejszych ośrodków naukowych w dziedzinie ortodoncji na świecie. Od 2019 r. jestem również profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz prezydentem elektem Europejskiego Stowarzyszenia Ortodontycznego.

Aktywność w Stowarzyszeniach:

Logo European Orthodontic Society 1
Logo American Association of Orthodontists 1
Logo American Creft Palate - Craniofacial Association 1

dr n. med. Ewa Węgrodzka

Absolwentka studiów ortodontycznych na warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pracę doktorską poświęciła „Ocenie stabilności łuków retencyjnych na podstawie własnego randomizowanego, kontrolnego badania klinicznego”. Specjalizację rozwijała pod okiem najznakomitszych autorytetów ortodoncji, m.in. prof. Kaminka i dr Stefkowej, dr Baccettiego, prof. Kokicha, prof. Pancherza, prof. De Clercka, dr Alperna, dr McLaughlina, prof. Parka, prof. Okesona, dr Luzi, dr Aichinger, dr Maino, dr Wilka, dr Czochrowskiej. Od 2018 roku popularyzuje cyfrowo udoskonalone metody leczenia ortodontycznego, wspierając w ramach Smileline wraz z prof. Fudalejem gabinety i praktyki stomatologiczne w całej Polsce. Członkini Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Zajmuje się leczeniem aparatami stałymi i ruchomymi pacjentów w każdym wieku.

Doktor Ewa Węgrodzka podczas leczenia wady zgryzu pacjentki 1

Nakładki prostujące zęby to metoda leczenia wad zgryzu zastępująca tradycyjny aparat ortodontyczny, którego ze względów estetycznych często unika wiele osób. Leczenie przy pomocy naszych nakładek pozwala uzyskać proste zęby bez odczuwania z tego powodu dyskomfortu. Są one stworzone z przezroczystego materiału, który na zębach jest prawie niewidoczny. Korekta wad zgryzu za pomocą tej metody jest przeprowadzana przy współpracy z ortodontą, u którego pacjent odbywa regularne kontrole. Niezbędna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym, aby Twój lekarz przy współpracy ze specjalistami Smileline doradził Ci najlepszy plan leczenia.

Kiedy stosować przezroczyste nakładki prostujące zęby?

Przezroczyste nakładki prostujące zęby należą do nowoczesnych technik leczenia różnych typów wad zgryzu, dzięki czemu można uzyskać piękny uśmiech bez stosowania tradycyjnego aparatu stałego. Produkty te nie powinny wywoływać reakcji alergicznych ani obcierać dziąseł. Odwzorowują relief szkliwa i kontury zębów. Nie ma uniwersalnych nakładek, każda z nich tworzona jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Lekarz określa kierunek przesunięcia zębów, a także ich wychylenia, co pozwala na dokładne odwzorowanie cech anatomicznych i zapewnienie niezawodnego dopasowania tych produktów. Odpowiednia precyzja i jakość wykonania eliminują ryzyko przesuwania się nakładek lub ich wypadania. Należy nosić je co najmniej 20 godzin dziennie, zdejmując wyłącznie na czas posiłków. Czas trwania tego typu leczenia zależy od wady zgryzu.

Wskazania do noszenia aparatów nakładkowych to przede wszystkim:

  • rotacja zębów, stłoczenie;
  • szerokie przestrzenie międzyzębowe;
  • krzyżowe, otwarte i inne rodzaje zaburzeń szczękowo-twarzowych;
  • ostatni etap terapii aparatem ortodontycznym.

Charakterystyka

Nasze aparaty nakładkowe stworzyliśmy dzięki połączeniu wiedzy medycznej i praktyki stosowania nowoczesnych technologii w ortodoncji. Te elastyczne produkty sukcesywnie przesuwają zęby na prawidłową pozycję, co jest zaprogramowane w każdej kolejnej parze nakładek. Każdy zestaw należy nosić przez około trzy tygodnie. Zazwyczaj pacjent od razu otrzymuje od nas komplet 5 nakładek na każdą szczękę.  Nakładki są niezwykle delikatne. Tym samym dyskomfort wynikający z konieczności przyzwyczajenia się do ich noszenia jest niewielki. Gładka powierzchnia tych produktów eliminuje ryzyko zranienia języka i błoń śluzowych. Dzięki odpowiedniemu mocowaniu mowa nie jest w żaden sposób zaburzona. Nasze nakładki nie wymagają od pacjenta ograniczeń żywieniowych i skomplikowanych zabiegów higienicznych. Wystarczy myć je dwa razy dziennie. Ponadto ryzyko próchnicy jest zmniejszone, ponieważ aparaty nakładkowe chronią zęby przed bakteriami chorobotwórczymi.

Leczenie za pomocą nakładek prostujących zęby pod kontrolą ortodonty

Nakładki prostujące zęby są sprawdzonym rozwiązaniem, ale pozytywny efekt leczenia można uzyskać jedynie przy opracowaniu planu terapii oraz poddawaniu się regularnej kontroli u specjalisty. Produkty te należą do jednej z wielu metod niwelowania nieprawidłowego zgryzu, dlatego niezbędna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym i profesjonalne zaplanowanie terapii oraz wybranie optymalnej metody. Nie w każdym przypadku najlepszym wyborem są nakładki, dlatego nasz lekarz na podstawie badania może wskazać inny aparat ortodontyczny. Możesz być pewien efektu w postaci prostych zębów, ponieważ stomatolodzy współpracujący ze Smileline pracują pod bezpośrednim nadzorem ortodonty profesora Piotra Fudaleja.

Co wyróżnia nasz produkt?

Nasze nakładki powstają na podstawie wiedzy medycznej lekarza i przede wszystkim nie są wytworem robota. Posiadają odpowiednią przezroczystość, zapewniając dobry efekt estetyczny (są niewidoczne). Te aparaty nakładkowe nie przeszkadzają w codziennych aktywnościach, dzięki czemu nie musisz zmieniać swojego trybu życia podczas przeprowadzania terapii. Każda nakładka posiada prawidłowo dobraną twardość oraz jest produkowana w Polsce. Warto dodać, że czas leczenia wad zgryzu za pomocą nakładek wynosi zazwyczaj od 3 do 12 miesięcy.

Przygotowanie do terapii

Jeżeli zmagasz się z wadami zgryzu, niezbędna będzie wizyta w gabinecie ortodonty. Jeżeli specjalista stwierdzi, że najlepszą metodą leczenia Twojej wady zgryzu będą nakładki lekarz wykona zdjęcie pantomograficzne uzębienia oraz skan 3D przy użyciu skanera wewnątrzustnego, by odpowiednio dobrać produkty. Prawidłowy dobór nakładek powinien być wspierany technologią cyfrową, ponieważ w wirtualnym modelu ortodonta opracowuje przebieg leczenia wady zgryzu, biorąc pod uwagę szerokości szczęk, a także innych ważnych czynników. Najważniejsze podczas leczenia to stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Przychodząc na konsultację do gabinetu stomatologicznego, będziesz mógł zadać wszystkie interesujące Cię pytania i otrzymać na nie kompletne odpowiedzi. Jest to konieczne, aby podjąć świadomą decyzję o leczeniu wad zgryzu z użyciem nakładek. W Smileline specjaliści korzystają z innowacyjnych technologii obrazowania cyfrowego i bezpiecznego przesyłania danych. Dzięki wiedzy i profesjonalizmowi pomogą wybrać najlepszą dla Ciebie metodę leczenia. Efekty terapii są stale monitorowane przez naszych ekspertów.