Sposób, w jaki zęby są wyrównane, wpływa bezpośrednio na sposób trzymania szczęki. Jeśli twoja szczęka nie jest prawidłowo wyrównana, problem ten może przenosić się na całą szyję, ramiona, plecy, a nawet miednicę.
Niektóre badania sugerują, że niewspółosiowość może być wyczuwalna nawet w… stopach.
Strukturalna niewspółosiowość w twoim ciele jest uciążliwa. Boli, może powodować migreny i przeszkadzać w cieszeniu się pewnymi chwilami w życiu.Jeśli chcesz, aby leczenie ortodontyczne zapewniało jak najlepsze efekty, sprawdź swoją postawę. Poza tym nie ma nic złego w chodzeniu wyprostowanym. Zasługujesz na to!
Jak więc układa się Twoja postawa?
Dobra postawa sprawi, że poczujesz się wyśrodkowany i zrównoważony. Twoje kręgi będą układać się jeden na drugim równomiernie, bez nadmiernego ciągnięcia “w tym czy w innym kierunku”.
Jeśli chcesz mieć lepszą postawę, przećwicz następujące ruchy:
Spróbuj podnieść klatkę piersiową i przetoczyć łopatki w tył i w dół. Twoja klatka piersiowa powinna być otwarta. To nie tylko poprawi twoją postawę, ale także pomoże Ci głębiej oddychać. To jeszcze bardziej rozluźnia szczękę.
Napinanie mięśni brzucha pomaga wspierać rdzeń, co zmniejsza obciążenie pleców. Usunięcie tego obciążenia może pomóc rozluźnić szczękę.
Jeśli stoisz, twoje ciało powinno mieć prostą linię biegnącą od uszu, przez ramiona, w dół do bioder, następnie przez kolana. Pozwala to utrzymać równowagę.
Siedząc, łatwo się garbić.
Jeśli jednak narysujesz wyimaginowaną linię od uszu do bioder, będzie Ci łatwiej ćwiczyć prawidłową postawę.Dbanie o swoje zdrowie jest ćwiczeniem holistycznym i nie możesz wpłynąć na jedną część ciała bez wpływu na resztę. Dbanie o swoje plecy, szyję, ramiona i szczękę podczas leczenia ortodontycznego zwiększa użyteczność inwestycji i daje lepsze wyniki. Zawsze miej pewność, że troszczysz się o siebie i swoje ciało, i pozwól sobie na nieco prostszą pozycję.