Skip to main content

Czy wiesz, że Twoje zęby wymagają dodatkowej pielęgnacji w okresie zimowym? Gdy tylko temperatura spadnie, stają się one podatne na wiele różnych problemów, w tym pęknięcia i nadwrażliwość.

Oto sześć kroków, które możesz podjąć, aby ochronić zęby tej zimy.

Umów się na zimową wizytę u dentysty.

Zimowa pogoda sieje spustoszenie także wśród zębów, zwłaszcza jeśli nie jesteś przygotowany na zachodzące zmiany. Najlepszym sposobem ich ochrony jest rozpoczęcie sezonu od wizyty u dentysty. Zimne powietrze powoduje rozszerzanie się zębów, co może prowadzić do powstawania małych pęknięć w szkliwie. Jeśli pęknięcia nie zostaną szybko naprawione, mogą się powiększać i spowodować znaczne uszkodzenie szkliwa.

Zmień sposób mycia zębów.

Jeśli cierpisz na wrażliwe zęby, musisz zmienić sposób ich mycia. Najpierw zacznij używać szczoteczki z miękkim włosiem, aby chronić delikatną emalię. Po drugie, użyj pasty przeznaczonej dla wrażliwych zębów. Po trzecie, myj zęby dwa razy dziennie, aby usunąć płytkę nazębną powodującą ubytki. Jeśli masz zwyczaj szczotkować zęby zaraz po posiłku, odczekaj kilka minut, aby uniknąć uszkodzenia szkliwa.

Zwracaj uwagę na swoje dziąsła.

Zima jest synonimem sezonu przeziębień i grypy. Niestety, te same zarazki, które powodują choroby każdej zimy, mogą także prowadzić do infekcji dziąseł. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoje dziąsła są już podatne na dziąseł.Zimą musisz zwracać szczególną uwagę na swoje dziąsła. Najpierw obserwuj oznaki zaczerwienienia i stanu zapalnego. Po drugie, trzymaj ręce i palce z dala od ust. Po trzecie, używaj antybakteryjnego płynu do płukania ust co najmniej dwa razy dziennie.

Zainwestuj w odpowiedni ochraniacz na usta.

Jeśli uprawiasz jakikolwiek rodzaj sportów zimowych na świeżym powietrzu, musisz zainwestować w ochraniacz na usta. Dobry ochraniacz na zęby ochroni zęby przed brutalnym zimnem, ale także przed urazami. Ochraniacze można kupić bez recepty, są zwykle zaprojektowane tak, aby były uniwersalne.

Chroń twarz i szyję.

Wchodząc z domu, nie zapomnij o ochronie szyi i twarzy. Szaliki nie tylko utrzymują szyję w cieple, chronią również zęby i szczękę. Dlatego noś szalik, aby zapobiec problemom z zębami. Jeśli zwykle oddychasz przez usta, może on również chronić Twoje gardło.

Pij więcej wody.

Jeśli zimą nie pijesz wody, twoje ciało może się odwodnić. Poza tym po odwodnieniu usta przestają wytwarzać ślinę. Z kolei brak śliny stwarza idealne środowisko do rozwoju bakterii. Wreszcie zwiększony poziom cukru i zwiększony wzrost bakterii sprzyja próchnicy. Aby chronić zęby, pij dużo czystej wody w okresie zimowym.

Nie pozwól, aby zimowa pogoda zniszczyła Twoje zęby. Skorzystaj z podanych tutaj wskazówek, aby chronić je przed zimnem.

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.

Uśmiechnięty mężczyzna w okularach ubrany w biały kitel 1