Skip to main content

Wielu ekspertów mówi obecnie o druku 3D jako o kolejnej „rewolucji”. Jest to proces, który pozwala na stworzenie fizycznego obiektu za pomocą trójwymiarowego pliku modelu cyfrowego. Obiekt powstaje poprzez układanie kolejno cienkich warstw materiału. Ta rewolucyjna technologia drukowania zmienia sposób wytwarzania prototypów i produktów w wielu branżach, z których jedną jest branża dentystyczna.

Wielu dentystów, takich jak ortodonci, stomatolodzy dziecięcy i dentyści ogólni, korzysta z cyfrowego druku 3D w swoim fachu. Dzięki drukowaniu modeli dentystycznych w 3D gabinety mogą szybko dostarczać indywidualnie dopasowane urządzenia, które poprawiają opiekę i zadowolenie pacjentów.

Model 3D

Wykorzystanie druku 3D w stomatologii może poprawić doświadczenia pacjentów.

Dzięki drukowaniu 3D wysoce ręczne procesy można realizować za pomocą cyfrowej stomatologii. Zmniejszając liczbę danych procesów, dentyści mogą poświęcić więcej czasu na zapewnienie swoim pacjentom wyjątkowej opieki. Ponadto wykorzystanie cyfrowych modeli dentystycznych skraca czas dostawy, ponieważ nie ma potrzeby wysyłania modelu do laboratorium.

Ta rewolucyjna technologia pomaga usprawnić wewnętrzny przepływ pracy, zapewniając jednocześnie dokładniejsze wydruki. Druk 3D to oszczędność czasu, obniżenie kosztów sprzętu i usprawnienie operacji. Czyli wszystko, co zapewnia lepszą przewagę konkurencyjną.

Druk 3D a ortodoncja – czy warto?

Druk 3D ma wiele zastosowań, zwłaszcza w ortodoncji. Eliminuje ręczny, żmudny proces tworzenia wycisków dentystycznych, jednocześnie zwiększając jego dokładność. Daje to Twojej praktyce możliwość poszerzenia bazy pacjentów.

Ponieważ nie trzeba pobierać wycisków ręcznie, praktyka będzie bardziej produktywna, a pacjenci bardziej zadowoleni. Modele 3D skracają również dziesięciokrotnie czas dostawy, ponieważ wyciski można wykonać w ciągu kilku minut i przesłać do laboratorium za pomocą skanera.

Skan 3d szczęk prezentowany na tablecie 1
Zdjęcie biurka na którym leży stetoskop, okulary i telefon oraz oparte ręce prezentujące przekrój poprzeczny szczęki 1
Model profilu zęba, przekój poprzeczny trzymany w rękach osoby ubranej w biały kitel medyczny 1

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.

Uśmiechnięty mężczyzna w okularach ubrany w biały kitel 1