Skip to main content

Ortodoncja dla higienistek to szkolenie przygotowujące do pracy w tym zawodzie lub pozwalające na zaktualizowanie zdobytej już wiedzy w tym zakresie. Wykłady oraz zajęcia praktyczne są bardzo ważne dla zdobycia kwalifikacji do pracy w gabinecie stomatologicznym, który współpracuje ze Smileline. Zajęcia odbywają się pod okiem autorytetów w dziedzinie ortodoncji i pomagają usprawniać działania higienistek, aby świadczyły one usługi najwyższej jakości.

Czym jest ortodoncja dla higienistek?

Ortodoncja dla higienistek to szkolenie stworzone przez naszą firmę Smileline, które stawia na profesjonalne przekazywanie wiedzy podczas nowoczesnych zajęć. Dzięki temu praca na tego typu stanowisku może być jak najbardziej kompleksowa. Higienistka ortodontyczna jest ważnym członem zespołu pracującego z pacjentem zgłaszającym się do gabinetu stomatologicznego z wadą zgryzu. Mamy świadomość, że obecnie wymagania na tym stanowisku zostały podniesione, dlatego niezbędne jest stałe uzupełnianie swojej wiedzy. Tego typu szkolenia skierowane są także do gabinetów stomatologicznych, które współpracują lub chcą rozpocząć współpracę ze Smileline, gdzie wymagane jest praktyczne i merytoryczne przygotowanie osób pracujących u boku stomatologa wykonującego zabiegi ortodontyczne oraz poznanie zalet ortodoncji cyfrowej. Oprócz podniesienia kwalifikacji swojego personelu, obniżysz wszelkie koszty operacyjne, osiągniesz mocniejszą pozycję w branży i zdobędziesz zaufanie pacjentów. W Smileline oferujemy nie tylko szkolenia dla personelu gabinetów stomatologicznych, ale także świadczymy profesjonalne usługi z zakresu ortodoncji.

Czym zajmuje się asystentka?

Praca asystentki ortodontycznej wpływa na sukces całego programu leczenia wad zgryzu. Zajmuje się ona edukowaniem pacjentów oraz wykonuje higienizację, co zapobiega chorobom jamy ustnej i zębów. Współpracując ze stomatologiem, usuwa kamień i osad gromadzący się na zębach pacjenta, co jest skuteczną profilaktyką ortodontyczną. Wykonuje zabiegi pozwalające dokładnie oczyścić wszystkie obszary wokół aparatu i zmniejszyć ryzyko wystąpienia próchnicy pod strukturą ortodontyczną. Określa stan higieniczny jamy ustnej i uczy pacjenta mycia zębów, przeprowadza kontrolne czyszczenie zębów, udziela indywidualnych zaleceń w zakresie doboru środków higienicznych. Udziela także pacjentom wskazówek dotyczących pielęgnacji aparatów ortodontycznych. Prowadzi działania profilaktyczne, których celem jest zachowanie zdrowia zębów oraz rozwijanie umiejętności racjonalnej pielęgnacji jamy ustnej. Higienistka pracująca w gabinecie stomatologicznym regularnie dopasowuje także odpowiednie szczoteczki do czyszczenia przestrzeni w zakamarkach aparatu. Regularne zdobywanie i poszerzanie wiedzy zawodowej przygotowuje ją do profesjonalnej pomocy stomatologowi w wykonywaniu zabiegów ortodontycznych oraz pozwala poznać prawidłową higienizację pacjenta ortodontycznego. Asystentka biorąca udział w naszych kursach zdobędzie wiedzę o skutecznym wykorzystaniu rozwiązań telemedycznych, które są niezbędne do współpracy ze Smileline. Szkolenie może odbyć się w gabinecie, w którym pracuje, przy udziale naszego specjalisty, który zapewni wsparcie merytoryczne.

Korzyści jakie zapewnia ortodoncja dla higienistek stomatologicznych?

Ortodoncja dla higienistek stomatologicznych odpowiada potrzebom już pracujących specjalistek oraz tym, które stawiają pierwsze kroki w tym zawodzie. Ze szkolenia mogą skorzystać również stomatolodzy, aby profesjonalnie przygotować cały zespół do pracy. Zatrudniając w swoim gabinecie stomatologicznym doskonale wyszkoloną przez zespół Smileline higienistkę, zapewnisz swoim pacjentom wszechstronną usługę skutecznego i bezpiecznego leczenia ortodontycznego. Współpraca z nami daje możliwość uzyskania regularnych konsultacji z ekspertami w dziedzinie ortodoncji. Pacjenci znajdą się pod opieką profesora Piotra Fudaleja, który wraz ze stomatologiem prowadzącym nie tylko planuje, ale również monitoruje postępy leczenia wad zgryzu. Wszystko odbywa się przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Dzięki współpracy ze Smileline uzyskasz poprawę rentowności swojego gabinetu stomatologicznego i dostęp do najnowszej wiedzy specjalistycznej.

Czego dowiesz się na szkoleniu?

Podczas wykładów uczestnicy poznają niezbędne zagadnienia ortodontyczne: podstawy badania pacjenta, pojęcie normy zgryzowej, przyczyny powstawania wad zgryzu, a także metody ich usuwania. Asystentka pracująca w gabinecie ortodontycznym powinna znać również instrumentarium ortodontyczne i metody leczenia aparatami stałymi oraz zdejmowanymi. Przekazujemy zatem praktyczne wskazówki dotyczące tych zagadnień. Asystentka zdobędzie na naszym kursie fachowo opracowane wytyczne dotyczące higieny jamy ustnej pacjenta ortodontycznego, co pozwoli otoczyć go profesjonalną opieką. Po ukończeniu szkolenia uzyska certyfikat, który zwiększy szanse na zdobycie lepszej pozycji w dalszej karierze zawodowej.

Osoby uczestniczące w szkoleniu mogą liczyć na wsparcie ze strony profesjonalistów, którzy wskażą możliwości oraz kierunki rozwoju. Bazując na zdobytym doświadczeniu i praktyce w zawodzie, przekazują wiedzę w taki sposób, aby ułatwić jej wdrożenie podczas pracy w dziedzinie ortodoncji. Edukację prowadzą wybitni specjaliści, dlatego czas poświęcony na podnoszenie kwalifikacji stanie się doskonałą inwestycją w rozwój zawodowy. Profesjonalne szkolenie organizowane przez Smileline odbywa się zgodnie z naszym protokołem postępowania z wykorzystaniem rozwiązań cyfrowych.

Skorzystaj z formularza kontaktowego

  Polecani przez renomowanych
  lekarzy stomatologów

  Nasi
  eksperci

  Profesor Piotr Fudalej w tle monitor z logiem Smileline 1

  prof. Piotr Fudalej

  Jest profesorem ortodoncji, klinicystą i naukowcem związanym z uniwersytetami w Krakowie (CM Uniwersytetu Jagiellońskiego), Bernie (Szwajcaria) i Ołomuńcu (Czechy). Studia specjalizacyjne z ortodoncji ukończył na Uniwersytecie Waszyngtońskim w USA. Pracę doktorską poświęcił stabilności efektów leczenia ortodontycznego. Pracował między innymi w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmował się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy oraz w Radboud University Medical Centre w Holandii – jednym z pięciu najważniejszych ośrodków naukowych w dziedzinie ortodoncji na świecie. Od 2019 r. jestem również profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz prezydentem elektem Europejskiego Stowarzyszenia Ortodontycznego.

  Aktywność w Stowarzyszeniach:

  Logo European Orthodontic Society 1
  Logo American Association of Orthodontists 1
  Logo American Creft Palate - Craniofacial Association 1

  dr n. med. Ewa Węgrodzka

  Absolwentka studiów ortodontycznych na warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pracę doktorską poświęciła „Ocenie stabilności łuków retencyjnych na podstawie własnego randomizowanego, kontrolnego badania klinicznego”. Specjalizację rozwijała pod okiem najznakomitszych autorytetów ortodoncji, m.in. prof. Kaminka i dr Stefkowej, dr Baccettiego, prof. Kokicha, prof. Pancherza, prof. De Clercka, dr Alperna, dr McLaughlina, prof. Parka, prof. Okesona, dr Luzi, dr Aichinger, dr Maino, dr Wilka, dr Czochrowskiej. Od 2018 roku popularyzuje cyfrowo udoskonalone metody leczenia ortodontycznego, wspierając w ramach Smileline wraz z prof. Fudalejem gabinety i praktyki stomatologiczne w całej Polsce. Członkini Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Zajmuje się leczeniem aparatami stałymi i ruchomymi pacjentów w każdym wieku.

  Doktor Ewa Węgrodzka podczas leczenia wady zgryzu pacjentki 1