Skip to main content

Leczenie ortodontyczne u dorosłych także przyniesie pożądane efekty. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że nigdy nie będziesz za stary, aby założyć aparat ortodontyczny. Istnieją pewne szczególne zalecenia, sugerujące rozpoczęcie leczenia we wcześniejszym etapie życia.

Najlepszy czas na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego u dorosłych

Szczęka nastolatka i leżąca pod nią tkanka wciąż się poruszają. Na tym etapie linia żuchwy może być bardziej elastyczna, a zęby będą szybciej przesuwać się w kierunku pożądanej pozycji. Leczenie skróci się, jeśli kościec szybciej „zareaguje” na aparat ortodontyczny. Gdy szczęka przestanie rosnąć, klamerki nie będą w stanie wykonać pewnych regulacji. Ogólnie rzecz biorąc, dorośli przechodzą ten sam proces, co dzieci, gdy decydują się na aparat ortodontyczny. Oprócz czasu trwania leczenia, należy wziąć pod uwagę inne aspekty. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje, aby zostać już mamą, powinna porozmawiać ze specjalistą o tym, w jaki sposób aparat ortodontyczny może wpłynąć na jej ciążę.

O czym należy pamiętać!

W czasie tego rodzaju terapii należy również przestrzegać kilku ważnych zasad. Najważniejszą jest unikanie twardych pokarmów, które w czasie żucia mogłyby uszkodzić druciki. Często kawałki jedzenia zostają uwięzione pomiędzy aparatem ortodontycznym, a linią dziąseł. Dlatego tak ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na pielęgnację jamy ustnej. Szczotkowanie po każdym posiłku zapobiega próchnicy. Specjalna nić dentystyczna umożliwi dokładne wyczyszczenie przestrzeni miedzyzębowej. Zaleca się także zakup irygatora, który dociera do ciężko dostępnych miejsc. Do czyszczenia pod i wokół drutów łukowych i wsporników można użyć specjalnego urządzenia zwanego szczoteczką międzyzębową. Każdy pacjent powinien odwiedzić swojego lekarza prowadzącego w celu korekty co 8 – 10 tygodni. Leczenie ortodontyczne u dorosłych, przebiegnie tak samo sprawnie i przyniesie upragnione rezultaty, jeżeli tylko będą przestrzegane powyższe zasady.

Jeżeli posiadasz więcej pytań odnośnie leczenia ortodontycznego, skontaktuj się ze specjalistą SmileLine.

Zapoznaj się także z naszą OFERTĄ oraz stroną na FACEBOOKU.

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.