Skip to main content

Aparat ortodontyczny – jak długo muszę go nosić?

Ilość czasu poświęconego na terapię ortodontyczną będzie się różnić w zależności od konkretnego pacjenta. Każdy uśmiech reaguje inaczej na leczenie. Może to trwać od 6 do 30 miesięcy, ale większość standardowych przypadków zabiera około 22 miesięcy.

Czy terapia ortodontyczna boli?

Można odczuwać niewielki dyskomfort przez kilka dni, gdy jama ustna przyzwyczaja się drucików i zamków. W przypadku aparatów ortodontycznych należy myć zęby co najmniej trzy razy dziennie, aby zęby, dziąsła i usta były zdrowe i czyste. Regularne szczotkowanie pomoże usunąć jedzenie, które może zostać umieszczone między drucikami. Istotne jest także używanie nici dentystycznej, aby dostać się między aparat, gdzie szczoteczka nie jest w stanie dosięgnąć. Twój ortodonta może pokazać, jak prawidłowo szczotkować i nitkować przestrzeń międzyzębową.

Co ile powinna odbywać się kontrola dentystyczna?

W rzeczywistości jeszcze ważniejsze jest, aby pacjenci leczeni ortodontycznie regularnie odwiedzali swojego dentystę. W przypadku aparatów ortodontycznych jedzenie może zostać zablokowane w miejscach, do których szczoteczka do zębów nie dociera. Powoduje to gromadzenie się bakterii, które mogą prowadzić do ubytków, zapalenia dziąseł i chorób dziąseł. Twój dentysta będzie ściśle współpracować z ortodontą, aby upewnić się, że twoje zęby pozostają czyste i zdrowe podczas noszenia aparatu ortodontycznego.

Czy aparat będzie przeszkadzał w codziennych czynnościach?

Granie na instrumencie lub udział w sporcie kontaktowym może wymagać większej samokontroli ze strony pacjenta.Jednakże noszenie aparatów ortodontycznych nie powstrzymuje przed uczestnictwem w zajęciach szkolnych. Jeśli uprawia się sport kontaktowy, zaleca się noszenie ochraniacza na usta.

Jak zaplanować wizytę?

Po prostu zadzwoń do placówki! Nasz personel z przyjemnością pomoże zaplanować spotkanie w dogodnym dla Ciebie terminie. Jeśli jesteś nowym pacjentem lub skierowano Cię do SmileLine, daj nam znać, a my udzielimy Ci wszystkich potrzebnych informacji.

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.

Uśmiechnięty mężczyzna w okularach ubrany w biały kitel 1