Zapisz się na szkolenie z ortodoncji,
Szkolenie z ortodoncji.
Kurs w Twoim gabinecie w Olsztynie.
Szkolenia i kursy ortodontyczne w Olsztynie są okazją do rozszerzenia usług realizowanych przez gabinety stomatologiczne z tego miasta. Udział w tego rodzaju programach stanowi okazję do poszerzenia wiedzy o schematach i technikach leczenia poszczególnych wad zgryzu, a jednocześnie pozwala na skorzystanie ze specjalistycznych konsultacji. Program ten jest przeznaczony nie tylko dla stomatologów, ale również dla asystentek i higienistek.
Szkolenia ortodontyczne w gabinetach stomatologicznych
na terenie całej Polski
W Smileline wiemy, jak kluczową rolę odgrywa efektywna organizacja czasu oraz zasobów w prowadzeniu własnej praktyki stomatologicznej, dlatego nasze szkolenia ortodontyczne prowadzimy bezpośrednio w gabinecie lekarza, zainteresowanego współpracą.
- Szkolenie podzielone jest na 2 części
- Szkolenie wprowadzające – 8-godzinny program łączący wiedzę teoretyczną z praktyką przeznaczony dla lekarza oraz asystentki bądź pielęgniarki stomatologicznej
- Szkolenie asystenckie – odbywa się 12-14 miesięcy po szkoleniu wprowadzającym, skierowane do asystentek i pielęgniarek
- Prowadzone w gabinecie lekarza zainteresowanego współpracą,
w dowolnym mieście w Polsce - Wsparcie marketingowe i merytoryczne przez cały okres współpracy
Zbuduj przewagę
konkurencyjną swojej praktyki
Co zyskujesz
dzięki współpracy z nami?
Zapewnij swoim pacjentom
najwyższą jakość leczenia
Nasi
eksperci
prof. Piotr Fudalej
Jest profesorem ortodoncji, klinicystą i naukowcem związanym z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie, gdzie sprawuje funkcję kierownika Zakładu Ortodoncji Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ. Jest również profesorem na Uniwersytecie Berneńskim w Szwajcarii. Studia specjalizacyjne z ortodoncji ukończył na University of Washington w USA. Pracę doktorską poświęcił stabilności efektów leczenia ortodontycznego. Pracował między innymi w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmował się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy oraz w Radboud University Medical Centre w Holandii – jednym z kilku najważniejszych ośrodków naukowych w dziedzinie ortodoncji na świecie. Prowadzi badania nad efektywnością i stabilnością leczenia ortodontycznego oraz prace z użyciem najnowszych technologii takich jak alignery (nakładki), VR/AR, eye-tracking, uczenie maszynowe podczas planowania i prowadzenia leczenia ortodontycznego. Jest autorem lub współautorem ponad 100 publikacji naukowych, spośród których kilka dostało międzynarodowe nagrody (np. Dewel’s Award for Best Clinical Study in 2022). Jest prezydentem Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego – największego naukowego stowarzyszenia ortodontów w Europie oraz członkiem honorowym Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.
Aktywność w stowarzyszeniach:
dr n. med. Ewa Węgrodzka
Absolwentka studiów lekarsko-dentystycznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pracę doktorską poświęciła „Ocenie stabilności łuków retencyjnych na podstawie własnego randomizowanego, kontrolowanego badania klinicznego (RTC)”. Umiejętności ortodontyczne doskonaliła korzystając z dorobku najznakomitszych autorytetów ortodoncji oraz przez okres 20-letniej wspólnej pracy z prof. Piotrem Fudalejem. Od 2018 roku popularyzuje cyfrowo udoskonalone metody leczenia ortodontycznego, wspierając w ramach Smileline wraz z prof. Fudalejem gabinety i praktyki stomatologiczne w całej Polsce. Laureatka prestiżowej nagrody Dewela za najwyżej oceniony artykuł badawczy z zakresu badań klinicznych. Praca została opublikowana w najbardziej cenionym na świecie czasopiśmie ortodontycznym – American Journal of Orthodontics and Dentofacial Orthopedics za 2021 rok.
Zajmuje się leczeniem aparatami stałymi i ruchomymi pacjentów w każdym wieku, z wykorzystaniem najnowszych technologii, m.in. cyfryzacji planowania leczenia i zakotwienia kostnego.
Aktywność w stowarzyszeniach:
Czemu poświęcone są szkolenia i kursy ortodontyczne w Olsztynie?
Szkolenia i kursy ortodontyczne realizowane w Olsztynie mogą znacząco pomóc stomatologom w usprawnieniu pracy z pacjentami w zakresie leczenia ortodontycznego, zwłaszcza w przypadku skorzystania z tych organizowanych przez Smileline. Nasi eksperci przygotowali rozbudowaną ofertę dla gabinetów stomatologicznych, którym zależy na pozyskaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej. Program szkolenia opiera się na głównych metodach planowania terapeutycznego i diagnostycznego, a także innowacyjnym zastosowaniu ortodoncji cyfrowej jako technologii wspierającej.
Zaawansowany program
Nasze szkolenia bazują na zaawansowanym programie edukacyjnym, który w znacznej mierze dotyczy specyfiki aparatów ortodontycznych. Uczestnikom kursu przedstawiamy podstawy pracy z protokołem Smileline, przygotowanym w oparciu o najnowsze osiągnięcia w zakresie telemedycyny. Na poszczególnych etapach szkolenia wprowadzamy określone schematy i systemy pracy, które kursanci mogą wdrożyć do własnej praktyki stomatologicznej oraz przeprowadzić cyfryzację wielu procesów. Oferujemy zespołom stomatologicznym z Olsztyna specjalistyczną pomoc naszych ekspertów, co daje gwarancję kompleksowego przygotowania do pracy.
Rozbudowany zakres
Nasze szkolenia zostały opracowane z myślą o kompleksowym zakresie kształcenia. Ich uczestnicy mogą nie tylko pozyskać nowe umiejętności, ale także znacząco rozwinąć zdobyte wcześniej kompetencje oraz wzbogacić swoją praktykę stomatologiczną. Proces kształcenia w Smileline obejmuje analizy przypadków z indywidualnych doświadczeń kursantów, co pozostaje nie bez wpływu na rozbudowę wiedzy o aparatach ortodontycznych oraz umiejętność ich oceny. W ramach kursu uwzględniamy etap teoretyczny, a także profesjonalną asystę zabiegową w gabinecie szkolącym się oraz merytoryczne wsparcie przy klejeniu pierwszych aparatów stałych. Oferujemy uczestnikom możliwość zdobycia certyfikatu, który jest przyznawany na podstawie oceny prawidłowości działań przeprowadzanych w gabinecie przygotowującym się do współpracy ze Smileline.
Jaki przebiegają szkolenia i kursy ortodontyczne w Olsztynie?
Szkolenia ortodontyczne w Olsztynie przebiegają w sposób zbliżony do kursów, które organizujemy na potrzeby innych miast. Pierwszy etap wprowadzający przeprowadzamy z udziałem lekarza i asysty. Druga część następuje po około 12-14 miesiącach i jest przeznaczona przede wszystkim dla asystentek. W podstawowym etapie przyjmujemy na klejenie aparatów stałych 1 lub 2 osoby, i ewentualnie 1 osobę na konsultację. Szkolenie jest realizowane w szkolącej się placówce.
Najważniejsze elementy
Teoria jest przedstawiana w czasie około 2 godzin i działa jako wprowadzenie do najważniejszych idei protokołu Smileline. Nasi kursanci poznają zasady tworzenia dokumentacji, a także metody zarządzania badaniami przedmiotowymi, skanami, zdjęciami czy ankietami. Kurs obejmuje też materiały poświęcone procedurom, czasom oczekiwania czy formularzom. Czas trwania etapu praktycznego to z kolei około 4-6 godzin, które trzeba poświęcić na ćwiczenia. Kursantom przedstawiamy specyfikę zakładania aparatów stałych, a także obsługi ligatur, łuków i akcesoriów ortodontycznych. W ramach szkolenia prezentujemy też materiał omawiający potencjalne awarie, rodzaje retencji oraz wytyczne zdejmowania aparatów. Kurs praktyczny obejmuje ponadto ćwiczenia z udziałem specjalistycznych narzędzi, a także zasady ich doboru z katalogów.
Rozwój wiedzy i umiejętności
Nasze szkolenia są ukierunkowane wyjątkowo wszechstronnie, przez co sprawdzają się w przypadku stomatologów o różnym poziomie doświadczenia. Oferowany program kształcenia zawodowego znacząco podnosi stopień zaawansowania praktycznego, a tym samym jest kluczowy dla efektywnej analizy klinicznej oraz rozwoju strategii terapeutycznych. Udział w kursach Smileline pomaga w usystematyzowaniu wiedzy, którą można łatwo zintegrować z już posiadanymi umiejętnościami. Nasze szkolenia są odpowiednie dla całego personelu, włącznie z asystentkami i higienistkami. Gabinetom współpracującym ze Smileline oferujemy pomoc opiekuna marketingowo-biznesowego i medycznego, a także wsparcie dla asysty. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty w Olsztynie i zachęcamy do kontaktu.