Skip to main content
Szkolenie z ortodoncji

Zapisz się na szkolenie z ortodoncji,
które przeprowadzimy w Twoim gabinecie


    Szkolenie z ortodoncji.
    Kurs w Twoim gabinecie w Lublinie.

    Szkolenia i kursy ortodontyczne w Lublinie stanowią wyjątkową okazję do rozwoju kompetencji dla wielu stomatologów z tego miasta, którzy chcą podnieść jakość swoich usług. Kurs tego typu jest sposobem na odkrycie nowych technik i schematów leczenia wad zgryzu, a zarazem pozwala na wzbogacenie praktyki gabinetowej pod okiem doświadczonych ekspertów. Szkolenia są przeznaczone nie tylko dla stomatologów, ale także asystentek i higienistek.

    Szkolenia ortodontyczne w gabinetach stomatologicznych
    na terenie całej Polski

    W Smileline wiemy, jak kluczową rolę odgrywa efektywna organizacja czasu oraz zasobów w prowadzeniu własnej praktyki stomatologicznej, dlatego nasze szkolenia ortodontyczne prowadzimy bezpośrednio w gabinecie lekarza, zainteresowanego współpracą.

    skontaktuj się z nami
    • Szkolenie podzielone jest na 2 części
    • Szkolenie wprowadzające – 8-godzinny program łączący wiedzę teoretyczną z praktyką przeznaczony dla lekarza oraz asystentki bądź pielęgniarki stomatologicznej
    • Szkolenie asystenckie – odbywa się 12-14 miesięcy po szkoleniu wprowadzającym, skierowane do asystentek i pielęgniarek
    • Prowadzone w gabinecie lekarza zainteresowanego współpracą,
      w dowolnym mieście w Polsce
    • Wsparcie marketingowe i merytoryczne przez cały okres współpracy

    Zbuduj przewagę
    konkurencyjną swojej praktyki

    dołącz do nas
    Uśmiechnięta kobieta piękne zęby

    Co zyskujesz
    dzięki współpracy z nami?

    Ikona ząb z zamkiem ortodontycznym na tle symbolicznej listy

    Rozwój
    oferty gabinetu o usługi
    ortodontyczne

    Ikona jedna osoba na pierwszym planie i dwie w tle

    Osobisty
    wpływ na terapię
    w leczeniu interdyscyplinarnym

    Ikona tarcza odznaka

    Wzrost
    kompetencji asysty lekarza stomatologii

    Ikona na pierwszym planie mężczyzna w tle tablica z wykresem

    Poprawa
    rentowności gabinetu stomatologicznego

    Ikona dwie uściśnięte dłonie na tle symbolu zapisanej kartki i ołówka

    Korzystne
    warunki współpracy

    Ikona dyplom kałamarz biret absolwenta

    Dostęp
    do najnowszej wiedzy specjalistycznej

    skontaktuj się z nami
    Rozwijamy ortodoncję w praktykach stomatologicznych

    Opinie
    o współpracy z nami

    dołącz do nas

    Zapewnij swoim pacjentom
    najwyższą jakość leczenia

    dołącz do nas
    Mały chłopiec z zadowoleniem oglądający efekty leczenia ortodontycznego w lusterku

    Nasi
    eksperci

    Profesor Piotr Fudalej w tle monitor z logiem Smileline 1

    prof. Piotr Fudalej

    Jest profesorem ortodoncji, klinicystą i naukowcem związanym z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie, gdzie sprawuje funkcję kierownika Zakładu Ortodoncji Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ. Jest również profesorem na Uniwersytecie Berneńskim w Szwajcarii. Studia specjalizacyjne z ortodoncji ukończył na University of Washington w USA. Pracę doktorską poświęcił stabilności efektów leczenia ortodontycznego. Pracował między innymi w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmował się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy oraz w Radboud University Medical Centre w Holandii – jednym z kilku najważniejszych ośrodków naukowych w dziedzinie ortodoncji na świecie. Prowadzi badania nad efektywnością i stabilnością leczenia ortodontycznego oraz prace z użyciem najnowszych technologii takich jak alignery (nakładki), VR/AR, eye-tracking, uczenie maszynowe podczas planowania i prowadzenia leczenia ortodontycznego. Jest autorem lub współautorem ponad 100 publikacji naukowych, spośród których kilka dostało międzynarodowe nagrody (np. Dewel’s Award for Best Clinical Study in 2022). Jest prezydentem Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego – największego naukowego stowarzyszenia ortodontów w Europie oraz członkiem honorowym Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.

    Aktywność w stowarzyszeniach:

    Logo European Orthodontic Society 1
    Logo American Association of Orthodontists 1
    Logo American Creft Palate - Craniofacial Association 1

    dr n. med. Ewa Węgrodzka

    Absolwentka studiów lekarsko-dentystycznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pracę doktorską poświęciła „Ocenie stabilności łuków retencyjnych na podstawie własnego randomizowanego, kontrolowanego badania klinicznego (RTC)”. Umiejętności ortodontyczne doskonaliła korzystając z dorobku najznakomitszych autorytetów ortodoncji oraz przez okres 20-letniej wspólnej pracy z prof. Piotrem Fudalejem. Od 2018 roku popularyzuje cyfrowo udoskonalone metody leczenia ortodontycznego, wspierając w ramach Smileline wraz z prof. Fudalejem gabinety i praktyki stomatologiczne w całej Polsce. Laureatka prestiżowej nagrody Dewela za najwyżej oceniony artykuł badawczy z zakresu badań klinicznych. Praca została opublikowana w najbardziej cenionym na świecie czasopiśmie ortodontycznym – American Journal of Orthodontics and Dentofacial Orthopedics za 2021 rok.
    Zajmuje się leczeniem aparatami stałymi i ruchomymi pacjentów w każdym wieku, z wykorzystaniem najnowszych technologii, m.in. cyfryzacji planowania leczenia i zakotwienia kostnego.

    Aktywność w stowarzyszeniach:

    Logo European Orthodontic Society 1
    Doktor Ewa Węgrodzka podczas leczenia wady zgryzu pacjentki 1

    Na czym skupiają się szkolenia i kursy ortodontyczne w Lublinie?

    Szkolenia i kursy ortodontyczne w Lublinie są ukierunkowane przede wszystkim na usprawnienie pracy stomatologa z pacjentem, co może się odbywać przy zastosowaniu innowacyjnych metod. Dla lubelskich gabinetów kompleksowe kursy organizowane przez ekspertów Smileline są analogiczne do tych, które organizujemy w innych polskich miastach. Kurs obejmuje zarówno teorię, jak i praktykę. Rozbudowane szkolenie pozwala uczestnikom na zgłębienie metod tworzenia planów diagnostycznych i terapeutycznych, a także przedstawia sposoby na wykorzystanie różnych rozwiązań cyfrowych w ortodoncji. Zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniu, które jest początkiem współpracy z naszą firmą Smileline.

    Zaawansowany program

    Organizowane przez nas kursy koncentrują się na zaawansowanym programie edukacyjnym, który zawiera szereg cennych danych w zakresie leczenia ortodontycznego. Uczestnicy są kompleksowo wdrażani w nasz autorski protokół Smileline, przygotowany w dużej mierze w oparciu o telemedycynę. Na każdym etapie kursanci zapoznają się z różnymi metodami pracy, dzięki czemu zyskują możliwość wprowadzenia schematów postępowania do własnej praktyki zawodowej oraz skorzystania z cyfryzacji wielu procesów. Zespołom stomatologicznym z Lublina proponujemy także specjalistyczne wsparcie naszych ekspertów, którzy kompleksowo zajmą się przygotowaniem każdego uczestnika kursu do późniejszej współpracy.

    Integracja nowych kompetencji

    Udział w naszych kursach pozwala na znaczące poszerzenie wiedzy, a także utrwalenie i usystematyzowanie już posiadanych wiadomości. Szkolenie w takiej formie wzbogaca praktykę stomatologiczną, ze względu na możliwość uwzględnienia analiz przypadków z własnych doświadczeń uczestników. Kursanci dowiadują się więcej o budowie i rodzajach aparatów ortodontycznych. Bardzo istotny jest również etap teoretyczny, a także realizowana w gabinecie partnerskim asysta zabiegowa z merytorycznym wsparciem w procesie klejenia pierwszych aparatów stałych. Udział w kształceniu pozwala na zdobycie certyfikacji, która jest przyznawana w oparciu o weryfikację poprawności wykonania procedur zabiegowych w gabinecie , w którym odbywa się szkolenie.

    Jak przebiegają szkolenia i kursy ortodontyczne w Lublinie ?

    Szkolenia i kursy ortodontyczne w Lublinie wyglądają tak samo jak te realizowane w innych miejscowościach. Proces kształcenia rozpoczyna się od etapu podstawowego, który przeprowadza lekarz z asystą. Po nim następuje druga część, organizowana przede wszystkim dla asystentek. W podstawowym etapie odbywa się klejenie aparatów stałych u 1-2 pacjentów, a dodatkowo może być przyjęty także 1 pacjent na konsultację. Proces kształcenia ma miejsce w szkolącym się gabinecie. Aby do niego przystąpić, należy zapoznać się z wykazem pism i procedur, dotyczących m.in. badań przedmiotowych, zasad klejenia retencji, ankiet, zgód na leczenie, wskazań do konkretnych schematów, protokołów z wizyt kontrolnych czy aparatów stałych.

    Teoria i praktyka

    Czas trwania części teoretycznej to około 2 godziny. Etap ten stanowi wprowadzenie do protokołu Smileline oraz jego idei, a także przedstawia kursantom zasady zarządzania ankietami, wynikami badań, skanami, zdjęciami czy innymi elementami dokumentacji. W tej części szkolenia prezentowane są też szczegóły związane z metodami klejenia aparatu stałego z szyny, procedurami, czasami oczekiwania czy formularzami. Po etapie poświęconym teorii następuje etap, który trwa średnio 4-6 godzin i skupia się na aspekcie praktycznym leczenia. W tej części kursanci uczą się zakładać aparaty stałe, a także poznają zasady stosowania łuków, ligatur i akcesoriów ortodontycznych. Etap praktyczny skupia się też na metodach zdejmowania aparatów, rodzajach retencji, przebiegu wizyt kontrolnych i na potencjalnych awariach. Uczestnicy poznają różne narzędzia, a także zasady ich dobierania z katalogów.

    Usystematyzowana wiedza

    Kursy organizowane przez Smileline są bardzo uniwersalne, a tym samym właściwe dla uczestników o różnym stopniu doświadczenia zawodowego. Szkolenie takie znacząco zwiększa poziom zaawansowania stomatologów, którzy mogą znacznie rozszerzyć ofertę swojego gabinetu. Nie bez znaczenia pozostaje usystematyzowanie wiedzy zdobytej wcześniej, co pomaga w jej zintegrowaniu z nowymi wiadomościami. Szkolenia są przygotowane z myślą o stomatologach, asystentkach i higienistkach. Zapewniamy gabinetom kompleksową pomoc dla asysty oraz wsparcie ze strony opiekuna medycznego i marketingowo-biznesowego. Zapraszamy do kontaktu ze Smileline i sprawdzenia naszej oferty szkoleniowej w Lublinie.