Skip to main content

„O nieregularności zębów” – to jedno z najwcześniejszych pism o deformacjach szczęki, napisane w 400 r. p.n.e. Dbanie o zęby może wydawać się czymś nowym. Jednakże już w 400 r. p.n.e. człowiek o imieniu Hipokrates zaczął pisać o nieregularnościach zębów. Codziennie używamy ich do spożywania ulubionych potraw, ale nie możemy zbytnio zastanawiać się nad tymi małymi, białymi kwadratami. Ważne jest, aby pamiętać o ich dbaniu.

Higiena jamy ustnej

Dzieci mogą nie rozumieć, dlaczego higiena jamy ustnej jest ważna. Jest to jeden z powodów, dla których wizyta u ortodonta jest dobrym pomysłem. Maluchy często nie są świadome wszystkich chorób, które mogą powstać w ich ustach. Jeśli dzieci nie zdają sobie sprawy, jak ważna jest higiena jamy ustnej, mogą także nie wiedzieć, w jaki sposób zdrowie ich jamy ustnej łączy się z resztą ciała. Szkodliwe bakterie mogą dostać się do dziąseł, a następnie do krwiobiegu, co pozwoli im przemieszczać się po całym ciele. Aparat ortodontyczny jest jednym ze sposobów przeciwdziałania niektórym uszkodzeniom. Mobilizuje on bowiem do regularnych wizyt kontrolnych.

Estetyka a leczenie aparatem ortodontycznym

Chociaż większy nacisk kładzie się na aspekty zdrowotne niż na korzyści estetyczne, dzieci powinny także wiedzieć, że leczenie ortodontyczne poprawi wygląd ich zębów. Zadzwoń do Smileline, aby umówić się na pierwszą wizytę ortodontyczną. Profesor Piotr Fudalej zapewnia specjalistyczną opiekę ortodontyczną dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.