Koniec leczenia?! Czas na PIERWSZE SELFIE, z Twoim nowym uśmiechem! Niech to będzie wyjątkowa fotografia, którą zachowasz na pamiątkę!
Ale jest jeszcze jedna mała sprawa, o której musisz pamiętać…
RETENCJA!
Po leczeniu aparatem stały można zastosować kilka rodzajów retencji. Wybiera się ją w zależności od rodzaju leczonej wady oraz możliwości i chęci noszenia jej przez pacjenta.
Jednym z takich aparatów może być:
płytka Havleya,
przeźroczyste nakładki na zęby,
retencja stała – klejona (cienki drucik przymocowany do zewnętrznej strony zębów).
Faza retencji jest bardzo ważną częścią leczenia ortodontycznego. Wymaga wizyt kontrolnych, zwykle raz do roku. W razie jakichkolwiek awarii, np. wykruszenia kleju przy łuku retencyjnym, zniszczenia lub zgubienia płytki retencyjnej, należy natychmiast zgłosić się do gabinetu w celu naprawy. Zaniedbanie tej fazy leczenia może być przyczyną nawrotu wady.
Pacjenci często pytają, jak długo trzeba nosić retencję.
Odpowiedź jest trudna. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, którzy pacjenci będą mieli tendencje do nawrotu i w jakim stopniu może się to stać. Dlatego namawiamy do jak najdłuższego noszenia łuków, tym bardziej że pacjenci szybko się do nich przyzwyczajają, a awarie zdarzają się rzadko. Łuki retencyjne nie są przeszkodą w leczeniu zębów, na czas leczenia można je zdjąć, a potem ponownie przykleić.Nie martw się. Zostaniesz dokładnie poinformowany o całym procesie. W razie dodatkowych pytań – zapraszamy do kontaktu:Telefon
+48 883 11 33 11