Skip to main content

Podjęcie decyzji odnośnie rozpoczęcia leczenia ortodontycznego to masa rodzących się w naszej głowie wątpliwości. Pamiętajmy jednak, że tego rodzaju terapia dla naszych zębów to nie tylko możliwość posiadania pięknego uśmiechu, ale także ukłon w stronę naszego zdrowia. Na samym początku pacjenci obawiają się bólu, możliwości odczuwania dyskomfortu, a najbardziej – estetyki. Najczęstsze pytanie padające na wizycie brzmi – „Jak będę wyglądać z klamerkami?”. Po czasie jednak okazuje się, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują”. Aparat ortodontyczny to bowiem wiele zalet! Terapia ortodontyczna jest w stanie wyleczyć między innymi takie wady, jak: tyłozgryz, przodozgryz czy wiele innych komplikacji.

Zęby, które potrzebują prawidłowego ustawienia, zostaną w pełni naprowadzone na odpowiednie miejsce, czego efektem będzie – piękny uśmiech!

Należy także pamiętać, że aparat ortodontyczny pomaga w utrzymaniu prawidłowej funkcji narządu żucia. Wpływa on także korzystanie na napięcie mięśni, co sprawi, że pacjenci narażeni na tego typu problemy unikną możliwych komplikacji związanych z zaburzeniem żucia, czy też nadmiernym ścieraniem się zębów.
Zęby, które są ustawione w prawidłowy sposób są najzwyczajniej zdrowsze. Comiesięczne wizyty kontrolne u ortodonty pozwolą szybciej zaradzić możliwym chorobom, jak próchnica, czy choroba dziąseł. Nic już nam nie umknie!
Jak widać, aparat ortodontyczny to szereg plusów i zalet! Jeżeli jednak nadal nie jesteś do końca przekonany, skontaktuj się z naszym specjalistą, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.

Uśmiechnięty mężczyzna w okularach ubrany w biały kitel 1