Skip to main content

Z wiekiem nasza tkanka kostna, w tym zęby, mogą zacząć erodować. Zewnętrzna warstwa zęba, zwana szkliwem, często przyjmuje najmocniejsze uderzenie. Od bakterii, płytki nazębnej po urazy, szkliwo toczy nieustanną walkę o to, aby najgłębsze warstwy zębów pozostały nienaruszone. Jeśli twoja zewnętrzna warstwa jest osłabiona, oto kilka wskazówek, jak naturalnie przywrócić uszkodzone szkliwo zębów.

Jak przywrócić uszkodzone szkliwo zębów?

Jeśli szkliwo ulegnie zbyt dużym uszkodzeniom lub jeśli ząb jest wyszczerbiony, lub pęknięty, powrót szkliwa do jego naturalnego stanu jest trudny, jeśli nie niemożliwy. Jednak w przypadkach, gdy twoje szkliwo jest jedynie nieco osłabione, możesz podjąć pewne środki, aby zapewnić naturalne ponowne utwardzenie.

Szczotkuj zęby pastą z fluorem

Gdy szkliwo jest słabe, potrzebuje minerałów, takich jak wapń, aby zacząć się odbudowywać. Użyj remineralizującej pasty do zębów z fluorem.

Guma bez cukru

Żuj gumę pozbawioną jakichkolwiek cukrów, aby stymulować produkcję śliny, aby lepiej wypłukiwać szkodliwe bakterie płytki nazębnej. Cukry sprzyjają rozwojowi bakterii, więc wybierz opcję bez cukru. Wypróbuj płyn do płukania jamy ustnej z fluorem. Proces remineralizacji zwykle trwa od trzech do czterech miesięcy. Jednak gdy zaczniesz lepiej wzmacniać szkliwo, możesz zacząć widzieć silniejsze zęby, odczuwać mniejszą wrażliwość, a nawet stworzyć bielszy uśmiech.

Remineralizacja szkliwa

Jeśli Twoja emalia została uszkodzona i nie da się jej naprawić, nigdy nie utwardzi się w naturalny sposób. Dlatego kluczowe znaczenie ma tutaj przestrzeganie dokładnej rutyny higieny jamy ustnej. Bez ochronnej warstwy szkliwa Twój uśmiech staje się podatny na przebarwienia, wrażliwość i próchnicę.

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.

Uśmiechnięty mężczyzna w okularach ubrany w biały kitel 1