Skip to main content

Kiedy zdecydujesz się już na leczenie ortodontyczne, ty i Twój ortodonta będziecie ściśle ze sobą współpracować. Wszystko po to, aby ułożyć indywidualny plan terapii. Przeczytaj na czym polega magia leczenia ortodontycznego.

Ortodoncja

Ortodoncja to specjalność stomatologii, która zajmuje się badaniem i leczeniem wad zgryzu. Słowo ortodoncja pochodzi od języka greckiego (orto) oznaczającego prosty i (odont) oznaczający- ząb. Dziś ta dziedzina posunęła się o wiele kroków dalej oraz poddała się ogromnej rewolucji!

Leczenie ortodontyczne może skupiać się na poprawie złego pozycjonowania zębów i zgryzu, bądź wpływać na sposób kształtowania twarzy.

Często wprowadzane jest z czysto kosmetycznych powodów, poprawiając ogólny wygląd zębów i twarzy danej osoby. Ponadto terapia może okazać się konieczna, aby poprawić funkcjonowanie zgryzu (okluzji). Często oba cele można osiągnąć jednocześnie!

Jednym z najważniejszych i fundamentalnych aspektów projektowania uśmiechu jest położenie samych zębów; w jaki sposób dopasowują się one do struktury twarzy i szczęki, oraz w jaki sposób szczęka górna i dolna są ze sobą powiązane. Analogicznie, przed odnowieniem lub budową domu ważne jest, aby rozważyć, czy fundament jest nie tylko zdrowy, ale także czy jest we właściwej pozycji.

Magia leczenia ortodontycznego składa się z wielu unikalnych rozwiązań!

Już dzisiaj możesz rozpocząć terapię, aby w niedalekiej przyszłości uzyskać – idealny uśmiech!
Jednakże warto wiedzieć, że kompletna transformacja estetyczna zgryzu jest możliwa dzięki podejściu „zespołowemu”, w którym biorą udział inne specjalizacje stomatologiczne.

Od czego zacząć?

Poświęć czas na właściwą ocenę Twojej sytuacji stomatologicznej i dowiedz się, jakie opcje są dla Ciebie najlepsze. Dobrym miejscem na rozpoczęcie jest gabinet stomatologa ogólnego. Szukaj najlepszych dla Siebie rozwiązań. Pamiętaj, że tworzenie „nowego uśmiechu” wymaga czasu. Nie śpiesz się i miej na uwadze, że „Rzymu nie zbudowano w jeden dzień”.

Przeczytaj więcej na temat terapii ortodontycznej bądź skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.

Uśmiechnięty mężczyzna w okularach ubrany w biały kitel 1