Skip to main content

Ortodoncja cyfrowa to stosunkowo nowa dziedzina, która koncentruje się na korygowaniu różnych wad zgryzu. W znacznej mierze bazuje na innowacyjnych metodach i narzędziach, pozwalających na usprawnienie obsługi medycznej oraz przeprowadzenie skuteczniejszego i bardziej przewidywalnego procesu leczenia. Ich zastosowanie jest też mniej uciążliwe dla pacjenta niż skorzystanie z konwencjonalnych rozwiązań ortodontycznych.

Prototyp szczęki

Na czym się opiera ortodoncja cyfrowa?

Ortodoncja cyfrowa to jeden z wielu obszarów działalności, którym zajmujemy się w Smileline. Nasza firma skupia się na kompleksowej obsłudze placówek stomatologicznych i współpracy z gabinetami w zakresie leczenia ortodontycznego, włącznie z organizacją specjalistycznych kursów i szkoleń. Nowoczesne metody obrazowania, robotyzacja, biotechnologia, powszechny dostęp do Internetu i inne rewolucyjne rozwiązania cyfrowe sprawiają, że innowacje w ortodoncji stają się coraz bardziej powszechne. Ich wprowadzenie pozwala nam lepiej sprostać potrzebom pacjentów.

Nowoczesne technologie

W Smileline szczególną uwagę poświęcamy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań technologicznych, takich jak skaner wewnątrzustny. Narzędzie to znacząco podnosi precyzję badań diagnostycznych, a także przyspiesza przebieg procedury. System tego typu niweluje również dyskomfort i inne niedogodności związane z pobieraniem wycisków wewnątrzustnych. Instrumentarium diagnostyczne jest też w pełni kompatybilne, włącznie ze skanerem, pantomogramem, RTG czy cefalometrią. To z kolei umożliwia kompletną integrację w planie leczenia, a w konsekwencji łatwą kontrolę zdalną na wszystkich etapach klinicznych w ramach telemedycyny.

Rozwiązania telemedyczne

Każda informacja dotycząca terapii jest dostępna 24 godziny na dobę dla osób zaangażowanych w leczenie pacjenta, włącznie z lekarzami, dostawcami komponentów czy technikami. Telemedycyna pozwala nam zapewnić pełną opiekę medyczną, obejmującą planowanie i nadzór nad wszystkimi etapami procesu przez wykwalifikowanych specjalistów. Rozwiązania w tym zakresie niwelują tez szereg ograniczeń czasowych i geograficznych, ze względu na możliwość całkowicie zdalnej obsługi pacjenta.

Jakie ma zastosowanie ortodoncja cyfrowa?

Ortodoncja cyfrowa obejmuje wiele nowoczesnych rozwiązań, a jednym z nich jest proces leczenia wad zgryzu ukierunkowany na zastosowanie aparatów ortodontycznych w formie przezroczystych nakładek o działaniu korygującym. Oferowane przez nas Smilelinery zostały opracowane jako wyjątkowo efektywne narzędzie, które prostuje zęby szybciej w porównaniu z konwencjonalnymi systemami. Ich wybór stanowi optymalną opcję dla osób zainteresowanych dyskretnym, estetycznym i nieuciążliwym sposobem na poprawne ustawienie zębów.

Innowacyjne aparaty ortodontyczne

Aparaty ortodontyczne w formie nakładek nie wymagają mocowania do zębów, ponieważ są na nie swobodnie nakładane i pozostawiane przez minimum 20 godzin na dobę. Nasze Smilelinery można łatwo założyć i szybko zdjąć, dzięki czemu nie utrudniają higieny jamy ustnej oraz spożywania pokarmów. Ze względu na wykorzystanie elastycznego i gładkiego materiału, nakładki nie wywołują też obtarć. Zadaniem takiego aparatu ortodontycznego jest przesunięcie zębów na prawidłowe, odpowiednio zaprogramowane pozycje. Każda nakładka wymaga noszenia przez okres około trzech tygodni.Pacjent otrzymuje ich cały zestaw, przez co może ograniczyć częstotliwość wizyt w gabinecie.

Specjalistyczna opieka stomatologiczna

Rozwiązania cyfrowe usprawniają również cały proces opieki stomatologicznej. Nowoczesne technologie pozwalają na precyzyjny dobór odpowiedniej metody terapii i efektywne zaplanowanie leczenia, które odbywa się pod bezpośrednim nadzorem specjalistów. Samo obrazowanie modelu jamy ustnej i uzębienianie wymaga stosowania tradycyjnych wycisków, ponieważ skaner wewnątrzustny umożliwia wygenerowanie dokładnego obrazu trójwymiarowego. Na takim wirtualnym modelu opracowywany jest przebieg terapii z uwzględnieniem szerokości łuków zębowych czy innych istotnych parametrów.

Kompleksowa oferta

W Smileline nie tylko świadczymy zróżnicowane usługi, ale też oferujemy specjalistyczne cykle szkoleniowe dla stomatologów i asystentek. Rozwiązanie to stanowi wyjątkową okazję dla gabinetów i innych placówek medycznych, których pacjenci potrzebują fachowej opieki ortodontycznej. Nasze kursy wprowadzają uczestników w protokół Smileline, który obejmuje wiele etapów działań, rozbudowane instrumentarium, kompleksowe planowanie ortodontyczne, metody gromadzenia i przesyłania materiałów do diagnostyki czy liczne kwestie organizacyjno-formalne dotyczące współpracy. Szkolenia dotyczą zarówno zagadnień merytorycznych, jak i ćwiczeń praktycznych. Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą Smileline oraz kontaktu z naszym zespołem ekspertów

Skorzystaj z formularza kontaktowego

  Polecani przez renomowanych
  lekarzy stomatologów

  Nasi
  eksperci

  Profesor Piotr Fudalej w tle monitor z logiem Smileline 1

  prof. Piotr Fudalej

  Jest profesorem ortodoncji, klinicystą i naukowcem związanym z uniwersytetami w Krakowie (CM Uniwersytetu Jagiellońskiego), Bernie (Szwajcaria) i Ołomuńcu (Czechy). Studia specjalizacyjne z ortodoncji ukończył na Uniwersytecie Waszyngtońskim w USA. Pracę doktorską poświęcił stabilności efektów leczenia ortodontycznego. Pracował między innymi w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmował się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy oraz w Radboud University Medical Centre w Holandii – jednym z pięciu najważniejszych ośrodków naukowych w dziedzinie ortodoncji na świecie. Od 2019 r. jestem również profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz prezydentem elektem Europejskiego Stowarzyszenia Ortodontycznego.

  Aktywność w Stowarzyszeniach:

  Logo European Orthodontic Society 1
  Logo American Association of Orthodontists 1
  Logo American Creft Palate - Craniofacial Association 1

  dr n. med. Ewa Węgrodzka

  Absolwentka studiów ortodontycznych na warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pracę doktorską poświęciła „Ocenie stabilności łuków retencyjnych na podstawie własnego randomizowanego, kontrolnego badania klinicznego”. Specjalizację rozwijała pod okiem najznakomitszych autorytetów ortodoncji, m.in. prof. Kaminka i dr Stefkowej, dr Baccettiego, prof. Kokicha, prof. Pancherza, prof. De Clercka, dr Alperna, dr McLaughlina, prof. Parka, prof. Okesona, dr Luzi, dr Aichinger, dr Maino, dr Wilka, dr Czochrowskiej. Od 2018 roku popularyzuje cyfrowo udoskonalone metody leczenia ortodontycznego, wspierając w ramach Smileline wraz z prof. Fudalejem gabinety i praktyki stomatologiczne w całej Polsce. Członkini Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Zajmuje się leczeniem aparatami stałymi i ruchomymi pacjentów w każdym wieku.

  Doktor Ewa Węgrodzka podczas leczenia wady zgryzu pacjentki 1