Skip to main content

We wszystkich dyscyplinach sportowcy polegają na ochraniaczach, które chronią ich zęby. Niezależnie od tego czy grasz w koszykówkę, czy uprawiasz sport kontaktowy, taki jak piłka nożna, ochraniacz na zęby to dobra inwestycja. W sportach wymagających dużego kontaktu, takich jak boks, może to czasami oznaczać kłopoty. Możesz więc zapytać:

Czy rzeczywiście mogę boksować w aparacie? Czy to po prostu nie jest zbyt ryzykowne?

Jest wielu ludzi, którzy noszą aparat ortodontyczny i nadal trenują sporty walki. Po prostu … należy zachować ostrożność na każdym poziomie, aby zapobiec uszkodzeniu jamy ustnej. Gdy już to zrobisz, nic nie powinno powstrzymać cię przed boksowaniem. Najpowszechniejszą metodą zachowania bezpieczeństwa jest używanie odpowiedniego sprzętu ochronnego. Kiedy po raz pierwszy wchodzisz na ring, aby rozgrzać się przed sparingiem, ważne jest, abyś posiadał specjalny ochraniacz.

Ochrona dla zębów

Prawdopodobnie najważniejszym środkiem ochrony jest atletyczny ochraniacz na zęby. Teraz możesz pomyśleć, że możesz po prostu wyjść i kupić dowolny ochraniacz na zęby. Następnie go wygotować, ustawić, włożyć do ust i wrócić na trening. W każdej innej sytuacji byłoby to absolutnie w porządku, ponieważ jednak problemem jest aparat, musisz być bardziej wybredny.

Ortodontyczny ochraniacz szczęki

Ortodontyczny ochraniacz szczęki to najbezpieczniejsza droga do celu. Wykonany jest z wyższej jakości materiału (w porównaniu do zwykłych osłon). Materiał ten może również pomóc lepiej chronić usta przed „wciśnięciem” ich w zamki podczas uderzenia.

W zależności od potrzeb, możesz otrzymać osłonę chroniącą tylko górne zęby lub obie szczęki.

Kolejna dodatkowa korzyść związana z ochraniaczami na zęby, poza tym, że zapewniają ochronę fizyczną, podkreślają pewien aspekt psychologiczny. Posiadanie dopasowanego, odpowiedniego ochraniacza na zęby może zwiększyć twoją pewność siebie. Wiesz, że jesteś bezpieczny z osłoną w ustach i wiesz, że możesz walczyć z większym poziomem agresji, aby wygrać.

Jeśli poważnie myślisz o dodaniu dodatkowych warstw ochronnych, najlepszym rozwiązaniem może być użycie kasku bokserskiego, który ochroni całą twoją twarz i głowę.

Bloking

Blokowanie to doskonały sposób na ochronę aparatu. Oczywiście najlepszym sposobem jest nie dać się trafić, ale czasami po prostu nie możesz uciec, więc musisz zablokować trafienie.

Po pierwsze, musisz wypracować dobrą obronę. Upewnij się, że masz odpowiednią postawę bokserską i walcz.
Twój podbródek powinien być schowany. To jedna z najbardziej wrażliwych części ciała, a uderzenie w niego może wstrząsnąć całymi ustami, a następnie uszkodzić aparat. Nie możesz pozostawać w pozycji podbródka w kierunku klatki piersiowej cały czas, ale powinieneś nauczyć się, jak szybko przyjąć tę pozycję, gdy wymaga tego sytuacja.

Boks z w czasie leczenia ortodontycznego może nie zawsze wydawać się najprostszym zadaniem, ale jest wiele kroków, które musisz podjąć, aby zachować bezpieczeństwo. Każdy jest podatny na kontuzje zębów podczas sparingu, ale osoby z aparatem ortodontycznym są narażone na niefortunnie większe ryzyko. Każdy rodzaj uderzenia może potencjalnie spowodować większy ból. Dlatego musisz mieć wiedzę na temat niebezpieczeństw i zachować odpowiednią ostrożność, i ochronę.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczenia ortodontycznego? Skontaktuj się z nami.

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.