Skip to main content

Nakładki prostujące na zęby powstały dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów, którzy wykorzystują nowoczesne technologie. Nakładki podczas noszenia delikatnie oddziałują mechanicznie na zęby i stopniowo wyrównują ich położenie. Są prawie niewidoczne w jamie ustnej. Praktyka naszych stomatologów potwierdza, że w niektórych wadach zgryzu produkty te wykonują swoje zadanie szybciej niż standardowe aparaty ortodontyczne.

Przezroczysta nakładka na zęby

Jak działają nakładki prostujące na zęby?

Nakładki prostujące na zęby to rozwiązanie stworzone przez naszą firmę Smileline. Nakładki nie są mocowane do zębów tak jak aparaty, ale zakłada się je na uzębienie. Powinno się je nosić 20 godzin na dobę, ale zawsze istnieje możliwość zdjęcia ich do jedzenia i picia. Nakładki są wykonane z elastycznego i gładkiego materiału, który sprawia, że pacjent nie jest narażony na otarcia w jamie ustnej. Zadaniem tych produktów jest stopniowe przesuwanie zębów we właściwe pozycje, co jest zaprogramowane w każdym kolejnym zestawie nakładek. Każda para powinna być noszona przez trzy tygodnie. Pacjent korzystający z tego rozwiązania otrzymuje od nas od razu 5 nakładek na każdą szczękę.

Czym wyróżnia się nowoczesne leczenie wad zgryzu?

Zgłaszając się na konsultację do naszego gabinetu ortodontycznego Smileline, specjalista po zbadaniu uzębienia pacjenta dobiera odpowiednią dla niego metodę leczenia wad zgryzu. Jeżeli będą wskazania do wykorzystania nakładek, zaproponuje tą metodę prostowania uzębienia. Czasami jednak zdarzają się wady zgryzu, które można łatwiej usunąć za pomocą aparatu stałego lub wyjmowanego. Lekarz prowadzący przekaże Ci odpowiednie informacje, opierając się na wiedzy doświadczonych specjalistów, którzy zajmują się planowaniem leczenia wad zgryzu. Nadzór nad terapią pacjentów Smileline prowadzony jest bowiem przez profesora Piotra Fudaleja. W naszych gabinetach wykorzystujemy technologie obrazowania cyfrowego i metody szybkiego przesyłania danych. Nakładki prostują zęby i sprawiają, że uśmiech staje się bardziej estetyczny. W efekcie możesz prowadzić zwykły tryb życia, jeść ulubione potrawy i bez wahania uśmiechać się do innych.

Czym charakteryzują się przezroczyste nakładki prostujące zęby?

Przezroczyste nakładki prostujące zęby są sposobem eliminowania wad zgryzu, ale dla uzyskania pożądanego efektu niezbędny jest plan oraz kontrola leczenia. Przychodząc do gabinetu Smileline, pacjent przechodzi procedurę, dzięki której uzyskuje pełne leczenie ortodontyczne pod nadzorem lekarza prowadzącego. Nasze produkty cechuje przezroczystość z prawidłowo dobraną twardością. Przyczyniają się one nie tylko do prostowania zębów, ale także do poprawy zdrowia jamy ustnej.

Co zapewniają?

Nasze nakładki produkowane są Polsce i dobierane w taki sposób, aby różnicować obciążenie szczęk i eliminować dyskomfort. Korzystanie z tych systemów prostowania uzębienia zapewnia:
– komfort psychiczny – nakładki są niemal niewidoczne dla innych, co sprawia, że uśmiech będzie naturalny;
– ochrona – zęby są mniej podatne na zmiany temperatury, środowisko kwaśne i niszczący wpływ mikroorganizmów. Nakładki nie uszkodzą szkliwa, nie pozostawią zadrapań, odprysków i pęknięć;
– wydajność – dobierane są na podstawie planu ustawienia zębów oraz skanu 3D szczęki;
– szybkość – w przeciwieństwie do tradycyjnych metod, które trwają 2-3 lata, prostowanie zębów przy użyciu systemów wymiennych zajmuje kilka miesięcy, w zależności od złożoności przypadku;
– higiena – do ich czyszczenia nie jest wymagany żaden specjalny sprzęt, wystarczy opłukać je w wodzie i wyszczotkować pastą do zębów.

Dlaczego dochodzi do powstawania wad zgryzu?

Nieprawidłowe zmiany zgryzu powstają przede wszystkim na skutek nieprawidłowej pracy stawu skroniowo-żuchwowego. Jeśli problem dotyczy stawów okolicy twarzy, pacjent odczuwa ból i dyskomfort podczas połykania lub żucia. Regularne noszenie nakładek rozluźnia mięśnie i zapewnia prawidłową pozycję zgryzu. Systemy wyjmowane pomagają rozwiązać problem nieregularnego kształtu lub położenia jednego z kilku zębów. Nakładki rozwiązują takie problemy z uzębieniem, jak:
– lekko krzywe zęby,
– przodozgryz,
– stłoczone zęby,
– zgryz krzyżowy lub głęboki,
– szerokie przestrzenie międzyzębowe,
– zwiększoną wrażliwość dziąseł, która nie pozwala na noszenie klasycznego aparatu ortodontycznego,
– nietolerancję metalu użytego do produkcji aparatów ortodontycznych.

Nakładki wyrównują cały łuk zębów dolnych i górnych, dzięki czemu pacjent uzyskuje ich prawidłowy kształt i przesunięcie na odpowiednie miejsce. W naszym gabinecie ortodontycznym po konsultacji z lekarzem i rozpoczęciu leczenia poznajesz wszystkie zawiłości użytkowania i przechowywania nakładek.

Skorzystaj z formularza kontaktowego

  Polecani przez renomowanych
  lekarzy stomatologów

  Nasi
  eksperci

  Profesor Piotr Fudalej w tle monitor z logiem Smileline 1

  prof. Piotr Fudalej

  Jest profesorem ortodoncji, klinicystą i naukowcem związanym z uniwersytetami w Krakowie (CM Uniwersytetu Jagiellońskiego), Bernie (Szwajcaria) i Ołomuńcu (Czechy). Studia specjalizacyjne z ortodoncji ukończył na Uniwersytecie Waszyngtońskim w USA. Pracę doktorską poświęcił stabilności efektów leczenia ortodontycznego. Pracował między innymi w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmował się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy oraz w Radboud University Medical Centre w Holandii – jednym z pięciu najważniejszych ośrodków naukowych w dziedzinie ortodoncji na świecie. Od 2019 r. jestem również profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz prezydentem elektem Europejskiego Stowarzyszenia Ortodontycznego.

  Aktywność w Stowarzyszeniach:

  Logo European Orthodontic Society 1
  Logo American Association of Orthodontists 1
  Logo American Creft Palate - Craniofacial Association 1

  dr n. med. Ewa Węgrodzka

  Absolwentka studiów ortodontycznych na warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pracę doktorską poświęciła „Ocenie stabilności łuków retencyjnych na podstawie własnego randomizowanego, kontrolnego badania klinicznego”. Specjalizację rozwijała pod okiem najznakomitszych autorytetów ortodoncji, m.in. prof. Kaminka i dr Stefkowej, dr Baccettiego, prof. Kokicha, prof. Pancherza, prof. De Clercka, dr Alperna, dr McLaughlina, prof. Parka, prof. Okesona, dr Luzi, dr Aichinger, dr Maino, dr Wilka, dr Czochrowskiej. Od 2018 roku popularyzuje cyfrowo udoskonalone metody leczenia ortodontycznego, wspierając w ramach Smileline wraz z prof. Fudalejem gabinety i praktyki stomatologiczne w całej Polsce. Członkini Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Zajmuje się leczeniem aparatami stałymi i ruchomymi pacjentów w każdym wieku.

  Doktor Ewa Węgrodzka podczas leczenia wady zgryzu pacjentki 1