Skip to main content

Leczenie ortodontyczne Smileline

Wszyscy pacjenci Gabinetów Smileline znajdują się pod opieką medyczną profesora Piotra Fudaleja, który planuje oraz nadzoruje postępy leczenia ortodontycznego we współpracy z lekarzem prowadzącym.

Zastosowanie najnowszych rozwiązań cyfrowych w diagnostyce, planowaniu oraz przesyle danych między zespołami ekspertów pozwala na uzyskanie wyjątkowych efektów w leczeniu, dzięki synergii pracy specjalistów, których dostępności nie może zapewnić żaden inny gabinet ortodontyczny w Polsce. Wszystkie Gabinety Smileline posiadają gruntownie przeszkolonych lekarzy oraz nowoczesne zaplecze techniczne. Dzięki temu nasze zespoły świadczą usługi na najwyższym poziomie i pozostają do dyspozycji swoich pacjentów.

Etapy leczenia ortodontycznego Smileline

Diagnostyka w gabinecie lekarskim

Pierwsza konsultacja ortodontyczna to Twoje spotkanie z lekarzem, którego nie zastąpi ani rozmowa telefoniczna, ani video konferencja. Celem wizyty jest ustalenie Twoich oczekiwań i całościowe omówienie możliwości leczenia. Gabinet Smileline przygotowuje jednocześnie kompletną dokumentację medyczną, skanuje jamę ustną i wykonuje zdjęcia rentgenowskie, aby móc opracować optymalny plan leczenia we współpracy z konsylium eksperckim Smileline.

Plan leczenia

Na podstawie materiału diagnostycznego, konsylium lekarskie pod nadzorem prof. Piotra Fudaleja dokonuje analizy możliwości terapeutycznych, ustalając dla Ciebie optymalny plan leczenia, który następnie wraz harmonogramem oraz warunkami kosztowymi jest z Tobą omawiany. W przypadku zaakceptowania planu leczenia, Twoja dokumentacja medyczna trafia do laboratorium Smileline, które odpowiada za wykonanie aparatu ortodontycznego.

Leczenie ortodontyczne

Wraz z aparatem stałym lub wkładanym otrzymujesz zalecenia dotyczące leczenia, a jego postępy są pod stałym nadzorem lekarza prowadzącego i ekspertów Smileline. Dlatego kluczowe w efektywnym leczeniu są Twoje okresowe wizyty w gabinecie lekarskim, podczas których lekarz informuje o postępach.

Leczenie retencyjne

Po zakończonym leczeniu z zastosowaniem aparatu ortodontycznego, otrzymujesz aparat retencyjny pozwalający na rzadsze stosowanie, ale zapewniający stabilizację efektów leczenia. To także aparat zaprojektowany i wykonany przez laboratorium Smileline ściśle pod Twoje potrzeby.

Rodzaje
aparatów ortodontycznych

Wybór optymalnego aparatu ortodontycznego, który wyleczy indywidualną wadę zgryzu zawsze wymaga konsultacji z lekarzem specjalistą. Warto mieć na uwadze, że leczenie ortodontyczne Smileline to specjalistyczna terapia zapewniająca pacjentom profesjonalną diagnozę, holistyczny plan leczenia oraz konsultacje lekarskie z najznakomitszymi specjalistami w dziedzinie ortodoncji: lekarzem prowadzącym wspieranym przez ekspertów Smileline. Celem terapii jest nie tylko piękny uśmiech, ale zdrowie i komfort życia pacjenta, który może być zapewniony tylko przez rzetelne wyleczenie wady zgryzu.

Lekarz specjalista przy współpracy z zespołem konsultacyjnym rekomenduje optymalny proces leczenia przy zastosowaniu następujących aparatów ortodontycznych:

Aparat stały

To aparat ortodontyczny umiejscowiony w jamie ustnej na stałe do czasu przygotowania zgryzu do leczenia retencyjnego.

Aparat wyjmowany

To aparat ortodontyczny ruchomy, noszony przez pacjenta przez liczbę godzin w ciągu dnia i okres ściśle ustalone z lekarzem specjalistą.

Aparat czynnościowy

Celem tego rodzaju wyjmowanego aparatu ortodontycznego jest najczęściej wsparcie najmłodszych w prawidłowym rozwoju zgryzu.

Aparat nakładkowy

To wyjątkowo wygodne i estetyczne narzędzie leczenia wad zgryzu,
które w wybranych przypadkach pozwala wyprostować zęby szybciej
niż tradycyjne aparaty ortodontyczne. Nie stanowi jednak alternatywy wobec wizyt kontrolnych i powinno zostać skonsultowane podczas spotkania ze specjalistą.

Smileliner
innowacja od Smileline

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz w oparciu o badania naukowe, prowadzone we współpracy z renomowanymi instytucjami rozwoju nauk medycznych, stworzyliśmy autorski aparat Smileliner.

Kompletny
proces leczenia wady zgryzu

Ścisły nadzór
prowadzącego zespołu lekarskiego

Stworzony
przez człowieka,
nie robota

Odpowiednio
dobrana twardość nakładki

Idealna
przezierność (przezroczystość)

Odpowiedzialne
zaprojektowane (produkujemy nakładki dedykowane etapowi leczenia, a nie na cały okres leczenia)

Chcesz wiedzieć więcej
na temat leczenia za pomocą aparatu Smileliner?

Zapytaj nas o szczegóły

Leczenie ortodontyczne
aparatem nakładkowym

Smileliner stanowi naszą odpowiedź na oczekiwania pacjentów, którzy chcą korzystać z tej nowoczesnej metody leczenia wad zgryzu, ale zależy im na profesjonalnej terapii ortodontycznej, zamiast zwyczajnych nakładek oferowanych przez internet.

Aparaty nakładkowe Smileliner zapewniają skuteczne i komfortowe leczenie ortodontyczne, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, wspartych najwyższymi kwalifikacjami medycznymi zespołu prof. Piotra Fudaleja, wykonywanych indywidualnie dla każdego pacjenta badań diagnostycznych oraz manualnemu projektowaniu i wytwarzaniu.

Przekazanie Smilelinerów w ręce pacjenta poprzedza wymagająca procedura, gwarantująca rzetelność i najwyższą jakość leczenia ortodontycznego.

Zobacz
efekty naszej pracy

Poznaj jakość usług Smileline
i umów się na wizytę w gabinetach partnerskich

Znajdź gabinet w swojej okolicy

Chcesz wiedzieć więcej?
zadzwoń!

poniedziałek – piątek
8:00-18:00

Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora.

+48
zobacz numer