Skip to main content

Szkolenia asystentek stomatologicznych przygotowują do wykonywania przez nie różnorodnych zadań, które ułatwią pracę lekarzowi oraz zadbają o komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Podczas kursu można dowiedzieć się, jak m.in. przygotować gabinet i stanowisko pracy oraz zapewnić pomoc specjaliście podczas zabiegów ze szczególnym uwzględnieniem ortodoncji. Ponadto można poznać sposoby przygotowywania i przechowywania leków oraz metody sterylizacji narzędzi. Na późniejszym etapie asystentka zapewni lekarzom profesjonalną pomoc, dzięki poznaniu procesu leczenia wad zgryzu, zawiłości procedur i pracy z materiałami oraz instrumentami. Takie szkolenia przeprowadzamy w Smileline, gdzie zapoznamy kursantki również z ortodoncją cyfrową.

Asystentka stomatologiczna

Na czym polegają szkolenia dla asystentek i higienistek stomatologicznych?

Szkolenia dla asystentek i higienistek stomatologicznych zapewniają nie tylko podstawową wiedzę medyczną z zakresu stomatologii, ale również organizacji pracy gabinetu czy kliniki zgodnie z protokołem Smileline. Można się z nich dowiedzieć, jak nawiązać relacje z pacjentami i jak zorganizować efektywny harmonogram pracy lekarza. W Smileline można również skorzystać ze szkolenia w zakresie asysty zabiegowej w obecnym miejscu pracy (gabinecie stomatologicznym). Uczestniczy w nim specjalista naszego zespołu, zapewniając kursantkom profesjonalne wsparcie.

Zakres działań

Podczas kursów organizowanych przez naszą firmę można dowiedzieć się, jakie zadania wykonuje asystentka stomatologiczna. Uczymy, jak dbać o stan higieniczny gabinetu stomatologicznego oraz jego wyposażenie. Kursantki zdobędą również doświadczenie w przygotowywaniu miejsca pracy stomatologicznej, w tym montażu odpowiedniego zestawu narzędzi. Zdobędą wiedzę na temat różnych rodzajów aparatów ortodontycznych – stałych i wyjmowanych – oraz na temat naszego innowacyjnego rozwiązania, jakim są Smilelinery. Oprócz tego uczymy:
– czynnej pomocy podczas zabiegów, w tym przygotowania narzędzi oraz leków,
– przygotowania materiałów niezbędnych do zabiegu (w zależności od rodzaju zabiegu stomatologicznego), stosując się do określonych procedur,
– przestrzegania i stosowania zasad aseptyki, w tym sterylizacji, dezynfekcji i pielęgnacji narzędzi i sprzętu stomatologicznego,
– prowadzenia dokumentacji pacjentów i historii leczenia, sporządzania protokołów z wykonanych zabiegów, wypełniania kart pacjentów, opisywania planu profilaktyki i leczenia,
– wykorzystywania programu do obsługi gabinetu.

Profesjonalne szkolenia dla asystentek stomatologicznych kluczem do profesjonalnej praktyki

Szkolenia dla asystentek stomatologicznych przygotowują do zapewnienia lekarzowi pomocy w różnych zadaniach. Po zdobyciu wiedzy zawodowej łatwiej jest być pewnym swoich umiejętności oraz kompetencji, co zapewnia profesjonalne wsparcie nie tylko dentyście, ale również pacjentowi. Po odbyciu takiego kursu można stać się bezpośrednim asystentem lekarza, bez którego nie można zapewnić pacjentom wysokiej jakości opieki. To od asysty będzie zależeć komfort pacjenta, jakość świadczonych usług, a co za tym idzie, reputacja gabinetu. Dobra asystentka musi posiadać dogłębną wiedzę z zakresu stomatologii i ortodoncji oraz potrafić harmonijnie współpracować z lekarzem. Współpraca ze stomatologiem przy leczeniu wad zgryzu będzie wiązać się także z wykorzystaniem rozwiązań cyfrowych, o których opowiemy podczas szkolenia. W Smileline, oprócz przeprowadzania kursów dla personelu współpracujących z nami gabinetów stomatologicznych, oferujemy pacjentom również profesjonalne leczenie ortodontyczne. We wszystkich współpracujących z nami gabinetach opiekę nad pacjentami sprawuje profesor Piotr Fudalej. Zdecydowanie pomaga w tym innowacyjne rozwiązanie, jakim jest telemedycyna w ortodoncji.

Co zapewniają nasze kursy?

Po ukończeniu kursu kursantka może stać się głównym asystentem dentysty, a jej głównym obowiązkiem będzie ułatwianie procesu pracy podczas wizyty pacjenta. Kompetentna asystentka musi nie tylko wykonywać swoją pracę, ale także doskonale rozumieć lekarza, wykonywać obowiązki zgodnie ze standardami oraz pomagać w organizacji pracy gabinetu stomatologicznego. Taka osobo powinna najpierw poznać:
– główne funkcje pełnione przez zęby i szczękę,
– podstawy biomechaniki narządu żucia,
– zasady pielęgnacji jamy ustnej,
– rodzaje wad zgryzu,
– zasady przeprowadzania badań profilaktycznych pacjenta,
– zalecenia dotyczące leczenia i zapobiegania poważnym chorobom zębów i wadom zgryzu.
Po ukończeniu szkolenia asystentka zdobędzie umiejętność współpracy z lekarzami różnych specjalności: chirurgami, ortodontami i stomatologami. Dowie się także, jak asystować podczas znieczulenia i postępować w sytuacjach awaryjnych. Asystując dentyście, szybko zdobędzie niezbędne umiejętności i zacznie lepiej rozumieć, jak komunikować się z klientem. Skoordynowane działania lekarza i asystentki są dla pacjentów wymiernym czynnikiem wpływającym na ich profesjonalizm, efektywność, organizację i skupienie na procesie sprawowania opieki. W Smileline oferujemy optymalny pakiet edukacyjny przygotowujący na stanowisko nowoczesnej wykwalifikowanej asystentki stomatologicznej. Przedstawione są niuanse organizacyjne, prawne i psychologiczne pracy, technologia wyposażenia stanowiska pracy dentysty oraz umiejętność pracy z nowoczesnymi urządzeniami i instrumentami.

Podczas szkolenia omawiane są wszystkie niezbędne zagadnienia teoretyczne, a także narzędzia do rozwiązywania problemów praktycznych, powiązane z protokołem Smileline. Przedstawiamy także zasady organizacji pracy współpracującego z nami gabinetu lekarskiego. Jako asystentka stomatologa zdobędziesz teoretyczną i praktyczną wiedzę o prawidłowym korzystaniu z rozwiązań telemedycznych, uzyskasz niezbędne informację o współpracy ze Smileline. Po zakończeniu kursu otrzymasz certyfikat zwiększający Twoje szanse na oczekiwany przebieg kariery zawodowej w stomatologii.

Skorzystaj z formularza kontaktowego

  Polecani przez renomowanych
  lekarzy stomatologów

  Nasi
  eksperci

  Profesor Piotr Fudalej w tle monitor z logiem Smileline 1

  prof. Piotr Fudalej

  Jest profesorem ortodoncji, klinicystą i naukowcem związanym z uniwersytetami w Krakowie (CM Uniwersytetu Jagiellońskiego), Bernie (Szwajcaria) i Ołomuńcu (Czechy). Studia specjalizacyjne z ortodoncji ukończył na Uniwersytecie Waszyngtońskim w USA. Pracę doktorską poświęcił stabilności efektów leczenia ortodontycznego. Pracował między innymi w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmował się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy oraz w Radboud University Medical Centre w Holandii – jednym z pięciu najważniejszych ośrodków naukowych w dziedzinie ortodoncji na świecie. Od 2019 r. jestem również profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz prezydentem elektem Europejskiego Stowarzyszenia Ortodontycznego.

  Aktywność w Stowarzyszeniach:

  Logo European Orthodontic Society 1
  Logo American Association of Orthodontists 1
  Logo American Creft Palate - Craniofacial Association 1

  dr n. med. Ewa Węgrodzka

  Absolwentka studiów ortodontycznych na warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pracę doktorską poświęciła „Ocenie stabilności łuków retencyjnych na podstawie własnego randomizowanego, kontrolnego badania klinicznego”. Specjalizację rozwijała pod okiem najznakomitszych autorytetów ortodoncji, m.in. prof. Kaminka i dr Stefkowej, dr Baccettiego, prof. Kokicha, prof. Pancherza, prof. De Clercka, dr Alperna, dr McLaughlina, prof. Parka, prof. Okesona, dr Luzi, dr Aichinger, dr Maino, dr Wilka, dr Czochrowskiej. Od 2018 roku popularyzuje cyfrowo udoskonalone metody leczenia ortodontycznego, wspierając w ramach Smileline wraz z prof. Fudalejem gabinety i praktyki stomatologiczne w całej Polsce. Członkini Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Zajmuje się leczeniem aparatami stałymi i ruchomymi pacjentów w każdym wieku.

  Doktor Ewa Węgrodzka podczas leczenia wady zgryzu pacjentki 1