Skip to main content

Technologie i oprogramowanie związane z epoką kosmiczną wprowadzają najstarszą specjalizację stomatologiczną w nową erę. Zobacz na czym polega ortodoncja nowej ery.

Ortodoncja XXI wieku

Zdrowy, piękny uśmiech jest najbardziej oczywistym rezultatem leczenia ortodontycznego, ale nasza specjalność to coś więcej. Tak naprawdę ta cała procedura to nic innego, jak kreowanie Twojej samooceny. Wyższej niż wcześniej. Ortodoncja XXI wieku jest już bliżej Ciebie!

Obecnie coraz więcej dorosłych osób poddaje się leczeniu ortodontycznemu ze względu na większą świadomość korzyści zdrowotnych wynikających z prawidłowego zgryzu. Jest to także związane z chęcią podwyższenia swojej samooceny i dobrego samopoczucia. Biorąc pod uwagę dzisiejszy postęp technologiczny i przystępność leczenia, pacjenci w każdym wieku poprawiają uśmiech.

Historia pewnego uśmiechu…

Pani Karolina nie zaczęła leczenia, dopóki nie skończyła 40 lat. Pacjentka, podobnie jak niezliczona ilość innych osób, które czują się zawstydzone swoimi krzywymi zębami, odruchowo zakrywa usta, gdy się śmieje lub uśmiecha. Teraz promienieje i zastanawia się, dlaczego tak długo zajęło jej podjęcie decyzji.

Niektórzy pacjenci mają 50, 60 lat. Mniej widoczne, bardziej wygodne „klamerki” sprawiają, że leczenie jest bardziej atrakcyjne niż kiedykolwiek wcześniej. Zdrowe zęby, kości i dziąsła w prawie każdym wieku dobrze reagują na leczenie.
Wczesne rozpoznawanie problemów

Chociaż leczenie ortodontyczne może być skuteczne w prawie każdym wieku, wczesne wykrycie problemów pozwoli na dłuższą metę zapobiec powikłaniom. Wczesne ukierunkowanie wzrostu szczęki, w niektórych przypadkach, może zmniejszyć potrzebę pacjenta do bardziej zaangażowanych procedur później.

Wielu rodziców zakłada, że musi poczekać, aż dziecko ma wszystkie zęby stałe przed wizytą u ortodonta. Znalezienie leczenia mogłoby być znacznie łatwiejsze, gdyby rozpoczęło się je wcześniej. Niektóre problemy ortodontyczne najlepiej leczyć, gdy twarz wciąż się rozwija. Dlatego SmileLine zaleca, aby każde dziecko poddało się kontroli ortodontycznej nie później niż w wieku 7 lat.

Niezależnie od tego, kiedy rozpocznie się leczenie ortodontyczne, ortodoncja może złagodzić uraz fizyczny i emocjonalny. Dziecko, którego zęby są krzywe lub którego szczęki wyraźnie nie są ustawione w linii, może cierpieć z także z powodu bezmyślnego dokuczania innych dzieci. Zęby, które nie są w odpowiedniej pozycji, są również podatne na obrażenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat terapii ortodontycznych?
Daj znać w jakim mieście jesteś zainteresowany wizytą.

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.