Skip to main content

Kurs ortodoncji ma na celu kompleksowe kształcenie lekarzy dentystów, asystentek stomatologicznych oraz higienistek współpracujących ze Smileline. W naszej firmie stosujemy indywidualne podejście oraz szkolimy z nowych technologii we współczesnej stomatologii i z telemedycyny cyfrowej. Szkolenia przedstawiają skuteczną praktykę ortodontyczną w leczeniu pacjentów, uczą procedur diagnostycznych, prowadzenia dokumentacji oraz instalowania aparatów. Kursy obejmują część wykładową i część praktyczną w gabinetach partnerskich.

Jaką wiedzę zdobędziesz na kursie ortodoncji?

Kurs ortodoncji stworzony przez specjalistów Smileline wskaże wszystko, czego potrzebujesz, aby przeprowadzić skuteczne leczenie ortodontyczne w swoim gabinecie. Uzyskasz dostęp do najnowszych danych diagnostycznych i usystematyzowanych informacji, co pozwoli Ci opracować skomplikowane schematy leczenia. Dowiesz się, jak prawidłowo leczyć pacjenta z konkretną wadą zgryzu, a także nauczysz się, jak prawidłowo dokumentować realizowane zadania, wykorzystywać narzędzia i urządzenia ortodontyczne. Przyda Ci się wiedza o różnych rodzajach aparatów ortodontycznych, by móc świadomie korzystać z niej w praktyce. Podczas kursu uzyskasz informacje na temat innowacyjnego protokołu leczenia Smileline (telemedycyna w ortodoncji), dowiesz się, jak zintegrować go ze swoją praktyką stomatologiczną, co pozwoli Ci osiągnąć najlepsze efekty. Przy pomocy cyfryzacji procesów diagnostyki nauczysz się układać konkretne schematy leczenia. Zespół Twojego gabinetu stomatologicznego zostanie profesjonalnie przygotowany do współpracy ze Smileline. Dzięki częstym konsultacjom z profesorem Piotrem Fudalejem – profesorem ortodoncji, leczenie pacjentów będzie przebiegać skutecznie, a Ty otrzymasz odpowiednie wsparcie na każdym etapie.

Certyfikacja

Szkolenie obejmuje ciągłą praktykę, utrwalanie wiedzy lekarza oraz doskonalenie istniejących umiejętności i wiedzy. W jego trakcie uczestnicy mają możliwość zaprezentowania i przeanalizowania przypadków z własnej praktyki, stosując zasadę przypadków – dobrze znaną technikę nauczania, która okazała się jedną z najlepszych metod przygotowania. Aparat ortodontyczny to ważne narzędzie w pracy współczesnego ortodonty, a od naszych ekspertów dowiesz się, na co zwrócić uwagę i jak wybrać odpowiedni. Nauczymy Cię rozumieć całą różnorodność produktów ortodontycznych i wykorzystywać dokładnie to, czego potrzebujesz. Po przebytym szkoleniu teoretycznym ma miejsce asysta zabiegowa, czyli uczestnictwo eksperta Smileline podczas wizyty pacjenta rozpoczynającej etap leczenia ortodontycznego w gabinecie współpracującym. Dzięki temu zapewniamy merytoryczne wsparcie podczas klejenia pierwszych aparatów stałych. Po tym etapie każdy uczestnik ma możliwość uzyskania certyfikacji, co wiąże się z pozytywną oceną zgodności procedur wykonywanych w gabinecie współpracującym z systemem jakości Smileline. Jeżeli planujesz rozszerzenie oferty swojego gabinetu, zdecyduj się na nasze szkolenie, a będziesz mógł świadczyć poszukiwane obecnie usługi ortodontyczne pod okiem prof. Piotra Fudaleja. Dzięki temu zbudujesz lepszą pozycję na rynku oraz pomożesz wielu pacjentom, którzy poszukują tego typu usług w swoim mieście.

Dla kogo przeznaczony jest kurs ortodoncji?

Kurs ortodoncji stworzony przez specjalistów Smileline jest odpowedni zarówno dla lekarzy, którzy chcą najpierw poznać podstawowe zasady leczenia i zrozumieć, w jakim kierunku muszą podążać dalej, jak i tym, którzy starają się aktualizować swoją wiedzę i ją pogłębiać. W Smileline dołożyliśmy wszelkich starań, aby stworzyć uniwersalne szkolenia zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów. Ostateczny wynik będzie zatem zależał od początkowego celu, dla którego zdecydujesz się wziąć udział w szkoleniu. Ale z pewnością możemy zagwarantować, że zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe, nauczysz się analizować sytuację każdego pacjenta przez pryzmat klinicznego myślenia, oraz opracujesz strategię leczenia w oparciu o sprawdzone czynniki. Pomożemy Ci zsynchronizować proces zdobywania tak ogromnej wiedzy, usystematyzować ją i połączyć z umiejętnościami, które już posiadasz. Jako stomatolog powinieneś stale doskonalić swoje umiejętności zawodowe, a dodatkowe szkolenie pozwoli Ci spojrzeć na dziedzinę ortodoncji z innej perspektywy i otworzyć dla Ciebie nowy etap w praktyce lekarskiej.

Skuteczna edukacja dla stomatologów i personelu medycznego

Nasze szkolenia stanowią skuteczną edukację nie tylko dla stomatologów, ale i całego personelu medycznego. Pozwalają poznać zmiany i najnowsze odkrycia w medycynie, by skutecznie zastosować je w swojej pracy. Wykwalifikowani specjaliści są zawsze cenieni we wszystkich obszarach, ale by utrzymać swój status i profesjonalizm, warto stale rozwijać swoją wiedzę i umiejętności. Nowe technologie dość szybko posuwają się naprzód oraz pojawiają się nowe metody i materiały, dzięki którym praca lekarzy może być jeszcze bardziej wydajna. Nasza firma Smileline regularnie prowadzi szkolenia dla ortodontów i asystentek stomatologicznych. Staramy się robić wszystko, aby specjaliści współpracujący ze Smileline mogli jeszcze lepiej wykonywać swoją pracę. Od długiego czasu działamy w branży ortodoncji i udało nam się zyskać opinię solidnego i odpowiedzialnego partnera. Oprócz szkoleń przeprowadzamy także leczenie ortodontyczne w naszym gabinecie. Zajmujemy się diagnostyką problemu, opracowujemy indywidualny plan leczenia, dobieramy odpowiedni aparat oraz gwarantujemy leczenie retencyjne.

Kursy ortodoncji obejmują edukację stomatologów oraz asystentek i higienistek stomatologicznych. Zgłaszając się do Smileline, masz możliwość skorzystania z szerszego cyklu szkoleń, co wprowadzi cały Twój zespół do korzystania z nowoczesnej idei stosowania telemedycyny w ortodoncji. Z nami uaktualnisz swoją wiedzę, zdobędziesz większe doświadczenie oraz umiejętności z zakresu korekcji wad zgryzu i korekty uzębienia.

Skorzystaj z formularza kontaktowego

  Polecani przez renomowanych
  lekarzy stomatologów

  Nasi
  eksperci

  Profesor Piotr Fudalej w tle monitor z logiem Smileline 1

  prof. Piotr Fudalej

  Jest profesorem ortodoncji, klinicystą i naukowcem związanym z uniwersytetami w Krakowie (CM Uniwersytetu Jagiellońskiego), Bernie (Szwajcaria) i Ołomuńcu (Czechy). Studia specjalizacyjne z ortodoncji ukończył na Uniwersytecie Waszyngtońskim w USA. Pracę doktorską poświęcił stabilności efektów leczenia ortodontycznego. Pracował między innymi w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmował się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy oraz w Radboud University Medical Centre w Holandii – jednym z pięciu najważniejszych ośrodków naukowych w dziedzinie ortodoncji na świecie. Od 2019 r. jestem również profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz prezydentem elektem Europejskiego Stowarzyszenia Ortodontycznego.

  Aktywność w Stowarzyszeniach:

  Logo European Orthodontic Society 1
  Logo American Association of Orthodontists 1
  Logo American Creft Palate - Craniofacial Association 1

  dr n. med. Ewa Węgrodzka

  Absolwentka studiów ortodontycznych na warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pracę doktorską poświęciła „Ocenie stabilności łuków retencyjnych na podstawie własnego randomizowanego, kontrolnego badania klinicznego”. Specjalizację rozwijała pod okiem najznakomitszych autorytetów ortodoncji, m.in. prof. Kaminka i dr Stefkowej, dr Baccettiego, prof. Kokicha, prof. Pancherza, prof. De Clercka, dr Alperna, dr McLaughlina, prof. Parka, prof. Okesona, dr Luzi, dr Aichinger, dr Maino, dr Wilka, dr Czochrowskiej. Od 2018 roku popularyzuje cyfrowo udoskonalone metody leczenia ortodontycznego, wspierając w ramach Smileline wraz z prof. Fudalejem gabinety i praktyki stomatologiczne w całej Polsce. Członkini Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Zajmuje się leczeniem aparatami stałymi i ruchomymi pacjentów w każdym wieku.

  Doktor Ewa Węgrodzka podczas leczenia wady zgryzu pacjentki 1