Skip to main content

FAQ

Jesteśmy zobowiązani, aby w sposób przejrzysty udzielać odpowiedzi na wszystkie pytania pacjentów Smileline. Dokładamy również najwyższych starań, aby nasz serwis był dla Państwa źródłem wartościowych informacji w zakresie ortodoncji i leczenia wad zgryzu. Dlatego poniżej zebraliśmy najczęściej zadawane pytania. Jeśli wśród nich nie znajdą Państwo poszukiwanych informacji, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem.

Napisz do nas lub zadzwoń

poniedziałek – piątek
8:00-18:00

Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora.

+48
zobacz numer
info smileline pl

Najczęściej
zadawane pytania

Ile trwa okres leczenia ortodontycznego?

Długość okresu leczenia zależna jest od kompleksowości problemu, czy wady zgryzu. Inne czynniki, które mogą mieć wpływ na czas trwania leczenia to wiek, praktyka higieny jamy ustnej oraz zgodność w stosowaniu się do zaleceń lekarza.

Ile kosztuje leczenie ortodontyczne?

Każdy przypadek jest na swój sposób wyjątkowy, wobec tego zarówno czas jak i koszty leczenia są personalizowane według potrzeb pacjenta i różnią się w zależności od stopnia zaawansowania wady zgryzu.

Czy leczenie ortodontyczne jest bolesne?

Nakładki Smileliner nie są bolesne same w sobie, ale stopniowo poruszają i wyrównują zęby, co może powodować delikatny dyskomfort. Niektórzy jednak nie odczuwają żadnego bólu, więc tak również może być i w Twoim przypadku. Z pewnością prostszy uśmiech jest wart odrobiny dyskomfortu.

Czy założenie aparatu stałego wymaga specjalnej diety?

Tuż po założeniu stałego aparatu ortodontycznego warto decydować się na posiłki takie jak zupy, jogurty, musy, miękkie warzywa, czy owoce. Z czasem jednak wrażliwość Twoich zębów poprawi się, wobec tego przy zachowaniu dbałości o higienę jamy ustnej będziesz mógł powrócić do swoich nawyków żywieniowych.

Czy leczenie nakładką Smileliner jest skuteczne?

Decyzję o tym, czy w danym przypadku leczenie nakładką Smileliner będzie skuteczne podejmuje lekarz prowadzący wraz z zespołem Smileline. Jeżeli lekarz postanowi, iż warto zastosować takie leczenie, z pewnością będzie ono w pełni skuteczne.

Czy konieczne jest usunięcie zębów przed leczeniem ortodontycznym?

W niektórych przypadkach, na przykład kiedy ząb jest znacząco uszkodzony, usunięcie zębów przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego może być konieczne. Nie jest to jednak reguła, a wiele zależy od bieżącego stanu zgryzu.

Kiedy należy zacząć leczenie ortodontyczne u dziecka?

W przypadku dzieci leczenie ortodontyczne można rozpocząć już w wieku 7 lat, kiedy zaczynają pojawiać się pierwsze zęby stałe, a potencjalne problemy są wcześnie wykryte. Jednak w niektórych przypadkach lepiej poczekać, aż zęby stałe dziecka wyrosną w pełni, co zwykle ma miejsce w wieku około 12 lat.

Zobacz
efekty naszej pracy