Szkolenia ortodontyczne Smileline są wskazane niezależnie od tego, czy stawiasz pierwsze kroki w specjalizacji, czy masz już doświadczenie w pracy z pacjentami ortodontycznymi. Taki kurs przyda się dentyście, asystentce i higienistce z dowolnym doświadczeniem zawodowym. Od wstępnej konsultacji, diagnozy i dokładnego planowania, po założenie aparatu i założenie nakładek – wspólnie przejdziemy szczegółowo przez wszystkie etapy. Otrzymujesz od nas gwarancję jakości nauczania i zapewnienie pacjentom znacznego ograniczenia uciążliwości procedury. Z nami wdrożysz przyjazny dla pacjenta protokół postępowania, nowoczesne technologie diagnostyczne i metody obrazowania. Za protokołem Smileline stoi profesor Piotr Fudalej, który zdalnie przeprowadza szczegółową diagnostykę, a także planowanie całego procesu leczenia. Dzięki kursowi zostaniesz gruntownie przeszkolony i rozpoczniesz wdrażanie protokołu w Twoim gabinecie stomatologicznym.

Jakie korzyści dają szkolenia ortodontyczne?
Szkolenia ortodontyczne są niezbędne stomatologom, którzy chcą wdrożyć procedury ortodontyczne w swoim gabinecie, ponieważ nowe technologie dość szybko posuwają się do przodu, pojawiają się nowe metody i nowe materiały. Dlatego każdy specjalista w tym asystentka zabiegowa i higienistka muszą stale poznawać zmiany i skutecznie zastosować je w swojej pracy. Leczenie ortodontyczne jest często skomplikowane i wymaga wysokiego poziomu umiejętności i wiedzy, aby osiągnąć sukces. Uczestnicząc w naszych szkoleniach, dowiesz się o najnowszym protokole leczenia Smileline, czyli telemedycynie w ortodoncji, a także o tym, jak zintegrować go ze swoją praktyką, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Jeśli prowadzisz placówkę stomatologiczną nie musisz poszukiwać nowych specjalistów – lepszym rozwiązaniem jest wyszkolenie siebie i swojego dotychczasowego personelu oraz samodzielne przeprowadzanie leczenia wad zgryzu. Wykorzystując telemedycynę w ortodoncji, zdobywasz pewność swoich umiejętności i słuszności podejmowanych decyzji. Takie innowacyjne rozwiązanie podniesie Twoje kwalifikacje oraz umożliwi zastosowanie nowoczesnych technologii przy niskich kosztach. Po wprowadzeniu protokołu Smileline to prof. Piotr Fudalej będzie pośrednio sprawować opiekę nad Twoimi pacjentami i udzieli odpowiedniego wsparcia w ich leczeniu.
Czym jest ortodoncja cyfrowa?
Telemedycyna to ortodoncja cyfrowa wspierana komputerowo a także kontrolowana przez doskonale wyszkolonych specjalistów w dziedzinie wad zgryzu. Pozwala na sprawniejsze diagnozowanie pacjenta w gabinecie stomatologicznym. Czym jest Smileline? To profesjonalne partnerstwo w ortodoncji skierowane do specjalistów pracujących w gabinetach stomatologicznych, którzy dążą do zorganizowania wszechstronnej opieki swoim pacjentom, zachowując przy tym najwyższe standardy jakości. Dzięki telemedycynie osoby z wadami zgryzu nie muszą szukać ortodontów w innych regionach kraju, ale powierzyć leczenie swoim stomatologom współpracującym ze Smileline.
Szkolenia ortodontyczne dla stomatologów i personelu medycznego
Szkolenia ortodontyczne obejmują edukację stomatologów i personelu medycznego zatrudnionego w gabinecie dentystycznym. Zgłaszając się do nas, możesz skorzystać z całego cyklu szkoleń, co wprowadzi Ciebie i Twój zespół do wykorzystywania w praktyce idei telemedycyny w ortodoncji. Po zakończonej nauce dużą część czynności będziesz mógł powierzyć dobrze wyszkolonym asystentkom i higienistkom stomatologicznym.
Co obejmuje kurs z telemedycyny w ortodoncji?
Telemedycyna oznacza komunikację audiowizualną pomiędzy pacjentem a lekarzem w czasie rzeczywistym. Na odpowiednim szkoleniu:
– zaczniemy od wprowadzenia do wykorzystywania ortodoncji cyfrowej (co to jest, jak wpływa na leczenie wad zgryzu, jakie zyski ekonomiczne przynosi);
– poznasz wszystkie etapów: instrumentarium, sposób gromadzenia i przesyłania materiału diagnostycznego, fotografii;
– poznasz teorię służącą do uporządkowania informacji na temat rodzajów i kwalifikacji wad zgryzu, wzrostu i rozwoju twarzy, przyczyn przesuwania zębów, retencji oraz metod ich leczenia;
– poznasz typy aparatów ortodontycznych oraz zasady ich zastosowania;
– odbędziesz warsztaty dla stomatologów, czyli praktyczne zastosowanie telemedycyny w ortodoncji.
Wszystkie powyższe aspekty są niezbędne do efektywnego planowania ortodontycznego, a także poznania zagadnień organizacyjno-formalnych, które wiążą się ze współpracą ze Smileline.
Edukacja asystentek i higienistek w Twoim gabinecie stomatologicznym
Poznanie zasad profesjonalnej asysty zabiegowej ortodontycznej wiąże się z przyjazdem do Twojego gabinetu naszego lekarza, czyli członka zespołu Smileline. Otrzymasz m.in. tak ważne wsparcie merytoryczne podczas klejenia pierwszych aparatów. Nauka praktyczna jest bardzo ważna w pracy asystentek i higienistek, dlatego przejdą one gruntownie przygotowane do wykonywania tych zadań. Nasz program praktyczny obejmuje wiele czynności, które będzie wykonywać osoba asystująca stomatologowi. W Smileline, oprócz szkoleń, oferujemy również standardowe usługi stomatologiczne: konsultacje z pacjentami, leczenie wad zgryzu aparatami stałymi, wyjmowanymi lub Smilelinerami, a także zdjęcie aparatu po zakończeniu leczenia oraz opiekę w fazie retencji.
Zaktualizuj swoją wiedzę, zdobądź doświadczenie, podnieś swoje umiejętności, określ nowy poziom jakości i zrestartuj swoją praktykę dzięki współpracy ze Smileline. Aby tego dokonać warto przejść szkolenie z zakresu korekcji wad zgryzu. Telemedycyna w stomatologii to innowacyjny sposób obsługi pacjentów w celu obniżenia kosztów, a tym samym kosztów dla klientów. Istota podejścia jest prosta: wszystko, co można zrobić zdalnie, odbywa się w ten sposób. W rezultacie zmniejszają się koszty obowiązkowe, zwiększa się efektywność obsługi i poszerza się zakres usług stomatologicznych. Ortodoncja cyfrowa umożliwia otrzymanie wsparcia, które świadczone jest przez uznanych specjalistów.
Skorzystaj z formularza kontaktowego
Polecani przez renomowanych
lekarzy stomatologów
Nasi
eksperci

prof. Piotr Fudalej
Jest profesorem ortodoncji, klinicystą i naukowcem związanym z uniwersytetami w Krakowie (CM Uniwersytetu Jagiellońskiego), Bernie (Szwajcaria) i Ołomuńcu (Czechy). Studia specjalizacyjne z ortodoncji ukończył na Uniwersytecie Waszyngtońskim w USA. Pracę doktorską poświęcił stabilności efektów leczenia ortodontycznego. Pracował między innymi w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmował się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy oraz w Radboud University Medical Centre w Holandii – jednym z pięciu najważniejszych ośrodków naukowych w dziedzinie ortodoncji na świecie. Od 2019 r. jestem również profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz prezydentem elektem Europejskiego Stowarzyszenia Ortodontycznego.
Aktywność w Stowarzyszeniach:



dr n. med. Ewa Węgrodzka
Absolwentka studiów ortodontycznych na warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pracę doktorską poświęciła „Ocenie stabilności łuków retencyjnych na podstawie własnego randomizowanego, kontrolnego badania klinicznego”. Specjalizację rozwijała pod okiem najznakomitszych autorytetów ortodoncji, m.in. prof. Kaminka i dr Stefkowej, dr Baccettiego, prof. Kokicha, prof. Pancherza, prof. De Clercka, dr Alperna, dr McLaughlina, prof. Parka, prof. Okesona, dr Luzi, dr Aichinger, dr Maino, dr Wilka, dr Czochrowskiej. Od 2018 roku popularyzuje cyfrowo udoskonalone metody leczenia ortodontycznego, wspierając w ramach Smileline wraz z prof. Fudalejem gabinety i praktyki stomatologiczne w całej Polsce. Członkini Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Zajmuje się leczeniem aparatami stałymi i ruchomymi pacjentów w każdym wieku.
