Skip to main content

Większość produktów wykorzystuje obecnie nadtlenek karbamidu, którego część rozkłada się na nadtlenek wodoru – główny środek wybielający, według Indian Dental Association. Kilka domowych rozwiązań zaczyna się od sody oczyszczonej jako bazy w połączeniu z innymi naturalnymi składnikami. Oto kilka z nich.

Poznaj domowe sposoby na wybielanie zębów

Poniżej przedstawiamy kilka domowych sposobów, które pomogą Ci bezpiecznie wybielić zęby.

Nadtlenek wodoru i soda oczyszczona

Prosta pasta do zębów składająca się z nadtlenku wodoru i sody oczyszczonej, może stworzyć jaśniejszy uśmiech. Soda oczyszczona w połączeniu z wodą uwalnia wolne rodniki, które rozkładają molekuły powodujące przebarwienia w szkliwie zębów.

Kilka wskazówek:

  • Używaj mniej sody oczyszczonej, niż nadtlenku wodoru i upewnij się, że pasta nie jest ziarnista.
  • Połącz około dwóch łyżek nadtlenku wodoru z jedną łyżką sody oczyszczonej.
  • Wymieszaj z pastą i zacznij szczotkować.
  • Pozostaw pastę na około minutę, a następnie spłucz.

Zawsze ważne jest dokładne płukanie jamy ustnej, aby nie pozostawić nadtlenku wodoru ani sody oczyszczonej na powierzchni zębów. A przede wszystkim ogranicz użycie domowej pasty do dwóch lub trzech razy w tygodniu.

Nadmierne użycie sody oczyszczonej może mieć odwrotny efekt. Upewnij się więc, że przestrzegasz ustalonego, regularnego programu pielęgnacji jamy ustnej za pomocą pasty DIY.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy to wielofunkcyjny produkt gospodarstwa domowego; możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że ma również naturalne właściwości wybielające. Używanie go w połączeniu z sodą oczyszczoną faktycznie pomaga usunąć plamy i wybielić zęby. Chociaż rezultaty nie są natychmiastowe, stosowanie octu jabłkowego przez kilka tygodni może mieć duże znaczenie.

Olej kokosowy i liść mięty pieprzowej

Chociaż badania wciąż nie pokazują jednoznacznego wpływu oleju kokosowego na zdrowie jamy ustnej, rozważano je ze względu na jego właściwości zmniejszające przebarwienia na zębach. Olej kokosowy z niewielką ilością zmiażdżonych liści mięty pieprzowej, może pomóc usunąć niektóre bakterie powierzchniowe, które doprowadzają do żółknięcia zębów. Wiadomo, że olej kokosowy zawiera kwas laurynowy, środek rozkładający bakterie. Podobnie jak ocet jabłkowy, chociaż nie jest to natychmiastowe rozwiązanie, więc używanie przez dłuższy czas, przyniesie zaskakujący efekt.

UWAGA!
Trzymaj się z dala od domowych rozwiązań na bazie cytryny. Kwas w tych owocach może uszkodzić szkliwo.

Pamiętaj, że stosowanie domowej pasty do wybielania zębów jako jedynego narzędzia do pielęgnacji jamy ustnej, nie jest optymalne dla jej dobrego zdrowia. Trzymaj się rutynowych rozwiązań. Nitkuj, szczotkuj oraz regularnie odwiedzaj swojego dentystę.

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.

Uśmiechnięty mężczyzna w okularach ubrany w biały kitel 1