Skip to main content

Wyciągi nie tylko muszą być „narciarskie”. My znamy także… ORTODONTYCZNE! Chociaż na początku mogą wyglądać jak „narzędzia tortur”, wcale nie są takie straszne! Wszystko to kwestia przyzwyczajenia.

Dlaczego stosuje się wyciągi ortodontyczne?

Terapia ortodontyczna czasami wymaga noszenia wyciągów. Są niezbędne do zakończenia leczenia pacjenta i należy je nosić około 20-22 godzin dziennie. Gumki powinny być usuwane tylko podczas szczotkowania/nitkowania zębów. Jeśli pacjent jest w stanie nosić je podczas jedzenia lub podjadania, jest to wysoce zalecane. Gumki należy wymieniać na nowe około trzy razy dziennie (lub po każdym posiłku), aby mogły zachować elastyczność wystarczającą do potrzebnych ruchów. Gumki umożliwiają wyrównanie szczęki oraz zgryzu.
Łączą się z małymi haczykami na wsporniku i wywierają niewielki nacisk w określonym kierunku, aby poprawić zgryz.

Wspornik to kwadratowy, metalowy element, który jest bezpośrednio przymocowany do zęba. Zazwyczaj gumową opaskę mocuje się od górnego, do dolnego zamka, aby pomóc w ustawieniu i położeniu szczęki.

Przed opuszczeniem gabinetu obowiązkiem pacjenta jest zrozumienie, gdzie i kiedy nosić gumki. Czasami bardzo pomocne jest zrobienie zdjęcia telefonem komórkowym dokładnego miejsca umieszczenia gumek podczas wizyty. Ta część leczenia jest kluczowa dla zakończenia całego procesu. Jednak nie każdy pacjent będzie potrzebował gumek podczas terapii. Jest to kwestia indywidualna.

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.