Skip to main content

Wielu Polaków poddaje się leczeniu ortodontycznemu w celu wyprostowania zębów. Leczenie zwykle odbywa się w wieku młodzieńczym. Jednak ortodonci zauważyli znaczny wzrost liczby osób dorosłych odwiedzających kliniki ortodontyczne w celu uzyskania wymarzonego uśmiechu. Badania przeprowadzone przez Towarzystwo Ortodontów wykazały, że prawie dwie trzecie Polaków uważa, że ​​ładny uśmiech daje pewność siebie. Ponad jedna trzecia stwierdziła, że ​​uśmiech danej osoby był pierwszą rzeczą, jaką zauważyli podczas spotkania.

W tym artykule zagłębiamy się w zalety leczenia ortodontycznego i tego, jak zjawiskowy uśmiech może uszczęśliwić.

Dobre hormony

Czy wiesz, że uśmiechanie się aktywuje serię wiadomości neuronowych, które są korzystne dla twojego zdrowia i samopoczucia? Dzięki prostym zębom, podczas leczenia ortodontycznego możesz częściej chcieć się uśmiechać. To aktywuje uwalnianie „dobrze czujących się neuroprzekaźników”, w tym dopaminy, endorfin i serotoniny, które rozluźniają twoje ciało, zmniejszają stres i potencjalnie nawet obniżają ciśnienie krwi. Ostatecznie pomagając poprawić nastrój i sprawić, że poczujesz się szczęśliwszy.

Lepsze zdrowie jamy ustnej

Krzywe, zatłoczone i źle ustawione zęby mogą utrudniać mycie i nitkowanie jamy ustnej. Może to mieć kilka negatywnych konsekwencji, w tym próchnicę, chorobę dziąseł i zużycie zębów. W konsekwencji wpływa to na zdrowie ogólne. Leczenie ortodontyczne minimalizuje ryzyko wystąpienia tych chorób, poprawiając ogólny stan zdrowia i samopoczucie, dzięki czemu zawsze możesz czuć się pewnie ze swoim uśmiechem.

Podwyższona samoocena

Posiadanie krzywych zębów lub zgryzu może negatywnie wpłynąć na poczucie własnej wartości, co rzutuje na interakcje z ludźmi w ich codziennym życiu. Niezależnie od tego, czy jesteś w środowisku zawodowym, czy osobistym, błyskotliwy uśmiech może pomóc zrobić dobre wrażenie i nawiązać kontakt z innymi. Korzyści z leczenia ortodontycznego obejmują zarówno zdrowie, higienę, jak i kosmetyczne ulepszenia, które pomogą Ci uśmiechać się z pewnością siebie. Więc kiedy przyjdzie pora na zdjęcia, nie ukryjesz już swojego uśmiechu.

W Smileline oferujemy wybrany zestaw usług, który najprościej jest zdefiniować jako ortodoncja cyfrowa. Skąd ta nazwa i dlaczego jest to tak istotne? Wszystkie wybrane przez nas placówki stomatologiczne, które oferują usługi ortodontyczne posiadają gruntownie przeszkolonych lekarzy oraz nowoczesne zaplecze techniczne. Dzięki temu nasze zespoły świadczą usługi na wysokim poziomie zgodne z oczekiwaniami naszych pacjentów.

Wszyscy pacjenci leczeni zgodnie z protokołem Smileline znajdują się pod opieką medyczną profesora Piotra Fudaleja, który będzie planował oraz nadzorował postępy leczenia ortodontycznego. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań cyfrowych w diagnostyce, planowaniu oraz przesyle danych między ośrodkami.

Zapraszamy na konsultację oraz do śledzenia naszego konta na Facebooku!

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.