Skip to main content

Szkolenia ortodontyczne

Jakość, odpowiedzialność i partnerstwo – te trzy wartości stanowią filary certyfikacji Smileline, która pozwala rozwijać lekarzom stomatologii najwyższą jakość usług ortodontycznych.

Dzięki certyfikacji Smileline zapewnisz swoim pacjentom najwyższej jakości leczenie bazujące na najnowocześniejszych rozwiązaniach medycznych. Otrzymasz możliwość bieżącej konsultacji optymalnych i precyzyjnych planów leczenia, rozwiniesz swój zespół, zapewniając mu dostęp do nowej wiedzy i umiejętności praktycznych. Twój gabinet po prostu zyska, pod warunkiem, że jego misją jest rzetelne i skuteczne leczenie ortodontyczne pacjentów przy zastosowaniu najnowszej wiedzy i innowacyjnych technologii.

Jak to
działa?

Pierwszy
kontakt

Wystarczy kontakt telefoniczny lub wiadomość za pośrednictwem formularza elektronicznego lub na adres email: kontakt@smileline.pl.
Nasz kompetentny zespół przedstawi Państwu ogólne możliwości współpracy w ramach Smileline.

Spotkanie
lekarzy

W dogodnym dla Państwa terminie nasz zespół zaplanuje spotkanie z profesorem Piotrem Fudalejem, podczas którego omówią Państwo merytoryczne aspekty partnerstwa.

Kontrakt
partnerski

Na podstawie ustaleń poczynionych w porozumieniu z naszym zespołem, otrzymają Państwo propozycję umowy partnerskiej, regulującej warunki i korzyści płynące ze współpracy.

Przygotowanie
współpracy

Po nawiązanym porozumieniu, nasz zespół we współpracy z Państwa gabinetem rozpoczyna przygotowania do organizacji czterech etapów prowadzących do certyfikacji w ramach Smileline.

Cztery etapy
certyfikacji Smileline

Wdrożenie

To etap rozpoczynający certyfikację gabinetu stomatologicznego w ramach Smileline w zakresie teoretycznym i praktycznym. Nadrzędnym celem wdrożenia jest zapewnienie najwyższej jakości usług ortodontycznych pacjentom ze strony certyfikowanego gabinetu, czyli ich zgodności z autorskimi procedurami Smileline, wszystkimi etapami leczenia, instrumentarium, sposobem gromadzenia i przesyłania materiału diagnostycznego, fotografii dla celów planowania ortodontycznego i wszelkich kwestiach organizacyjno-formalnych. W ramach wdrożenia dzielimy się wiedzą w zakresie najnowocześniejszych terapii skutecznego leczenia oraz szkolimy zespół gabinetu w praktyce. Niepodważalną wartością tego etapu jest gruntowne przygotowanie asysty ortodontycznej lekarza, optymalizujące pracę gabinetu. Nasi eksperci na każdym etapie współpracy pozostają do dyspozycji lekarzy stomatologów, asystentów i higienistów.

Specjalizacja

Nasi eksperci podczas tego etapu szczegółowo przygotowują zespół gabinetu stomatologicznego do współpracy w ramach Smileline. Prezentują krok po kroku przebieg wspólnego leczenia pacjentów, innowacyjny cyfrowy proces konsultacyjny, plany terapeutyczne oraz poruszają ważne zagadnienia zapewniające wysoką jakość w ortodoncji. Celem tego etapu jest również elastyczne dopasowanie procesów Smileline do wymagań konkretnego gabinetu stomatologicznego.

Podczas spotkania uczestnicy dowiadują się w szerszym zakresie o wielu szczegółach związanych z diagnozowaniem, klasyfikowaniem i leczeniem wad zgryzu, m.in.

Cele leczenia, norma, etiologia wady zgryzu, klasyfikacja wad

Wzrost i rozwój twarzy, mechanobiologia przesuwania zębów

Leczenie typowych wad

Typy aparatów, zasady stosowania

Retencja, stabilność

Asysta zabiegowa

Asysta zabiegowa w gabinecie stomatologicznym to uczestnictwo eksperta Smileline podczas wizyty pacjenta rozpoczynającej etap leczenia ortodontycznego. Jej celem jest udzielenie merytorycznego wsparcia podczas klejenia pierwszych aparatów stałych przez lekarzy rozpoczynających współpracę. Gabinet otrzymuje kluczowe komponenty terapeutyczne, w tym aparaty ortodontyczne, określone na etapie ekspertyzy.

Certyfikacja

To końcowy etap umożliwiający świadczenie usług ortodontycznych Gabinetowi Smileline. Certyfikacja oznacza pozytywną ocenę zgodności procedur przeprowadzanych w gabinecie z systemem jakości Smileline. Umożliwia korzystanie z pełnego pakietu korzyści płynących z partnerstwa w ortodoncji w ramach Smileline.