Skip to main content

Szkolenia ortodontyczne dla stomatologów świadczymy na najwyższym światowym poziomie w ramach współpracy ze Smileline. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych specjalistów edukacja odbywa się w zrozumiały i klarowny sposób. Po ukończeniu kursu uczestnicy wiedzą, jak skomplikowane zagadnienia uczynić zrozumiałymi, a trudne przypadki leczyć w sposób przewidywalny i prosty. Organizujemy kursy ortodontyczne dla stomatologów i higienistek, opierając się na telemedycynie w ortodoncji.

Zespół stomatologów

Dla kogo przeznaczone są nasze szkolenia ortodontyczne?

Szkolenia ortodontyczne dostępne w Smileline są przeznaczone dla stomatologów, a także całego personelu medycznego w danej placówce. Kursy są prowadzone są przez specjalistów, którzy są praktykami. Przedstawiają zagadnienia teoretyczne, które zawsze można wykorzystać w swojej praktyce lekarskiej. Jeżeli jesteś stomatologiem i chcesz się rozwijać, skorzystaj z profesjonalnych kursów edukacyjnych z dziedziny ortodoncji, z których wyniesiesz mnóstwo rzetelnych informacji. Misją naszej firmy jest organizowanie szkoleń prowadzonych przez wybitnych specjalistów, dzięki czemu możesz wzbogacać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności, a następnie zacząć działać we współpracy ze Smileline. Jeżeli w Twojej klinice lub gabinecie stomatologicznym brakuje takiego specjalisty jak ortodonta, a widzisz zainteresowanie ze strony pacjentów korektą wad zgryzu, nasza firma pomoże Ci rozwiązać tą niedogodność. Jeżeli skorzystasz z oferty Smileline, Twoi pacjenci uzyskają odpowiednio przeszkolonego ortodontę, a opiekę nad każdym przypadkiem będzie sprawował profesor Piotr Fudalej. Dodatkowo odpowiednie wsparcie zapewnią asystentki i higienistki stomatologiczne, które po odbyciu stosownych kursów będą dobrze wykwalifikowanym personelem.

Najważniejsze cele kursów

Nasze kursy mają na celu wprowadzenie do wykorzystywania protokołu Smileline. W czasie wykładów zapoznasz się ze wszystkimi etapami protokołu, instrumentarium, a także dowiesz się, jak gromadzić i przesyłać materiały diagnostyczne, aby przeprowadzić planowanie ortodontyczne. Poznasz również zagadnienia organizacyjno-formalne wiążące się ze współpracą w dziedzinie ortodoncji cyfrowej. Celem kształcenia jest uporządkowanie najistotniejszych informacji w temacie ortodoncji, wad zgryzu oraz metod ich leczenia, rodzajów aparatów. Dowiesz się, jakie możliwości gwarantuje Ci telemedycyna w ortodoncji i jak wpływa na efektywność ekonomiczną w Twojej klinice. W Smileline oprócz specjalistycznych kursów oferujemy usługi ortodontyczne, takie jak konsultacje ortodontyczne, leczenie za pomocą aparatu stałego, klasycznego oraz za pomocą Smilelinerów. Po zdjęciu aparatu, sprawujemy nad pacjentem opiekę również w fazie retencji. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Jakie szkolenia ortodontyczne dla stomatologów oferujemy?

W Smileline oferujemy szereg szkoleń ortodontycznych zarówno dla stomatologów, jak i całego personelu. Są to:
– warsztaty praktyczne dla stomatologów, a dokładnie praktyczne zastosowanie ortodoncji cyfrowej;
– asysta zabiegowa w miejscu pracy stomatologa – wiąże się z wizytą naszego specjalisty, który udzieli wsparcia merytorycznego w czasie klejenia pierwszych aparatów;
– szkolenie praktyczne dla asystentek – składa się z nauki wykonywania wielu czynności, które można im zlecić podczas współpracy ze stomatologiem;
– kurs teoretyczny i praktyczny dla całego zespołu kliniki stomatologicznej w siedzibie wykonywanej działalności.

Telemedycyna w ortodoncji

Telemedycyna sprawdza się przy współpracy stomatologów i ortodontów. Sposób wykonywania leczenia wad zgryzu oraz długość trwania całej kuracji umożliwia zdalną współpracę, która wiąże się z wymianą dokumentacji i zabezpieczeniem zaplecza terapeutycznego. Lekarze przystępujący do projektu Smileline otrzymują wsparcie specjalistów ortodoncji w diagnozowaniu, planowaniu i leczeniu pacjentów z wadami zgryzu. Widoczne są pozytywne efekty, ponieważ pacjenci uzyskują specjalistyczną pomoc ortodontyczną w gabinecie, w którym przechodzą kompleksowe leczenie stomatologiczne i nie muszą szukać ortodonty w innym mieście. Dzięki temu projektowi duża grupa stomatologów rozbudowała swoją ofertę o zabiegi ortodontyczne, dotyczy to również higienistek i asystentek, które wzbogaciły swoją wiedzę z tej dziedziny.

Korzyści płynące z podnoszenia kwalifikacji w dziedzinie ortodoncji

Specjaliści z naszej firmy podczas dokształcania stomatologów, asystentek i higienistek przedstawiają w prosty i zrozumiały sposób różne aspekty leczenia ortodontycznego. Można uzyskać informację o materiałach i produktach, które najlepiej sprawdzają się w praktyce stomatologicznej. Wiedza merytoryczna i najskuteczniejsze metody leczenia wad zgryzu spełniają oczekiwania lekarzy i personelu medycznego pragnącego poszerzać swoje umiejętności z zakresu ortodoncji. Wykłady i ćwiczenia prowadzone są przez wybitnych specjalistów, którzy są autorytetami w tej dziedzinie. Szkolenie kończy się uzyskaniem stosownego certyfikatu.

Współpraca ze Smileline oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu leczenia ortodontycznego, a także umożliwia korzystanie z technologii obrazowania cyfrowego i bezpiecznego przesyłania danych. Zajęcia bazują na korzystaniu z doświadczenia specjalistów i technologii cyfrowej, to pozwoli Ci zapewnić pacjentom nowoczesne leczenie ortodontyczne pod okiem profesora Piotra Fudaleja. Zdobyta wiedza przekłada się na większą pewność podczas leczenia oraz większy wachlarz rozwiązań zabiegowych.

Skorzystaj z formularza kontaktowego

  Polecani przez renomowanych
  lekarzy stomatologów

  Nasi
  eksperci

  Profesor Piotr Fudalej w tle monitor z logiem Smileline 1

  prof. Piotr Fudalej

  Jest profesorem ortodoncji, klinicystą i naukowcem związanym z uniwersytetami w Krakowie (CM Uniwersytetu Jagiellońskiego), Bernie (Szwajcaria) i Ołomuńcu (Czechy). Studia specjalizacyjne z ortodoncji ukończył na Uniwersytecie Waszyngtońskim w USA. Pracę doktorską poświęcił stabilności efektów leczenia ortodontycznego. Pracował między innymi w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmował się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy oraz w Radboud University Medical Centre w Holandii – jednym z pięciu najważniejszych ośrodków naukowych w dziedzinie ortodoncji na świecie. Od 2019 r. jestem również profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz prezydentem elektem Europejskiego Stowarzyszenia Ortodontycznego.

  Aktywność w Stowarzyszeniach:

  Logo European Orthodontic Society 1
  Logo American Association of Orthodontists 1
  Logo American Creft Palate - Craniofacial Association 1

  dr n. med. Ewa Węgrodzka

  Absolwentka studiów ortodontycznych na warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pracę doktorską poświęciła „Ocenie stabilności łuków retencyjnych na podstawie własnego randomizowanego, kontrolnego badania klinicznego”. Specjalizację rozwijała pod okiem najznakomitszych autorytetów ortodoncji, m.in. prof. Kaminka i dr Stefkowej, dr Baccettiego, prof. Kokicha, prof. Pancherza, prof. De Clercka, dr Alperna, dr McLaughlina, prof. Parka, prof. Okesona, dr Luzi, dr Aichinger, dr Maino, dr Wilka, dr Czochrowskiej. Od 2018 roku popularyzuje cyfrowo udoskonalone metody leczenia ortodontycznego, wspierając w ramach Smileline wraz z prof. Fudalejem gabinety i praktyki stomatologiczne w całej Polsce. Członkini Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Zajmuje się leczeniem aparatami stałymi i ruchomymi pacjentów w każdym wieku.

  Doktor Ewa Węgrodzka podczas leczenia wady zgryzu pacjentki 1