Skip to main content

Koniec leczenia?

Czas na PIERWSZE SELFIE, z Twoim nowym uśmiechem! Niech to będzie wyjątkowa fotografia, którą zachowasz na pamiątkę!

Ale jest jeszcze jedna mała sprawa, o której musisz pamiętać…

RETENCJA!
Po leczeniu aparatem stały można zastosować kilka rodzajów retencji. Wybiera się ją w zależności od rodzaju leczonej wady oraz możliwości i chęci noszenia jej przez pacjenta.

Jednym z takich aparatów może być:

  • płytka Havleya,
  • przeźroczyste nakładki na zęby,
  • retencja stała – klejona (cienki drucik przymocowany do zewnętrznej strony zębów).

Faza retencji jest bardzo ważną częścią leczenia ortodontycznego. Wymaga wizyt kontrolnych, zwykle raz do roku. W razie jakichkolwiek awarii, np. wykruszenia kleju przy łuku retencyjnym, zniszczenia lub zgubienia płytki retencyjnej, należy natychmiast zgłosić się do gabinetu w celu naprawy. Zaniedbanie tej fazy leczenia może być przyczyną nawrotu wady.

Pacjenci często pytają, jak długo trzeba nosić retencję.

Odpowiedź jest trudna. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, którzy pacjenci będą mieli tendencje do nawrotu i w jakim stopniu może się to stać. Dlatego namawiamy do jak najdłuższego noszenia łuków, tym bardziej że pacjenci szybko się do nich przyzwyczajają, a awarie zdarzają się rzadko. Łuki retencyjne nie są przeszkodą w leczeniu zębów, na czas leczenia można je zdjąć, a potem ponownie przykleić. Nie martw się. Zostaniesz dokładnie poinformowany o całym procesie. W razie dodatkowych pytań – zapraszamy do kontaktu.

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.