Skip to main content

Szkolenia ortodontyczne dla higienistek są dla Ciebie, jeżeli chcesz rozpocząć prace w tym zawodzie lub masz potrzebę odnowienia swojej wiedzy w tej tematyce. Edukacja zawsze prowadzona jest z zakresu teorii połączonej z praktyką. Szkolenia stanowią niezwykle istotny element pomocniczy do wykwalifikowanej asysty medycznej w gabinecie ortodontycznym współpracującym ze Smileline.

Higienistka i stomatolog

Dlaczego warto odbyć szkolenie ortodontyczne dla higienistek?

Szkolenia ortodontyczne dla higienistek bardzo dokładnie przygotują Cię do pracy z pacjentem, który zgłasza się do gabinetu stomatologicznego z wadami zgryzu. Kształcenie jest odpowiednie zarówno dla doświadczonych higienistek stomatologicznych, jak i przygotowujących się do wykonywania pracy w tym zakresie i dążących do poznania skutecznych rozwiązań w zawodzie. Podczas wykładów w Smileline dowiesz się o nowoczesnych aspektach pracy higienistki, zapoznasz się z nowoczesnymi technikami ortodoncji cyfrowej i trendami w dziedzinie profilaktyki ortodontycznej.

Podniesienie kwalifikacji

Jeśli Twoim celem jest podniesienie kwalifikacji i stanie się prawą ręką ortodonty to organizowany przez nas kurs jest dla Ciebie! Zapewniamy zajęcia praktyczne, których celem jest poszerzenie wiedzy i zdobycie nowych umiejętności, które można później wykorzystać podczas wizyt pacjentów w gabinecie stomatologicznym, wspomagając również samego ortodontę. Organizowane przez nas szkolenie opiera się na światowych standardach. Poruszamy tematy odnoszące się do diagnostyki, profilaktyki i metodyki w zakresie ortodoncji. Jeśli chcesz wprowadzić do swojego gabinetu stomatologicznego również usługi z zakresu ortodoncji, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Przeszkolimy zespół lekarzy i asystentek, a nad pacjentami opiekę będzie sprawował prof. Piotr Fudalej. Kliniki stomatologiczne współpracujące ze Smileline mają możliwość osiągnięcia lepszej pozycji w branży stomatologicznej, co przekłada się na większe zaufanie pacjentów.

Jakie cele realizują szkolenia ortodontyczne dla higienistek?

Szkolenia ortodontyczne dla higienistek pozwalają w pełni wykorzystać Twoje uprawnienia do nauki pacjentów w zakresie higienizacji jamy ustnej, pozbycia się złych nawyków czy do wykonywania takich zabiegów jak lakowanie czy scaling. Celem kursu jest przedstawienie Ci materiałów do chemicznej i mechanicznej kontroli płytki nazębnej obecnych na rynku i dostosowanie do potrzeb konkretnego pacjenta. Całą zdobytą wiedzę teoretyczną sprawdzisz w praktyce. Zajęcia praktyczne odbędziesz pod okiem naszego specjalisty z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu stomatologicznego, dzięki czemu lepiej przygotujesz się do asystowania ortodoncie. Szkolenia organizowane w naszej firmie to również asysta zabiegowa w placówce macierzystej, w której będzie uczestniczył nasz specjalista zapewniający wsparcie merytoryczne. Na naszą ofertę składają się także szkolenia dla grup medycznych oraz pomocniczych, które przeprowadzamy w placówce prowadzącej usługi stomatologiczne. Oprócz kursów oferujemy również usługi ortodontyczne, takie jak konsultacje ortodontyczne, leczenie za pomocą aparatu stałego, aparatu klasycznego i nakładek ortodontycznych, a także wspieramy po zakończeniu fazy leczenia na etapie retencji.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne

Szkolenia z zakresu ortodoncji prowadzą specjaliści posiadający odpowiednie kompetencje. Dysponujemy odpowiednimi dla higienistek środkami dydaktycznymi, dzięki czemu przekazywana wiedza dociera do każdego w sposób zrozumiały i spójny. Oferujemy specjalistyczne ćwiczenia, które służą łatwiejszemu przyswajaniu nowych umiejętności i efektywnie przygotują do wykonywania zawodu w gabinecie stomatologicznym. Zwieńczeniem kursu jest uzyskanie certyfikatu, który w znacznym stopniu podniesie Twoje szanse w kreowaniu kariery zawodowej.

Praca z pacjentem po ukończeniu kursu

W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych higienistka zajmuje się edukowaniem pacjentów, którzy poddawani będą zabiegom ortodontycznym. Posiadanie wiedzy o rodzajach wad zgryzu czy leczeniu jest niezbędna podczas wykonywania tego zawodu. Dobry wynik leczenia wykonywanego przez ortodontę wiąże się z odpowiednią higieną jamy ustanej danego pacjenta. Tutaj dużą rolę ogrywa prowadzenie pacjenta, które realizuje higienistka. Uczy ona jak zapobiegać próchnicy, co jest bardzo ważne przed terapią ortodontyczną. Praca w tym zawodzie wymaga znajomości wszystkich narzędzi wykorzystywanych podczas zabiegów oraz najistotniejszych informacji o budowie aparatów zdejmowanych i stałych.

Protokół Smileline

Nasi specjaliści z dziedziny ortodoncji kształcący higienistki realizują cały program w powiązaniu z protokołem Smileline, który nawiązuje do innowacyjnej ortodoncji cyfrowej. W czasie szkolenia ortodontycznego dla higienistek zapoznasz się ze sposobami współpracy z lekarzem-ortodontą, poznasz zagadnienia formalne i organizacyjne oraz zdobędziesz wiedzę na temat posługiwania się odpowiedniego instrumentarium. Zdobędziesz również informacje o możliwościach zastosowania rozwiązań telemedycznych przy współpracy ze Smileline. Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, skontaktuj się z nami!

W czasie kursu zdobędziesz kompleksową wiedzę, która pozwoli Ci wykonywać pracę higienistki w gabinecie stomatologicznym. Zostaniesz dobrze przygotowana do pracy z lekarzem-ortodontą zajmującym się korygowaniem różnych wad zgryzu, korzystającym z nowych rozwiązań cyfrowych. W czasie kursu zapoznasz się z fazą przygotowania pacjenta do leczenia ortodontycznego, a także zajmowania się nim w fazie aktywnej terapii oraz retencji ortodontycznej. Jako higienistka przeprowadzisz wizytę kontrolną z aparatem stałym. Zdobyte umiejętności przełożą się pozytywnie na rozwój Twojej kariery zawodowej.

Skorzystaj z formularza kontaktowego

  Polecani przez renomowanych
  lekarzy stomatologów

  Nasi
  eksperci

  Profesor Piotr Fudalej w tle monitor z logiem Smileline 1

  prof. Piotr Fudalej

  Jest profesorem ortodoncji, klinicystą i naukowcem związanym z uniwersytetami w Krakowie (CM Uniwersytetu Jagiellońskiego), Bernie (Szwajcaria) i Ołomuńcu (Czechy). Studia specjalizacyjne z ortodoncji ukończył na Uniwersytecie Waszyngtońskim w USA. Pracę doktorską poświęcił stabilności efektów leczenia ortodontycznego. Pracował między innymi w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmował się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy oraz w Radboud University Medical Centre w Holandii – jednym z pięciu najważniejszych ośrodków naukowych w dziedzinie ortodoncji na świecie. Od 2019 r. jestem również profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz prezydentem elektem Europejskiego Stowarzyszenia Ortodontycznego.

  Aktywność w Stowarzyszeniach:

  Logo European Orthodontic Society 1
  Logo American Association of Orthodontists 1
  Logo American Creft Palate - Craniofacial Association 1

  dr n. med. Ewa Węgrodzka

  Absolwentka studiów ortodontycznych na warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pracę doktorską poświęciła „Ocenie stabilności łuków retencyjnych na podstawie własnego randomizowanego, kontrolnego badania klinicznego”. Specjalizację rozwijała pod okiem najznakomitszych autorytetów ortodoncji, m.in. prof. Kaminka i dr Stefkowej, dr Baccettiego, prof. Kokicha, prof. Pancherza, prof. De Clercka, dr Alperna, dr McLaughlina, prof. Parka, prof. Okesona, dr Luzi, dr Aichinger, dr Maino, dr Wilka, dr Czochrowskiej. Od 2018 roku popularyzuje cyfrowo udoskonalone metody leczenia ortodontycznego, wspierając w ramach Smileline wraz z prof. Fudalejem gabinety i praktyki stomatologiczne w całej Polsce. Członkini Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Zajmuje się leczeniem aparatami stałymi i ruchomymi pacjentów w każdym wieku.

  Doktor Ewa Węgrodzka podczas leczenia wady zgryzu pacjentki 1