Skip to main content

Dlaczego warto zdecydować się na aparat ortodontyczny?

Aparat ortodontyczny pomoże nam w pozbyciu się złych przyzwyczajeń. Mowa tutaj bowiem o nawykach, które możemy głównie zaobserwować u dzieci, jak np. ssanie kciuka. Tego typu zachowania mogą być przyczyną powstawania różnych wad zgryzu. W tym przypadku terapia ortodontyczna na pewno wpłynie w sposób korygujący na istniejący problem oraz wyeliminuje niezdrowy nawyk.

Aparat na zębach jest w stanie poprawić linię żuchwy i wpłynąć na całą estetykę twarzy.

Prawidłowo przeprowadzone leczenie sprawi, że wady zgryzu nie uwydatnią efektów starzenia się twarzy. Niestety, ale nie leczone mogą prowadzić do przyśpieszenia wyżej wspomnianych procesów. Dzieje się tak z powodu możliwości zapadnięcia tkanek miękkich na skutek obniżenia wysokości zwarcia zębów, czy ich stłoczenia. Policzki bądź wargi zapadają się, co powoduje pogłębienie zmarszczek mimicznych.

Aparat ortodontyczny tworzy mocne podparcie dla tkanek miękkich.

Dzięki temu zmarszczki są wygładzone, a usta… bardziej wydatne. Nie należy traktować go jak wroga, lecz wyzbyć się wszelkich uprzedzeń i dać się porwać modzie 🙂

Dzisiejsze rozwiązania bazują także na ortodoncji cyfrowej. Najnowocześniejszych rozwiązaniach oferowanych przez świat telemedycyny! Warto przyjrzeć się temu zjawisku bliżej i zobaczyć jak wiele korzyści czeka na pacjenta. Krótka analiza świata celebrytów pokazała, że nawet największe gwiazdy światowego kina czy sceny muzycznej dały się namówić na prostowanie zębów za pomocą aparatów ortodontycznych – Nicolas Cage, Tom Cruise, czy Katy Perry.

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.