Skip to main content

Kursy ortodontyczne dla początkujących są przeznaczone dla stomatologów, którzy pragną rozszerzyć ofertę swojego gabinetu oraz dla tych, którzy chcieliby uzupełnić luki w podstawowej wiedzy z zakresu ortodoncji, a także poznać jej tajniki w codziennej praktyce. Szkolenie jest skonstruowane tak, aby stopniowo wprowadzać w zagadnienia branżowe. Zawiera ono takie elementy, jak analiza przebiegu wstępnej wizyty, konsultacji czy przeprowadzania badań. W jego zakresie mieszczą się również m. in. zasady diagnozy, punkty wyjścia do rozpoczęcia leczenia, rodzaje aparatów ortodontycznych i łuków, zasady doboru oraz kolejność ich wymiany. Program kursu obejmuje wszystkie główne zagadnienia tradycyjnej ortodoncji oraz telemedycyny cyfrowej we współpracy ze Smileline.

Czego dowiesz się na kursie ortodontycznym dla początkujących?

Kursy ortodontyczne dla początkujących realizowane przez Smileline mają na celu dostarczenie stomatologom, asystentkom i higienistkom podstawowej wiedzy z zakresu ortodoncji. Szkolenie to daje możliwość szerokiego zapoznania się z diagnostyką ortodontyczną, planowaniem leczenia i terapią, obejmując wykłady oraz ćwiczenia praktyczne związane z planowaniem strategii leczenia. Część teoretyczna szkoleń obejmuje m.in.:
– protokół konsultacji wstępnych, prawidłowe leczenie pacjenta z dowolną wadą zgryzu i estetycznym korygowaniem uzębienia;
– diagnostykę oraz obliczenia modelowe;
– diagnozę i analizę przypadków;
– zasady sporządzania planu leczenia;
– poznanie narzędzi i urządzeń ortodontycznych;
– rodzaje systemów zamków, łuki ortodontyczne i ich właściwości.
W części praktycznej skupimy się na sposobach bezpośredniego mocowania zamków, pozycjonowaniu wysokościowym, pozycjonowaniu indywidualnym, najczęstszych błędach i ich rozwiązaniach. Przekazujemy ponadto wiedzę z zakresu mocowania aparatów oraz protokół pracy z modelem.

Dla kogo?

Szkolenie w zakresie ortodoncji przyda się lekarzowi z dowolnym doświadczeniem zawodowym. Jest to jednak ciekawa opcja szczególnie dla stomatologów, którzy chcą poszerzyć zakres swoich kompetencji i jednocześnie rozbudować ofertę swojego gabinetu. Od wstępnej konsultacji, po umiejętność zakładania aparatu i nakładek – wspólnie z ekspertem Smileline możesz przejść szczegółowo przez wszystkie etapy. Dzięki wiedzy zdobytej na kursie nabierzesz większej pewności w swoich działaniach, pokonasz barierę braku umiejętności praktycznych i usystematyzujesz wiedzę teoretyczną. Szkolenia są niezbędne w przypadku chęci poszerzenia dotychczasowej oferty zabiegowej. Dzięki współpracy ze Smileline wszyscy pacjenci będą leczeni pośrednio pod okiem prof. Piotra Fudaleja, co przełoży się dodatkowo na uzyskanie lepszej pozycji w branży. Zyskasz gruntowne przeszkolenie i będziesz mógł wdrażać protokół Smileline w swoim gabinecie dentystycznym.

Co zyskasz po kursie ortodontycznym dla początkujących?

Kursy ortodontyczne dla początkujących mają na celu przeszkolenie i rozwój praktycznych umiejętności stomatologów o różnym doświadczeniu zawodowym, dzięki czemu będą mogli wykonywać w swoim gabinecie procedury ortodontyczne. Pierwszy etap szkolenia skierowany jest na wprowadzenie do wykorzystywania protokołu Smileline związanego z nowoczesną ortodoncją cyfrową. Podczas zajęć poznasz metody gromadzenia oraz przesyłania materiałów diagnostycznych, zapoznasz się z tematyką fotografii w planowaniu ortodontycznym oraz ze sprawami organizacyjno-formalnymi. Kolejnym etapem jest zapoznanie się ze szczegółowymi zasadami współpracy ze Smileline. Nasi specjaliści krok po kroku przedstawią, jak przebiega wspólne leczenie pacjentów. Następnie zostaje przeprowadzona asysta zabiegowa w gabinecie współpracującym, która odbywa się pod okiem naszego eksperta. Jeśli wszystko przebiega zgodnie z planem, na zakończenie początkujący ortodonta otrzymuje odpowiedni certyfikat, ważny dla przyszłej kariery zawodowej. Umożliwia on świadczenie usług ortodontycznych jako Partner Smileline.

Czego jeszcze dowiesz się podczas szkolenia?

Nasi specjaliści troszczą się o to, aby każdy uczestnik kursu poznał różne koncepcje leczenia. Szczególnie uwrażliwiamy naszych kursantów na to, jak powinna przebiegać pierwsza wizyta pacjenta, aby wrócił ponownie do gabinetu. Zwracamy uwagę na eliminujące błędy niuanse opracowywania dalszego planu terapii. Prezentujemy różne rodzaje zabiegów, przewidujemy trudności jakie mogą pojawić się podczas przeprowadzania terapii i pokazujemy zaradcze schematy postępowania.

Kursy z zakresu ortodoncji dla początkujących, proponowane przez Smileline, powiązane są z asystą zabiegową jednego z członków naszego zespołu, który udziela pomocy w wielu istotnych kwestiach. Poznaj z nami nowe technologie leczenia i diagnozowania wad zgryzu, ucząc się opracowywania planu leczenia i dobierania optymalnego aparatu ortodontycznego. Po ukończeniu szkolenia możesz rozpocząć współpracę ze Smileline, co ograniczy koszty oraz poszerzy zakres Twoich usług, realizowanych we współpracy z uznanymi specjalistami z zakresu ortodoncji.

Skorzystaj z formularza kontaktowego

  Polecani przez renomowanych
  lekarzy stomatologów

  Nasi
  eksperci

  Profesor Piotr Fudalej w tle monitor z logiem Smileline 1

  prof. Piotr Fudalej

  Jest profesorem ortodoncji, klinicystą i naukowcem związanym z uniwersytetami w Krakowie (CM Uniwersytetu Jagiellońskiego), Bernie (Szwajcaria) i Ołomuńcu (Czechy). Studia specjalizacyjne z ortodoncji ukończył na Uniwersytecie Waszyngtońskim w USA. Pracę doktorską poświęcił stabilności efektów leczenia ortodontycznego. Pracował między innymi w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmował się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy oraz w Radboud University Medical Centre w Holandii – jednym z pięciu najważniejszych ośrodków naukowych w dziedzinie ortodoncji na świecie. Od 2019 r. jestem również profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz prezydentem elektem Europejskiego Stowarzyszenia Ortodontycznego.

  Aktywność w Stowarzyszeniach:

  Logo European Orthodontic Society 1
  Logo American Association of Orthodontists 1
  Logo American Creft Palate - Craniofacial Association 1

  dr n. med. Ewa Węgrodzka

  Absolwentka studiów ortodontycznych na warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pracę doktorską poświęciła „Ocenie stabilności łuków retencyjnych na podstawie własnego randomizowanego, kontrolnego badania klinicznego”. Specjalizację rozwijała pod okiem najznakomitszych autorytetów ortodoncji, m.in. prof. Kaminka i dr Stefkowej, dr Baccettiego, prof. Kokicha, prof. Pancherza, prof. De Clercka, dr Alperna, dr McLaughlina, prof. Parka, prof. Okesona, dr Luzi, dr Aichinger, dr Maino, dr Wilka, dr Czochrowskiej. Od 2018 roku popularyzuje cyfrowo udoskonalone metody leczenia ortodontycznego, wspierając w ramach Smileline wraz z prof. Fudalejem gabinety i praktyki stomatologiczne w całej Polsce. Członkini Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Zajmuje się leczeniem aparatami stałymi i ruchomymi pacjentów w każdym wieku.

  Doktor Ewa Węgrodzka podczas leczenia wady zgryzu pacjentki 1