Skip to main content

Porozmawiajmy
o rzetelnym leczeniu wad zgryzu

  Ortodoncja
  dla pacjentów

  Smileline to synonim jakości usług ortodontycznych, zapewniana przez interdyscyplinarne zespoły: Twojego lekarza prowadzącego oraz ekspertów 
w dziedzinie ortodoncji z prof. Piotrem Fudalejem 
na czele. Bezpieczne, kompleksowe i efektywne leczenie wad zgryzu w Gabinetach Smileline jest możliwe, dzięki autorskiemu procesowi leczenia
oraz rzetelnej komunikacji pomiędzy lekarzami 
i pacjentem. To unikalne połączenie wiedzy medycznej i innowacji, które umożliwia sprawdzone 
i odpowiedzialnie zapewniane rezultaty.

  Odpowiedzialnie
  prowadzone terapie ortodontyczne 
w trosce o długofalowy komfort pacjentów

  Skuteczne leczenie
  wad zgryzu w oparciu o najnowsze technologie i wiedzę autorytetów w dziedzinie ortodoncji

  Proces leczenia
  nadzorowany 
przez światowej 
klasy ekspertów, realizowany w pobliskich gabinetach stomatologicznych

  Najczęściej
  zadawane pytania

  Ile trwa okres leczenia ortodontycznego?

  Długość okresu leczenia zależna jest od kompleksowości problemu, czy wady zgryzu. Inne czynniki, które mogą mieć wpływ na czas trwania leczenia to wiek, praktyka higieny jamy ustnej oraz zgodność w stosowaniu się do zaleceń lekarza.

  Ile kosztuje leczenie ortodontyczne?

  Każdy przypadek jest na swój sposób wyjątkowy, wobec tego zarówno czas jak i koszty leczenia są personalizowane według potrzeb pacjenta i różnią się w zależności od stopnia zaawansowania wady zgryzu.

  Czy leczenie ortodontyczne jest bolesne?

  Nakładki Smileliner nie są bolesne same w sobie, ale stopniowo poruszają i wyrównują zęby, co może powodować delikatny dyskomfort. Niektórzy jednak nie odczuwają żadnego bólu, więc tak również może być i w Twoim przypadku. Z pewnością prostszy uśmiech jest wart odrobiny dyskomfortu.

  Czy założenie aparatu stałego wymaga specjalnej diety?

  Tuż po założeniu stałego aparatu ortodontycznego warto decydować się na posiłki takie jak zupy, jogurty, musy, miękkie warzywa, czy owoce. Z czasem jednak wrażliwość Twoich zębów poprawi się, wobec tego przy zachowaniu dbałości o higienę jamy ustnej będziesz mógł powrócić do swoich nawyków żywieniowych.

  Czy leczenie nakładką Smileliner jest skuteczne?

  Decyzję o tym, czy w danym przypadku leczenie nakładką Smileliner będzie skuteczne podejmuje lekarz prowadzący wraz z zespołem Smileline. Jeżeli lekarz postanowi, iż warto zastosować takie leczenie, z pewnością będzie ono w pełni skuteczne.

  Czy konieczne jest usunięcie zębów przed leczeniem ortodontycznym?

  W niektórych przypadkach, na przykład kiedy ząb jest znacząco uszkodzony, usunięcie zębów przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego może być konieczne. Nie jest to jednak reguła, a wiele zależy od bieżącego stanu zgryzu.

  Kiedy należy zacząć leczenie ortodontyczne u dziecka?

  W przypadku dzieci leczenie ortodontyczne można rozpocząć już w wieku 7 lat, kiedy zaczynają pojawiać się pierwsze zęby stałe, a potencjalne problemy są wcześnie wykryte. Jednak w niektórych przypadkach lepiej poczekać, aż zęby stałe dziecka wyrosną w pełni, co zwykle ma miejsce w wieku około 12 lat.

  Zobacz
  efekty naszej pracy

  Masz więcej pytań?
  zadzwoń!

  poniedziałek – piątek
  8:00-18:00

  Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora.

  +48
  zobacz numer

  Smileliner
  innowacja od Smileline

  Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz w oparciu o badania naukowe, prowadzone we współpracy z renomowanymi instytucjami rozwoju nauk medycznych, stworzyliśmy autorski aparat Smileliner.

  Kompletny
  proces leczenia wady zgryzu

  Ścisły nadzór
  prowadzącego zespołu lekarskiego

  Stworzony
  przez człowieka,
  nie robota

  Odpowiednio
  dobrana twardość nakładki

  Idealna
  przezierność (przezroczystość)

  Odpowiedzialne
  zaprojektowane (produkujemy nakładki dedykowane etapowi leczenia, a nie na cały okres leczenia)

  Chcesz wiedzieć więcej
  na temat leczenia za pomocą aparatu Smileliner?

  Zapytaj nas o szczegóły

  Leczenie ortodontyczne
  aparatem nakładkowym

  Smileliner stanowi naszą odpowiedź na oczekiwania pacjentów, którzy chcą korzystać z tej nowoczesnej metody leczenia wad zgryzu, ale zależy im na profesjonalnej terapii ortodontycznej, zamiast zwyczajnych nakładek oferowanych przez internet.

  Aparaty nakładkowe Smileliner zapewniają skuteczne i komfortowe leczenie ortodontyczne, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, wspartych najwyższymi kwalifikacjami medycznymi zespołu prof. Piotra Fudaleja, wykonywanych indywidualnie dla każdego pacjenta badań diagnostycznych oraz manualnemu projektowaniu i wytwarzaniu.

  Przekazanie Smilelinerów w ręce pacjenta poprzedza wymagająca procedura, gwarantująca rzetelność i najwyższą jakość leczenia ortodontycznego.

  Poznaj jakość usług Smileline
  i umów się na wizytę w gabinetach partnerskich

  Znajdź gabinet w swojej okolicy

  Nasi
  eksperci

  prof. Piotr Fudalej

  Jest profesorem ortodoncji, klinicystą i naukowcem związanym z uniwersytetami w Krakowie (CM Uniwersytetu Jagiellońskiego), Bernie (Szwajcaria) i Ołomuńcu (Czechy). Studia specjalizacyjne z ortodoncji ukończył na Uniwersytecie Waszyngtońskim w USA. Pracę doktorską poświęcił stabilności efektów leczenia ortodontycznego. Pracował między innymi w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmował się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy oraz w Radboud University Medical Centre w Holandii – jednym z pięciu najważniejszych ośrodków naukowych w dziedzinie ortodoncji na świecie. Od 2019 r. jestem również profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz prezydentem elektem Europejskiego Stowarzyszenia Ortodontycznego.

  Aktywność w Stowarzyszeniach:

  dr n. med. Ewa Węgrodzka

  Absolwentka studiów ortodontycznych na warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pracę doktorską poświęciła „Ocenie stabilności łuków retencyjnych na podstawie własnego randomizowanego, kontrolnego badania klinicznego”. Specjalizację rozwijała pod okiem najznakomitszych autorytetów ortodoncji, m.in. prof. Kaminka i dr Stefkowej, dr Baccettiego, prof. Kokicha, prof. Pancherza, prof. De Clercka, dr Alperna, dr McLaughlina, prof. Parka, prof. Okesona, dr Luzi, dr Aichinger, dr Maino, dr Wilka, dr Czochrowskiej. Od 2018 roku popularyzuje cyfrowo udoskonalone metody leczenia ortodontycznego, wspierając w ramach Smileline wraz z prof. Fudalejem gabinety i praktyki stomatologiczne w całej Polsce. Członkini Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Zajmuje się leczeniem aparatami stałymi i ruchomymi pacjentów w każdym wieku.

  Porozmawiajmy o rzetelnym leczeniu
  wad zgryzu

  skontaktuj się z nami