Skip to main content

Czy wiesz, że leczenie ortodontyczne może zmienić kształt twarzy? Podczas, gdy przejście Twojego uśmiechu „z krzywej na prostą”, jest zwykle najbardziej widoczną różnicą, istnieje szereg bardziej subtelnych zmian, które zachodzą w trakcie leczenia. Mogą być jednak nieco trudniejsze do zauważenia.

Oto kilka często zadawanych pytań dotyczących aparatów ortodontycznych i kształtu twarzy.

👉🏻 Czy aparat zmienia kształt twarzy?
Jeśli masz zgryz lub podgryz, źle wyosiowaną szczękę , leczenie wpłynie na kształt twarzy. Nadgryz może nadać wygląd zapadniętych policzków i nieokreślonej szczęki, podczas gdy podgryz może sprawić, że dolna szczęka będzie bardziej widoczna.

👉🏻 Czy overbite można poprawić za pomocą nawiasów klamrowych?
Aparat ortodontyczny jest skuteczny w leczeniu większości problemów z nadmiernym zgryzem. Należy jednak skonsultować się ze specjalistą, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj leczenia jest najlepszy w przypadku Twojej wady. Podczas oceny lekarz wykona zdjęcia rentgenowskie w celu ustalenia wady i opracuje plan leczenia, aby zapewnić skuteczne skorygowanie zgryzu.

👉🏻 Czy klamerki poprawią szczękę?
Tak, usunięcie problemów poprzez leczenie ortodontyczne pomoże poprawić wygląd szczęki. Naprawi to problemy z wyrównaniem, dzięki czemu twarz będzie wyglądać bardziej symetrycznie. To sprawi, że rysy będą bardziej miękkie. Przywróci to naturalny wygląd Twoich ust i linii żuchwy.

👉🏻 Czy leczenie ortodontyczne zmieni kształt ust?
W zależności od rodzaju korygowanej wady zgryzu, możesz zauważyć zmianę w wyglądzie samych ust. Wynika to z faktu, że niektóre warunki , takie jak otwarty zgryz, mogą utrudniać całkowite zamknięcie jamy ustnej. To może nadać ustom rozciągnięty wygląd. Korygując zgryz, pomożesz zmienić ich kształt, gdy są zamknięte. Może to pomóc w przypadku problemów, takich jak cofający się podbródek.

👉🏻 Czy aparat ortodontyczny zmienia usta?
Tak! Zauważysz, że twoje usta wyglądają inaczej po terapii. Dzieje się tak, ponieważ zęby i usta są połączone mięsniami. Żuchwa wargowa łączy wnętrze górnej wargi z dziąsłami, tuż nad dwoma górnymi przednimi zębami. W związku ze zmianą ustawienia zębów zmieni się również kształt warg.

👉🏻 Czy aparat sprawi, że będziesz wyglądać młodziej?
W niektórych przypadkach korekta wyrównania szczęki może sprawić, że skóra pod brodą będzie wyglądać jędrniej. Zmarszczki mogą zostać wygładzone, co zapewni młodszy wygląd.

Faktem jest, że jeśli nie chcesz się uśmiechać, ponieważ jesteś świadomy swoich krzywych zębów, leczenie ortodontyczne pomoże uspokoić te obawy. Jak widzisz medycyna estetyczna i ortodoncja, mają dużo wspólnego.

Specjalista będzie w stanie powiedzieć Ci, jakiego rodzaju wady zgryzu posiadasz, i dokładnie przedstawić rodzaj transformacji estetycznej, której możesz oczekiwać po leczeniu.

Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć swoją podróż ortodontyczną, możesz znaleźć specjalistę w pobliżu za pomocą mapki na naszej stronie.
Zapraszamy do kontaktu.

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.