Skip to main content

Nakładki prostujące na zęby powstały dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów, którzy wykorzystują nowoczesne technologie. Nakładki podczas noszenia delikatnie oddziałują mechanicznie na zęby i stopniowo wyrównują ich położenie. Są prawie niewidoczne w jamie ustnej. Praktyka naszych stomatologów potwierdza, że w niektórych wadach zgryzu produkty te wykonują swoje zadanie szybciej niż standardowe aparaty ortodontyczne.

Przezroczysta nakładka na zęby

Jak działają nakładki prostujące na zęby?

Nakładki prostujące na zęby to rozwiązanie stworzone przez naszą firmę Smileline. Nakładki nie są mocowane do zębów tak jak aparaty, ale zakłada się je na uzębienie. Powinno się je nosić 20 godzin na dobę, ale zawsze istnieje możliwość zdjęcia ich do jedzenia i picia. Nakładki są wykonane z elastycznego i gładkiego materiału, który sprawia, że pacjent nie jest narażony na otarcia w jamie ustnej. Zadaniem tych produktów jest stopniowe przesuwanie zębów we właściwe pozycje, co jest zaprogramowane w każdym kolejnym zestawie nakładek. Każda para powinna być noszona przez trzy tygodnie. Pacjent korzystający z tego rozwiązania otrzymuje od nas od razu 5 nakładek na każdą szczękę.

Czym wyróżnia się nowoczesne leczenie wad zgryzu?

Zgłaszając się na konsultację do naszego gabinetu ortodontycznego Smileline, specjalista po zbadaniu uzębienia pacjenta dobiera odpowiednią dla niego metodę leczenia wad zgryzu. Jeżeli będą wskazania do wykorzystania nakładek, zaproponuje tą metodę prostowania uzębienia. Czasami jednak zdarzają się wady zgryzu, które można łatwiej usunąć za pomocą aparatu stałego lub wyjmowanego. Lekarz prowadzący przekaże Ci odpowiednie informacje, opierając się na wiedzy doświadczonych specjalistów, którzy zajmują się planowaniem leczenia wad zgryzu. Nadzór nad terapią pacjentów Smileline prowadzony jest bowiem przez profesora Piotra Fudaleja. W naszych gabinetach wykorzystujemy technologie obrazowania cyfrowego i metody szybkiego przesyłania danych. Nakładki prostują zęby i sprawiają, że uśmiech staje się bardziej estetyczny. W efekcie możesz prowadzić zwykły tryb życia, jeść ulubione potrawy i bez wahania uśmiechać się do innych.

Czym charakteryzują się przezroczyste nakładki prostujące zęby?

Przezroczyste nakładki prostujące zęby są sposobem eliminowania wad zgryzu, ale dla uzyskania pożądanego efektu niezbędny jest plan oraz kontrola leczenia. Przychodząc do gabinetu Smileline, pacjent przechodzi procedurę, dzięki której uzyskuje pełne leczenie ortodontyczne pod nadzorem lekarza prowadzącego. Nasze produkty cechuje przezroczystość z prawidłowo dobraną twardością. Przyczyniają się one nie tylko do prostowania zębów, ale także do poprawy zdrowia jamy ustnej.

Co zapewniają?

Nasze nakładki produkowane są Polsce i dobierane w taki sposób, aby różnicować obciążenie szczęk i eliminować dyskomfort. Korzystanie z tych systemów prostowania uzębienia zapewnia:
– komfort psychiczny – nakładki są niemal niewidoczne dla innych, co sprawia, że uśmiech będzie naturalny;
– ochrona – zęby są mniej podatne na zmiany temperatury, środowisko kwaśne i niszczący wpływ mikroorganizmów. Nakładki nie uszkodzą szkliwa, nie pozostawią zadrapań, odprysków i pęknięć;
– wydajność – dobierane są na podstawie planu ustawienia zębów oraz skanu 3D szczęki;
– szybkość – w przeciwieństwie do tradycyjnych metod, które trwają 2-3 lata, prostowanie zębów przy użyciu systemów wymiennych zajmuje kilka miesięcy, w zależności od złożoności przypadku;
– higiena – do ich czyszczenia nie jest wymagany żaden specjalny sprzęt, wystarczy opłukać je w wodzie i wyszczotkować pastą do zębów.

Dlaczego dochodzi do powstawania wad zgryzu?

Nieprawidłowe zmiany zgryzu powstają przede wszystkim na skutek nieprawidłowej pracy stawu skroniowo-żuchwowego. Jeśli problem dotyczy stawów okolicy twarzy, pacjent odczuwa ból i dyskomfort podczas połykania lub żucia. Regularne noszenie nakładek rozluźnia mięśnie i zapewnia prawidłową pozycję zgryzu. Systemy wyjmowane pomagają rozwiązać problem nieregularnego kształtu lub położenia jednego z kilku zębów. Nakładki rozwiązują takie problemy z uzębieniem, jak:
– lekko krzywe zęby,
– przodozgryz,
– stłoczone zęby,
– zgryz krzyżowy lub głęboki,
– szerokie przestrzenie międzyzębowe,
– zwiększoną wrażliwość dziąseł, która nie pozwala na noszenie klasycznego aparatu ortodontycznego,
– nietolerancję metalu użytego do produkcji aparatów ortodontycznych.

Nakładki wyrównują cały łuk zębów dolnych i górnych, dzięki czemu pacjent uzyskuje ich prawidłowy kształt i przesunięcie na odpowiednie miejsce. W naszym gabinecie ortodontycznym po konsultacji z lekarzem i rozpoczęciu leczenia poznajesz wszystkie zawiłości użytkowania i przechowywania nakładek.

Skorzystaj z formularza kontaktowego

    Polecani przez renomowanych
    lekarzy stomatologów

    Nasi
    eksperci

    Profesor Piotr Fudalej w tle monitor z logiem Smileline 1

    prof. Piotr Fudalej

    Jest profesorem ortodoncji, klinicystą i naukowcem związanym z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie, gdzie sprawuje funkcję kierownika Zakładu Ortodoncji Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ. Jest również profesorem na Uniwersytecie Berneńskim w Szwajcarii. Studia specjalizacyjne z ortodoncji ukończył na University of Washington w USA. Pracę doktorską poświęcił stabilności efektów leczenia ortodontycznego. Pracował między innymi w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmował się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy oraz w Radboud University Medical Centre w Holandii – jednym z kilku najważniejszych ośrodków naukowych w dziedzinie ortodoncji na świecie. Prowadzi badania nad efektywnością i stabilnością leczenia ortodontycznego oraz prace z użyciem najnowszych technologii takich jak alignery (nakładki), VR/AR, eye-tracking, uczenie maszynowe podczas planowania i prowadzenia leczenia ortodontycznego. Jest autorem lub współautorem ponad 100 publikacji naukowych, spośród których kilka dostało międzynarodowe nagrody (np. Dewel’s Award for Best Clinical Study in 2022). Jest prezydentem Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego – największego naukowego stowarzyszenia ortodontów w Europie oraz członkiem honorowym Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.

    Aktywność w stowarzyszeniach:

    Logo European Orthodontic Society 1
    Logo American Association of Orthodontists 1
    Logo American Creft Palate - Craniofacial Association 1

    dr n. med. Ewa Węgrodzka

    Absolwentka studiów lekarsko-dentystycznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pracę doktorską poświęciła „Ocenie stabilności łuków retencyjnych na podstawie własnego randomizowanego, kontrolowanego badania klinicznego (RTC)”. Umiejętności ortodontyczne doskonaliła korzystając z dorobku najznakomitszych autorytetów ortodoncji oraz przez okres 20-letniej wspólnej pracy z prof. Piotrem Fudalejem. Od 2018 roku popularyzuje cyfrowo udoskonalone metody leczenia ortodontycznego, wspierając w ramach Smileline wraz z prof. Fudalejem gabinety i praktyki stomatologiczne w całej Polsce. Laureatka prestiżowej nagrody Dewela za najwyżej oceniony artykuł badawczy z zakresu badań klinicznych. Praca została opublikowana w najbardziej cenionym na świecie czasopiśmie ortodontycznym – American Journal of Orthodontics and Dentofacial Orthopedics za 2021 rok.
    Zajmuje się leczeniem aparatami stałymi i ruchomymi pacjentów w każdym wieku, z wykorzystaniem najnowszych technologii, m.in. cyfryzacji planowania leczenia i zakotwienia kostnego.

    Aktywność w stowarzyszeniach:

    Logo European Orthodontic Society 1
    Doktor Ewa Węgrodzka podczas leczenia wady zgryzu pacjentki 1