Skip to main content

Przedstawiamy odpowiedzi na nurtujące Was pytania dotyczące ortodoncji!

Czy będę musiał usunąć jakieś zęby?

Jeśli twoje zęby są bardzo zatłoczone (ponieważ usta są zbyt małe, aby właściwie pomieścić je wszystkie) – lub jeśli masz zęby zatrzymane (zęby, które są uwięzione pod linią dziąseł przez inne zęby) – wtedy może być konieczna ekstrakcja. W przypadku młodszych pacjentów wczesne leczenie może spowodować, że ekstrakcja będzie zbędna.

Czy będę musiał uważać na to, co jem?

Tak – powinieneś zrezygnować z rodzajów żywności, które mogą uszkodzić zamki lub w nich utknąć, takich jak surowe warzywa, landrynki, karmel i kostki lodu (na szczęście lody są w porządku). Prześlemy Ci listę produktów, których należy unikać, jeżeli sobie tego zażyczysz.

Czy będę mógł uprawiać sport / grać na swoim instrumencie?

Jednym słowem: tak. Oczywiście, niezależnie od tego czy nosisz aparat ortodontyczny, czy nie, zalecamy noszenie ochraniacza na zęby podczas uprawiania większości sportów. Muzycy na ogół są w stanie grać na swoich instrumentach tak samo jak wcześniej, ale po założeniu aparatu ortodontycznego mogą potrzebować krótkiego okresu adaptacji.

Czy nadal muszę odwiedzać mojego dentystę podczas leczenia ortodontycznego?

W rzeczywistości jest to ważniejsze niż kiedykolwiek! Utrzymywanie zębów w stanie wolnym od płytki nazębnej (i potencjalnie próchnicy) może być trudne podczas noszenia aparatu ortodontycznego. Twój dentysta może pomóc Ci uniknąć tych problemów dzięki częstym czyszczeniom i badaniom.

Czy będzie mi potrzebny retainer?

Prawie zawsze odpowiedź brzmi tak: jeśli nie nosisz aparatu retencyjnego, Twoje zęby mogą szybko przesunąć się z pozycji – a wtedy cały wysiłek włożony w leczenie zostaje stracony! Twój pręt pomoże Ci utrzymać ten ładny uśmiech przez całe życie.

Czy opieka ortodontyczna jest bardzo droga?

Opieka ortodontyczna to długoterminowa inwestycja w Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. Jednak jej koszt nie wzrósł tak szybko, jak wiele innych cen konsumenckich. Wciąż dostępnych jest wiele opcji finansowania, które sprawiają, że opieka ortodontyczna jest przystępna. Jednak w porównaniu z prawdziwymi kosztami utrzymania z problematycznymi zębami, leczenie ortodontyczne może być naprawdę rozsądną inwestycją.

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.

Uśmiechnięty mężczyzna w okularach ubrany w biały kitel 1