Skip to main content

Czy istnieje idealna sekwencja dla twojej higieny jamy ustnej?

Cóż, według ostatnich badań tak. Naukowcy odkryli, że nić dentystyczna przed szczotkowaniem może być najbardziej skuteczna w celu dokładnego usunięcia płytki nazębnej. Stwierdzono również, że ta sekwencja zwiększa stężenie fluoru dostarczanego z pasty do zębów, co powoduje, że szkliwo jest mocniejsze, co ułatwia opieranie się próchnicy.

Zgadza się, prosta dwustopniowa procedura może nie tylko skutecznie usunąć płytkę nazębną i wzmocnić zęby, ale może również pomóc zminimalizować czas leczenia ortodontycznego. Możesz czerpać wszystkie te korzyści dla zdrowia jamy ustnej. Jej higiena nie kończy się po opuszczeniu gabinetu dentystycznego lub ortodontycznego. Dużą rolę pełni twoje zaangażowanie.

Graj swoją rolę

Utrzymuj zęby w czystości. Leczenie ortodontyczne to wspólny wysiłek twojego ortodonty, dentysty i ciebie, a twoja rola obejmuje:

  • Szczotkowanie zębów przez dwie minuty po każdym posiłku lub przekąsce. Jeśli nie możesz myć, pamiętaj, aby przynajmniej przepłukać usta wodą.
  • Używanie nici dentystycznej co najmniej raz dziennie, najlepiej przed szczotkowaniem.
  • Upewnienie się, że twoje zęby są dokładnie czyste przed snem.
  • Wizyta u dentysty co 4–6 miesięcy w celu czyszczenia i kontroli.
  • Unikanie słodkich pokarmów i napojów, które mogą przyczynić się do odwapnienia i próchnicy zębów.

Dlaczego całe to szczotkowanie i nitkowanie jest konieczne?

Nieprzestrzeganie właściwej rutyny higieny jamy ustnej naraża cię na ryzyko złego stanu zdrowia jamy ustnej.
Same aparaty ortodontyczne nie powodują problemów ze zdrowiem jamy ustnej, ale mogą tworzyć przestrzenie, które są zbyć trudne do czyszczenia, tworząc obszary dla potencjalnej próchnicy. Kiedy płytka nazębna i jedzenie gromadzą się wokół aparatu ortodontycznego, może to prowadzić do trwałych białych znaków (odwapnienia), ubytków, opuchniętych dziąseł, nieświeżego oddechu i chorób przyzębia.

Narzędzia + wskazówki

Szczotki międzyzębowe- doskonale nadają się do usuwania płytki nazębnej i cząstek żywności uwięzionych między zębami oraz do usuwania zanieczyszczeń, które chwytają się wsporników i drutów.

Irygatory wodne – mogą szybko wypłukać cząsteczki jedzenia!
Fluidowe płukanie jamy ustnej – czy to bez recepty, czy na receptę, codzienne płukanie fluorem może wzmocnić szkliwo zębów i zapobiec białym plamom (odwapnieniu).

Zaufaj specjalistom ze Smileline!

Możesz współpracować z nami, aby uzyskać zdrowy, piękny uśmiech w każdym wieku. Jesteśmy ekspertami. Posiadamy umiejętności i doświadczenie, które zapewnią ci najlepszy uśmiech. Znajdź najbliższego ortodontę, używając naszej mapki na stronie głównej.

Zostańmy w kontakcie
Napisz do nas lub zadzwoń.

+48
zobacz numer

Zapisz się na nasz newsletter, a my raz w miesiącu dostarczymy porcję wiadomości.