Skip to main content

Mamy LATO! Niezależnie od tego czy planujesz biwakować, pływać lub opalać się przy basenie, te długie dni i późniejsze poranki są czymś bardzo… ekscytującym! Prawdopodobnie nie spędziłeś zbyt wiele czasu na myśleniu o potencjalnym leczeniu ortodontycznym. Może Cię jednak zaskoczyć informacja, że jest to rzeczywiście idealna pora roku, aby dowiedzieć się, jakie korzyści może przynieść terapia Smileline.

Dlaczego lato to dobry czas na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego?

Zaleca się, aby wszystkie dzieci były badane pod kątem problemów ortodontycznych przed ukończeniem siódmego roku życia. Jeśli Twoja pociecha przeszło już badanie ortodontyczne bądź zdiagnozowano u Ciebie problem ze zgryzem, lato stanowi doskonały czas na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego. Przyjrzyjmy się bliżej, aby zrozumieć dlaczego!

Bardziej leniwe dni oznaczają mniej zajęć w harmonogramie

Wszyscy jesteśmy obecnie bardziej zajęci niż kiedykolwiek wcześniej. Zwłaszcza w ciągu roku szkolnego. Rodzice mogą czuć się niekomfortowo z powodu nadmiaru różnych zajęć. Praca, szkoła, siłownia, zajęcia pozalekcyjne – czasami wydaje się, że każdy kwadracik w kalendarzu jest pełny. W trakcie leczenia ortodontycznego konieczne są regularne wizyty kontrolne. To wtedy specjalista dokona ważnych zmian i upewni się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Ponieważ latem nasze harmonogramy są nieco bardziej rozluźnione, znalezienie czasu na rozpoczęcie leczenia może być znacznie łatwiejsze.

Więcej czasu na przystosowanie się

Każdy kto zdecyduje się na aparat ortodontyczny musi się liczyć z krótkim okresem przystosowawczym. Mogą wystąpić przejściowe bóle w jamie ustnej i szczęce, a także istnieje szereg ograniczeń żywieniowych, do których trzeba się przyzwyczaić. Szczególnie tyczy się to dzieci. W szkole nowe zasady dietetyczne mogą być prawdziwą przeszkodą. W domu pociecha ma większą kontrolę nad tym, co spożywa. Rozpoczynając leczenie ortodontyczne latem, dziecku łatwiej będzie uniknąć pokusy w porze lunchu. Będzie trzymać się miękkich, prostszych pokarmów, które będą delikatne dla jego ust i aparatu.

Dodatkowy czas na dodatkową opiekę

Wczesne wstawanie i pracowite dni, które przychodzą wraz z rokiem szkolnym oraz końcem urlopów mogą sprawić, że czasami może nam się „zapomnieć” o dokładniejszej pielęgnacji jamy ustnej. Dla pacjentów, którzy są poddani leczeniu ortodontycznemu, prawidłowa i dokładna higiena jamy ustnej stanowi jeden z najważniejszych zasad udanej terapii. W czasie wakacji bądź urlopu, jest o wiele łatwiej wyrobić sobie nową rutynę i następnie płynnie wkomponować nią w harmonogram pełnego obowiązków dnia.

Niesamowite uśmiechy przez całe lato

Długie dni pełne zabawy i wolne od stresów sprawiają, że lato jest idealne, aby zrobić pierwszy krok w kierunku nowego uśmiechu. Nasz doświadczony, wykwalifikowany personel wierzy w siłę pracy zespołowej i jest zaangażowany we współpracę, aby zapewnić każdemu pacjentowi jak najbardziej pozytywne doświadczenie ortodontyczne. Tworzenie zdrowych, pięknych uśmiechów, które utrzymują się przez całe życie, nie jest naszym jedynym celem – ogólny stan jamy ustnej każdego pacjenta jest również ważną częścią procesu leczenia.

Zadzwoń do nas i poinformuj, w którym mieście chciałbyś umówić się na konsultację.

+48 883 11 33 11

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.