Skip to main content

Czy to z powodów zdrowotnych, czy ze względów estetycznych (takich jak chęć wyprostowania zębów) masz aparat ortodontyczny – na początku możesz poczuć pewien dyskomfort, zarówno fizyczny, jak i emocjonalny.

Czy wiesz jak czuć się pewnie w czasie leczenia ortodontycznego?

Z biegiem czasu przyzwyczaisz się do tej drobnej zmiany. Jednak w głowie będzie się kłębić wiele myśli pod tytułem – „Jak wyglądam z aparatem, czy jestem nadal atrakcyjny, co sobie pomyślą ludzie?”

Cóż, te odczucia są całkowicie normalne. Wszyscy, którzy nosili aparat ortodontyczny, mieli podobne pytania. Nie raz mogą także pojawić się negatywne uczucia. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, że nie jesteś sam. Co więcej pamiętaj, że możesz zrobić więcej, aby poczuć się pewniej „w swojej skórze” w czasie prostowania zębów.

Wyraź swoją osobowość poprzez aparat!

Jedną z najlepszych części posiadania klamerek jest to, że można nadać im kolor poprzez zmianę ligatury mocującej drut do wspornika. Wybierz swój ulubiony kolor i w ten sposób wspieraj lokalną drużynę sportową lub postaw na wszystkie odcienie tęczy. Wybór należy do Ciebie. Istnieje również możliwość założenia przezroczystego aparatu. Jeśli uważasz, że sprawi to, że będziesz czuł się lepiej.

Skoncentruj się na przyszłości.

Zastanów się: jeśli nie zdecydowałeś się na aparat ortodontyczny, nadal będziesz mieć krzywe zęby lub problem z uzębieniem czy zgryzem. Decydując się na terapię robisz coś wspaniałego dla swojego wyglądu i zdrowia. Powinieneś być z tego dumny! To niezmiernie ważne, aby dbać o swoje zdrowie.

Postaw na samodoskonalenie!

Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, która myśli o rozpoczęciu leczenia, na początku możesz się trochę wahać. Należy jednak pamiętać, że jako dorośli często robimy rzeczy w celu samodoskonalenia. Aparat ortodontyczny jest częścią tego zadania – jak na przykład zmiana fryzury lub usunięcie denerwującego pieprzyka. Jest to wybór, który może poprawić Twoje życie, zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Nie jesteś jedyny.

Jedna na cztery osoby noszące aparat ortodontyczny ma ponad 21 lat. Uwierz, nie jesteś sam. Na świecie jest mnóstwo „aparatek” i „aparatów”.

Utrzymuj klamerki w czystości.

Coś utknęło Ci w zębach? To może być krępujące. Staraj się trzymać pod ręką kilka rzeczy, takich jak wykałaczki, nić dentystyczna lub szczoteczka do zębów. Dzięki temu będziesz mógł czyścić aparat ortodontyczny w ciągu dnia. Jedzeniowe wpadki nie będą Ci straszne!

Jak czuć się pewnie? Zawsze pamiętaj, kim naprawdę jesteś.

Najważniejszym elementem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że aparat nie określa wcale kim jesteś! Uśmiechnij się szeroko! Pamiętaj, że to co naprawdę ma wartość, to twoja piękna osobowość w środku.

Myślisz o rozpoczęciu terapii? Skontaktuj się z nami, odpowiemy na wszystkie pytania.

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.

Uśmiechnięty mężczyzna w okularach ubrany w biały kitel 1