Skip to main content

Wszyscy obawiamy się, że mamy nieświeży oddech. Jednakże tego typu przypadłość, może się przydarzyć każdemu.

Co zrobić, aby uzyskać świeży oddech?

Nieświeży oddech może być oznaką chorób przyzębia, próchnicy zębów lub złej ogólnej higieny jamy ustnej.
W większości przypadków problem polega na tym, że sami nie jesteśmy w stanie wyczuć własnego zapachu i obiektywnie go ocenić. Członkowie rodziny, bliscy przyjaciele i koledzy mogą czuć się nieswojo, zwracając Ci uwagę.

Smileline pragnie przedstawić kilka sposobów, jak sprawdzić stan naszego oddechu:

Wypróbuj „test bawełny”. Przetrzyj górną powierzchnię języka kawałkiem bawełnianej gazy i powąchaj ją. Jeśli na materiale jest nieprzyjemny zapach i żółtawa plama, prawdopodobne jest, że masz podwyższony poziom produkcji siarczków, a co za tym idzie- nieświeży oddech.

Stań przed lustrem i wysuń język tak daleko, jak to możliwe. Jeśli sam koniec języka jest białawy, może to oznaczać, że Twój oddech pozostawia „wiele do życzenia”.
Jednak najlepszym sposobem na prawdziwą identyfikację źródła przewlekłego nieświeżego oddechu, jest wizyta u dentysty w celu profesjonalnej diagnozy. Stomatolog może sprawdzić, czy występuje choroba dziąseł, która może być sprawczynią całego zamieszania. Większość ludzi może zmniejszyć lub wyeliminować nieświeży oddech, przestrzegając podstawowych zasad higieny jamy ustnej. Odwiedzaj dentystę co najmniej dwa razy w roku. Warto jednak pamiętać, że większość pracy musi być wykonana w domu.

Smileline zaleca jak zachować świeży oddech:

Szczotkuj zęby oraz język dwa razy dziennie pod kątem 45 stopni. Używaj regularnie nici dentystycznych przynajmniej raz dziennie. Rozważ unikanie lub ograniczanie spożycia produktów typu cebula, ryby, czosnek.
Skontaktuj się z nami w celu zasięgnięcia opinii bądź porady oraz śledź nasz profil na Facebooku!

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.