Skip to main content

Krzywe zęby? To nic innego jak wady zgryzu, które mogą mieć różne przyczyny. Pierwszą z nich jest podłoże genetyczne uwarunkowane przez nasze geny. Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na wadę zgryzu mogą być złe nawyki pacjenta, jak również uszkodzenia i braki w uzębieniu. Leczenie ortodontyczne nie byłoby możliwe bez aparatu ortodontycznego. Można wyróżnić dwie główne grupy aparatów: aparaty ruchome i aparaty stałe. Decyzje na temat zastosowania odpowiedniego aparatu lekarze eksperci stosują w zależności od wielu czynników, w tym m. in. od wieku pacjenta, wady zgryzu oraz poziomu higieny.

Aparat ortodontyczny stały czy ruchomy?

Decyzja o tym zapadnie po konsultacji ortodontycznej, diagnozie i prezentacji planu leczenia. Podjęta zostanie po rozmowie lekarza prowadzącego z pacjentem. Aby lepiej zrozumieć proces leczenia ortodontycznego zachęcamy do lektury 2 artykułów na naszej stronie. Jeden z nich poświęcony jest omówieniu leczenia z wykorzystaniem aparatu ortodontycznego stałego, a drugi z wykorzystaniem aparatu ortodontycznego ruchomego.

Ortodoncja cyfrowa – protokół Smileline

Od początku 2018 roku w Interdyscyplinarnej placówce Stomatologia Fudalej, świadczone są również zabiegi z zakresu ortodoncji, czyli leczenie wad zgryzu wg protokołu postępowania Smileline. Ortodoncja cyfrowa = Stomatologia Fudalej na warszawskim Żoliborzu i w Grodzisku Mazowieckim!

Warto wiedzieć, że Smileline to przede wszystkim ważne dla każdego pacjenta:

  • Gwarancja bezpieczeństwa terapii poprzez nadzór nad całym procesem planowania i leczenia przez prof. Piotra Fudaleja
  • Ortodoncja cyfrowa – czyli zastosowanie najnowocześniejszej technologii cyfrowej w leczeniu ortodontycznym, w leczeniu wad zgryzu
  • Korzystne ceny – niezwykle korzystną relację ceny do jakości świadczonych usług zawdzięczamy przede wszystkim zastosowaniu ww. nowości technologicznych!
  • Wysoka jakość – dzięki naszemu ciągłemu zaangażowaniu w podnoszenie kwalifikacji na kursach w kraju i za granicą możemy zaoferować wszystkie możliwe sposoby leczenia oraz dobrać najlepszy rodzaj terapii dla każdego pacjenta. Stosujemy wyłącznie sprawdzone i skuteczne metody, ale jesteśmy również otwarci na nowości stomatologiczne. Oferujemy usługi w zakresie stomatologii zachowawczej, protetyki, chirurgii stomatologicznej, periodontologii oraz higieny jamy ustnej. Od początku 2018 roku również i ortodoncja a zwłaszcza ortodoncja cyfrowa jest jednym z naszych wyróżników.

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.